• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Impreza Wystawa Makiet Kolejowych w Kozach 19-20 Luty

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Co do czechosłowackiego schronu bojowego: na innych fotkach widać też takie charakterystyczne jednoosobowe schrony zdaje się niemieckiej proweniencji, do dziś stoją przy drogach i torach.
Stare przysłowie mówi: na bezrybiu i rak ryba...
To na dziś chyba jedyne takie obiekty architektury obronnej które ktoś produkuje w H0.
W necie można znaleźć fotki i plany różnych schronów - polskich przedwojennych, radzieckich z linii Mołotowa i austrowęgierskich szańców i fortów po których łaziłem małolatem będąc.
Może komuś obytemu w CADzie i druku 3D chciałoby się coś takiego stworzyć ?
Przypuszczam że nie ja jeden jestem fanem architektury obronnej i kupiłbym, nawet za nie całkiem rozsądną cenę.
Ten czechosłowacki czeka u mnie na półce na swoją makietę...
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
Co do czechosłowackiego schronu bojowego: na innych fotkach widać też takie charakterystyczne jednoosobowe schrony zdaje się niemieckiej proweniencji, do dziś stoją przy drogach i torach.
Stare przysłowie mówi: na bezrybiu i rak ryba...
To na dziś chyba jedyne takie obiekty architektury obronnej które ktoś produkuje w H0.
W necie można znaleźć fotki i plany różnych schronów - polskich przedwojennych, radzieckich z linii Mołotowa i austrowęgierskich szańców i fortów po których łaziłem małolatem będąc.
Może komuś obytemu w CADzie i druku 3D chciałoby się coś takiego stworzyć ?
Przypuszczam że nie ja jeden jestem fanem architektury obronnej i kupiłbym, nawet za nie całkiem rozsądną cenę.
Ten czechosłowacki czeka u mnie na półce na swoją makietę...
kiedyś wystrugałem taką betonozę,
 

Załączniki

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
Jakiś wielce strategiczny był to rozjazd. Solidnie obwarowany.
To model jakiejś konkretnej budowli czy wytwór fantazji ?
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
To tak jak kiedyś na wystawie pojawili się magicy od umocnień i zaczęli krytykować "bunkier" ustawiony przez Zvolacka, że nie chroni stacji tylko ma otwory strzelnicze w drugą stronę. Szybka konsultacja z producentem i się okazało, że bunkier chroni element krajobrazu (most bodajże), który nie jest na makiecie, tylko poza nią ;)
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
Panowie, od początku było wiadomo, że to czeski Rzopik LO wz 37 a nie należny temu miejscu jakiś Panzerwek, Regelbau czy choćby Ringstand. Tu bardziej chodziło o nastrój, niż o historyczną prawdę :) Efekt co najmniej dobry a w końcu Dolny Śląsk niedaleko Karkonoszy więc...
 

Heniek_Star

Znany użytkownik
BGM
Reakcje
1.054 36 0
Dokładnie jak Tomek napisał, mieliśmy pełną świadomość, że nie jest to właściwy dla tego terenu obiekt. Zamysł był taki, żeby urozmaicić zbocze w jakąś pozostałość wojennych umocnień. Moduł jest skończony w 30% góra. Jak dojdzie zalesienie i zakrzewienie to mało kto rozpozna już ten typ schronu.
 

Podobne wątki