• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH W MUZEUM INŻYNIERII KRAKÓW

tomek 05

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#1
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH
ZAPRASZA NA WYSTAWĘ MAKIET KOLEJOWYCH
W DNIACH 8-9 GRUDNIA 2012 r.

w MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ
UL. ŚW. WAWRZYŃCA 15 W KRAKOWIE

8.12 SOBOTA: 10-14 16-20 9.12 NIEDZIELA: 10-14 15-19


Podczas wystawy będzie można oglądać:
  • ponad 100 metrów makiety modułowej w skali H0 Krakowskiego Klubu Modelarzy Kolejowych oraz Kolegów z Czech
  • tort w skali TT
  • tort w skali S zwłaszcza dla najmłodszych widzów :)
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA WYSTAWY.

Grudzien2012.jpg
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
jest szansa aby sie wpisać na liste maszynistów ?? i zabrać skała USA mały :)
Zgłoszenia są już pozamykane.
Ponadto jeździmy tylko europejskim taborem (skrajnia, sprzęgi itp problemy).
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłym roku, tylko trochę wcześniej niż na miesiąc przed, zaplanować udział makiet modułowych w stylu USA.
Miejsce się znajdzie.
 

Sabajan

Znany użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
3 0 0
#9
Zgłoszenia są już pozamykane.
Ponadto jeździmy tylko europejskim taborem (skrajnia, sprzęgi itp problemy).
Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłym roku, tylko trochę wcześniej niż na miesiąc przed, zaplanować udział makiet modułowych w stylu USA.
Miejsce się znajdzie.
A z modułami można przyjechać i się dołączyć ? Jeśli tylko uda mi się je dokończyć :niepewny:
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#10
Sabajan. Niestety lista zgłoszeń została już zamknięta. Zapraszamy w przyszłym roku. Będą aż dwa spotkania w Krakowie. A tymczasem dokończ swoje moduły spokojnie. Ewentualnie prześlij ich specyfikację. Jeśli są to nowe moduły to trzeba je ocenić pod kątem przejezdności i kompatybilności. Pozdrawiam
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#11
Lista zawodników z modułami rozumiem jak najbardziej, że jest zamknięta, a jak wygląda sprawa z maszynistami ?
Przewidywane są jakieś prezentacje technik modelarskich, możliwości warsztatów modelarskich, czy wytworów ze zniczy (skrót myślowy, czyli zrobione z niczego) ?
Czy tylko wyłącznie jazda ?

jest szansa aby sie wpisać na liste maszynistów ?? i zabrać skała USA mały :)
To jest wystawa makiet kolejowych a nie znalezisk geologicznych, więc Kali skała z ameryki zostaw w domu.

P.S. Translator Erewań chwilowo nieczynny.
 

mr_tom

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
Witam,
W końcu po paru latach mam szansę znowu Was odwiedzić, bo zupełnie przypadkiem w ten weekend będę w Krakowie. Niestety nie znam dobrze Kazimierza z perspektywy kierowcy. Czy jest sens na Wawrzyńca pchać się autem, czy lepiej zostawić gdzieś dalej i spokojnie komunikacją miejską podjechać?
 

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#13
Witam,
W końcu po paru latach mam szansę znowu Was odwiedzić, bo zupełnie przypadkiem w ten weekend będę w Krakowie. Niestety nie znam dobrze Kazimierza z perspektywy kierowcy. Czy jest sens na Wawrzyńca pchać się autem, czy lepiej zostawić gdzieś dalej i spokojnie komunikacją miejską podjechać?
NIE pchać się: brak miejsc, opłaty za parkowanie na ulicy etc. Zostawić auto w dzielnicy Podgórze ( po drugiej stronie Wisły ) np. przy ul. Nadwiślańskiej (zawsze gdzieś się w sobotę miejsce znajdzie, sprawdzić sobie na googlach gdzie jest jedno i drugie, i jak dojść) i przejść do MiM przez kładkę pieszo-rowerową wychodzącą wprost na Kazimierz w części gdzie jest muzeum ... czas dotarcia kilka minut, w linii prostej 200 m?
 

