• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków - Wystawa makiet kolejowych - Nowohuckie Centrum Kultury - 1-3 grudnia 2017

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#48
Byłem, zobaczyłem, wróciłem, przeżywam. Zdjęć nie zamieszczam, bo inni robią lepsze:oops:

Kilka moich skromnych spostrzeżeń:
1. Miejsce akcji - Smutno mi było gdy przeczytałem, że w tym roku nie spotkamy się w zajezdni. Żal szybko minął, gdy tylko wszedłem "na nowohuckie salony". Doskonałe oświetlenie, ciepło i przytulnie, fajne rozplanowanie (jedyny mankament, że koło przepięknych familoków ekipy śląskiej, przesmyk był ciasny jak w Gibraltarze i aż cud że nikt z oglądających nie zaszedł w ciążę od tego ocierania się;)). Czuje się że Nowohuckie Centrum Kultury, ma ogromny potencjał. Dojazd z dworca tramwajem szybki i bezproblemowy.

2. Poziom imprezy - jak dla mnie wysoki i wyrównany. Przez pierwsze minuty, biegałem w koło jak mały chłopiec, tyle było ciekawych klimatów. Krzepiące jest to, że realistycznie spatynowany karton zdecydowanie wypiera plastik.

3. Skala TT - składy ze Skodami i Byczkiem zwaliły mnie z nóg. Jednak małe jest piękne:love:

4. Atmosfera - Bawiłem się fantastycznie. Rozmowy w "zakrystii", cmokanie nad mistrzowskimi modelami kolegów @SD i @Acid Rain 1973 oraz ogólnowojskowe modelarskie pogaduchy sprawiły, że ledwo zdążyłem na pociąg. Osobiście dziękuję Szymkowi @pado , za to że świetnie pełnił honory gospodarza, a przy okazji pokazał kawał fajnej roboty w druku 3D. Bardzo ispirujące:rolleyes:

5. Nowości - @Heniek_Star dorzuca kolejne elementy i w końcu sali nieźle wiało komuną;) Prace Wojtka są cholernie spójne i nie mogę się doczekać następnych elementów (żałowałem że nie uścisnąłem prawicy Adamowi @Inkson :(). Miło mi było pokazać mojego prototypowego FIAT'a w "pięknych okolicznościach przyrody". Osobiście zaintrygował mnie "Sołdek" Adama @zepfot który powstaje w h0. Gdy ten piękny rudowęglowiec spłynie na wodę, może nieźle namieszać na modelarskich imprezach. Ekipa ze Śląska pokazała dobitnie starą prawdę - Familoków i chlewików nigdy dość:love:.

Podsumowanie - Impreza bardzo fajna. Na trwałe wpisuję ją do swojego kalendarza. Do zobaczenia za rok(y)
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#51
Tu troszkę mojego spojrzenia na imprezę w NCK . Zdjęć mam sporo zaś zdecydowanie wbiłu mnie w buty: prototyp Adamowego Fiata no i autobusy kolegi SD. Modelarski Parnas! No i Gs-owo Henia Star-a cudowne , nic tylko obalić jabcoka pod płotem...:) Cudo. Koledzy z Familokami, stacja Strzyżów, i inne akcenty regionalne oraz industrialne - rewelacja! :) Troszke zdjęć :)

