• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wystawa makiet Parowozjada 5-6 września 2009

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
Pragnę poinformować oficjalnie o organizowanej wystawie makiet w trakcie tegorocznej Parowozjady.
Chętnych do wzięcia udziału z makietą proszę o zgłoszenia na PW lub maila.
Co do szczegółów to zagwarantowane są hall na dworcu w Chabówce jako sala wystawowa,ochrona w trakcie otwarcia wystawy i w nocy,noclegi dla uczestników w noclegowni skansenu i to finansuje organizator.Na własny koszt dojazd i posiłki chodź nie wykluczone że da się załatwić jakiś jeden "regeneracyjny" :D
Celem wystawy jest zbiórka pieniędzy na remont Ty23-104.
Tak jak w piśmie 10sierpnia dokonamy z organizatorami wizji lokalnej na dworcu i ustalimy szczegóły.
Chętnych zapraszam do wspólnej zabawy.
Ze względu na niewielką powierzchnię wystawową i zaplecze noclegowe liczba miejsc ograniczona.
Poniżej oficjalne pismo od organizatora:


Szanowny Panie,

Stosownie do naszych wcześniejszych rozmów pragnę poinformować, że Pański pomysł zorganizowania makiety kolejowej Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych w czasie trwania „Parowozjady 2009” został przez jej organizatorów zaakceptowany i włączony do programu imprezy.

Makieta byłaby eksponowania w dniu 5 września 2009 r. na górnej antresoli budynku dworcowego na stacji PKP w Chabówce. Organizator zobowiązuje się zapewnić odpowiednią ochronę ekspozycji.

Ramowy program „Parowozjady” będzie ogłoszony w przyszłym tygodniu. Już teraz mogę zdradzić, ze z myślą o miłośnikach modeli kolejowych zaplanowano uruchomienie specjalnego wahadła na trasie Skansen – Stacja w Chabówce, dzięki któremu będzie można szybko przemieścić się w celu obejrzenia wystawy. Jesteśmy przekonani, ze Wasza wystawa stanie się wielką atrakcją ”Parowozjady”.
W pierwszym dniu imprezy w programie przewidziano uruchomienie pociągów retro dowożących fanów kolei do Chabówki, gdzie na terenie Skansenu będą odbywać się imprezy. Głównym wydarzeniem będzie wieczorny spektakl muzyczno na tle starych parowozów.
Imprezę zakończy ok. północy pokaz ogni sztucznych. To tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji adresowanych do ogółu społeczeństwa..

Drugi dzień „Parowozjady będzie dedykowany już wyłącznie miłośnikom kolei i dla nich przewiduje się uruchomienie trzech pociągów retro na trasie do Nowego Sącza (linia 104).

Na 10 sierpnia br. zaplanowano ostatnią wizję lokalną, która pozwoli na miejscu ocenić warunki techniczne organizacji przedsięwzięcia, na które zapraszamy przedstawicieli Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych.


(-) Mirosław Szymański

Prezes Zarządu
 

Załączniki

OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#2
Wszystko już dograne po poniedziałkowym szczycie :D Dworzec zaklepany a makietka tak wygląda.Jeszcze drobne korekty i będzie ok.To żółte to miejsce dla gawiedzi.
Podziękowania dla SL za rysunek.
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#3
Pierwsze fotki z wczoraj, jeszcze przed wpuszczeniem publiczności. Frekwencja była nadspodziewanie duża, w związku z czym nawet dyżurni ruchu zostali maszynistami, żeby wciąż coś jechało. Skutkiem były przejazdy obok semafora na "stój", zwłaszcza w moim wykonaniu. Oraz - o zgrozo - obsługa stacji przez maszynistów we własnym zakresie.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#9
No, ma chłopak dryg do ciekawych ujęć.
A przy okazji gratulacje dla SL za upchnięcie na poczekaniu makiet w poczekalni,
dla Tomka05 za organizację wszystkiego i dla pozostałych uczestników za uczestniczenie,
żałuję że nie mogłem być...
 
OP
OP
tomek 05

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#12
Mam już oficjalną informację o kwocie uzyskanej ze sprzedaży cegiełek.

SPRZEDAŁO SIĘ 706 CEGIEŁEK CO DAŁO KWOTĘ 3530PLN

Prezes Fundacji Era Parowozów pragnie jeszcze raz za moim pośrednictwem podziękować wszystkim uczestnikom wystawy za włożony trud w jej zorganizowanie.Zebrana kwota zostanie przelana na konto gdzie znajduje się już część pieniędzy na remont Ty23-104.Dalsze akcje w planie.
Można wpłacać indywidualnie na konto fundacji z dopiskiem na Ty23-104.
Wszyscy darczyńcy zostają umieszczeni na stronie fundacji.
http://www.eraparowozow.pl/index.php?op ... &Itemid=74

Specjalne podziękowanie za wystawę dzięki której się udało zebrać te pieniążki zostanie przesłane do KKMK.
 
Ł

Łukasz K

Gość
#14
Elvis napisał(a):
ASzczególnie interesuje mnie jedna: Jak Ty2 -911 wieżdża se składem osobowym na stację w Chabówce. A czemu to już sam wiesz.
Mam też te zdjęcia z wjazdu 911 na tor przy peronie drugim, kiedy to w kabinie zauważyłem posturę pewnej osoby, o bardzo charakterystycznym nicku ;) (oczywiście z tego forum)
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
878 1 0
#16
Kilka moich fotek:

P.S. Przepraszam z góry za ich jakość, ale cóż większosć czasu jeźdźiłem lub zarządzałem szufladą,co po paradzie było dość utrudnione, ze względu na zbyt małą liczbę maszynistów (co często powodowało brak miejsca na przyjmowanie składów).
 

Załączniki

Podobne wątki