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#15
A oto nasz krótki film zrealizowany przez kolegów z meedia.pl promujący naszą wystawę. Miłego oglądania. :)

 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#17
Lista zawodników z modułami rozumiem jak najbardziej, że jest zamknięta, a jak wygląda sprawa z maszynistami ?
Przewidywane są jakieś prezentacje technik modelarskich, możliwości warsztatów modelarskich, czy wytworów ze zniczy (skrót myślowy, czyli zrobione z niczego) ?
Czy tylko wyłącznie jazda ?
Z tego co widzę niby wszystko wiadomo i niewiadomo nic, skoro nikt nie potrafi odpowiedzieć na banalne pytania.

A oto nasz krótki film zrealizowany przez kolegów z meedia.pl promujący naszą wystawę. Miłego oglądania. :)
Filmik fajny.
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#18
Z tego co widzę niby wszystko wiadomo i niewiadomo nic, skoro nikt nie potrafi odpowiedzieć na banalne pytania.
To może ja ci odpowiem.
Każdy właściciel modułu jest również właścicielem przynajmniej jednego własnego składu. Przyjeżdżając na własny koszt z własnym modułem i taborem chcę również tymże taborem sobie pojeździć po tej makiecie.
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#19
Z tego co widzę niby wszystko wiadomo i niewiadomo nic, skoro nikt nie potrafi odpowiedzieć na banalne pytania.
Maxeus, Twoje pytanie już zostało wcześniej zadanie i odpowiedź padła, patrz post #5 i #6. Jak wiesz hala którą co roku używamy nie należy do największych, oprócz głównej makiety HO będzie też torcik w TT i S. Planowana jest również galeria zdjęć. Oczywiście zapraszamy gorąco do odwiedzin.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#20
To może ja ci odpowiem.
Każdy właściciel modułu jest również właścicielem przynajmniej jednego własnego składu. Przyjeżdżając na własny koszt z własnym modułem i taborem chcę również tymże taborem sobie pojeździć po tej makiecie.
Jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe, ale też moje pytanie nie jest bezpodstawne, gdyż nie zawsze, ale mimo wszystko zdarzało się, że brakowało prowadzących, ponieważ nie dotarły osoby, które deklarowały, że będą maszynistami i organizatorzy musieli sobie radzić.
Odnośnie modułów napisano wyczerpująco, ale nie zaznaczono, że jest komplet lub jak kto woli nadkomplet maszynistów, a zapytałem, bo skoro mam akurat weekend wolny od służb, to chciałem pomóc, ewentualnie zaplanować sobie coś innego i dlatego tak się dopytywałem, ponieważ zawsze lubię wiedzieć jak sobie rozplanować czas.

Maxeus, Twoje pytanie już zostało wcześniej zadanie i odpowiedź padła, patrz post #5 i #6. Jak wiesz hala którą co roku używamy nie należy do największych, oprócz głównej makiety HO będzie też torcik w TT i S. Planowana jest również galeria zdjęć. Oczywiście zapraszamy gorąco do odwiedzin.
Już odpowiedziałem wyżej, ale szkoda, że nie uwzględniono pokazania szerszej publiczności modelarstwa od tzw kuchni, czyli oprócz pokazania jazd gotowymi modelami, wypadało by pokazać ludziom z poza kręgu modelarskiego jak powstają modele na warsztacie np. konwersje taboru, pojazdów samochodowych, czy architektury.
Prezentacja co prawda ograniczona, ale mimo wszystko jest to coś innego niż tylko zabawa gotowymi modelami na modułach, coś co też potrafi rozbudzić wyobraźnię, a także coś co pokazuje ile pracy trzeba włożyć w uzyskanie efektu finalnego, bo niesztuka kupić gotowca w sklepie.
Bynajmniej pisząc powyższy tekst, nie miałem na myśli siebie, jednak gdyby była potrzebna moja pomoc, mógłbym pomóc w tej kwestii, a wydaje mi się, że w przyszłości można uwzględnić moją sugestię odnośnie takiej prezentacji w ramach propagowania modelarstwa kolejowego.

Dziękuję Marku za zaproszenie, jako zwiedzający na bank przybędę, ponieważ obiecałem wizytę na wystawie swoim urwisom.
 

Podobne wątki