IMG_0874.JPG
IMG_0885p.JPG
IMG_0888.JPG
IMG_0907.JPG
IMG_0918pp.JPG
IMG_0927.JPG
IMG_0933p.JPG
IMG_0943.JPG
IMG_0936p.JPG
IMG_0970.JPG
IMG_0981.JPG
IMG_0988pp.JPG
IMG_1016.JPG
IMG_1015.JPG
IMG_1032.JPG
IMG_1063.JPG
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#52
Hej. Proszę ewentualnego znalazce okularów ze sznureczkiem, oraz futerału na okulary koloru zieloneg razem lub osobno o kontakt.
"Mr. Zapominalski":(:cry:;)
[DOUBLEPOST=1512332784,1512332121][/DOUBLEPOST]
Szpiedzy donieśli, że tam się niezłe imprezki wyprawiają w czasie imprezy tej dużej.
Pawelku zazdraszczasz? Nic nie było, ja nic takiego "se" nie przypominom;):podstepny:
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#53
Impreza super. Wyrazy wdzięczności dla organizatorów i uczestników. W tym roku "krakowski" pokaz makiet zaczął się dla mnie interesująco już na wstępie. Po wejściu na salę i pierwszym spojrzeniu na wystawców okazało się, że....nikogo praktycznie nie kojarzę. Drugie spojrzenie tym razem na makiety doprowadziło do wniosku, że po raz pierwszy na "krakowskiej" wystawie zobaczę w końcu coś nowego, a jest to moja chyba 5 wystawa. Nie myliłem się. Bardzo dużo nowego i przepięknego. Wymienić można choćby stację Strzyżów i osiedle "familoków". Powiem szczerze, że chyba te nowe twarze....wole...
Co do sali to już chyba nie raz pisałem, że NCk to o wiele przyjaźniejsze miejsce dla tego typu imprez. Większa sala a co za tym idzie luźniej i swobodniej się ogląda makiety. Są krzesełka jak by się chciało odpocząć. Dziecko może sobie pobiegać na korytarzu jak się znudzi, kawiarnia, już nie wspomnę o WC. W zajezdni oczywiście jest inny klimat, ale poza tym nic...
Po raz kolejny okazało się, że modele oglądane na żywo wyglądają o wiele korzystniej niż na zdjęciach więc znowu powiększyła mi się lisa życzeń :D. Coś bym pewnie kupił, ale facet ze sklepu który działał na sali wydał mi się bardzo mało sympatyczny (nie pierwszy raz) więc nie zarobił.
Ogólnie było super i ...nie przenoście nam imprezy do zajezdni....;)
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#54
Coś bym pewnie kupił, ale facet ze sklepu który działał na sali wydał mi się bardzo mało sympatyczny (nie pierwszy raz) więc nie zarobił.
Kolego... Pozory mylą. Wystarczyło zamienić z "facetem ze sklepu" kilka słów więcej. Dla mnie to sprzedawca numer 1 i życzyłbym sobie aby wszyscy sprzedawcy (nie tylko w modelarstwie) mieli taki wysoki poziom obsługi klienta jak Janek...

Ponadto... "Facet ze sklepu" to nasz klubowy kolega, który również przyczynił się do organizacji imprezy dziesiątkami telefonów - wykonanych i odebranych, dobrą radą i nie tylko (nie pierwszy raz) i może był po prostu zmęczony (nie pierwszy raz) a "nie bardzo mało sympatyczny (nie pierwszy raz)" jak to ująłeś.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#55
Bardzo dziękuję organizatorom za zorganizowanie znakomitej imprezy oraz umożliwienie wzięcia w niej udziału. Bawiłem się znakomicie zarówno w trakcie trwania pokazu jak i w godzinach późno wieczornych ;)
Raz jeszcze wielkie dzięki Panie i Panowie za wspólnie spędzony czas :)
PS.
Adamie Adam66 do ukończenia naszego rudowęglowca jeszcze daleka droga ....niestety.
Pawle Paweł R nic mi na temat żadnych imprezek nie wiadomo a przynajmniej nic nie pamiętam :D
 

EC45

Znany użytkownik
Reakcje
67 2 10
#56
Kolego... Pozory mylą. Wystarczyło zamienić z "facetem ze sklepu" kilka słów więcej. Dla mnie to sprzedawca numer 1 i życzyłbym sobie aby wszyscy sprzedawcy (nie tylko w modelarstwie) mieli taki wysoki poziom obsługi klienta jak Janek...

Ponadto... "Facet ze sklepu" to nasz klubowy kolega, który również przyczynił się do organizacji imprezy dziesiątkami telefonów - wykonanych i odebranych, dobrą radą i nie tylko (nie pierwszy raz) i może był po prostu zmęczony (nie pierwszy raz) a "nie bardzo mało sympatyczny (nie pierwszy raz)" jak to ująłeś.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
Ok, spoko.(y)
 

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.807 214 0
#59
Dziękuję organizatorom oraz kolegom z GGM za bardzo fajną imprezę, a należy powiedzieć, że był to mój debiut.
Było super, dzięki wielkie dla wszystkich.

Mój debiutancki sklad:
20171203_170635.jpg
20171203_170608.jpg
20171203_163303.jpg
20171203_161736.jpg
20171203_144321.jpg
 
Ostatnio edytowane:

MISIONT

Moderator Grupy GGM
Zespół forum
GGM
Reakcje
141 10 0
#60
Ja również dziękuję Organizatorom za wspaniałą imprezę, mnóstwo fajnej zabawy, możliwość wymiany modelarskich doświadczeń z innymi modelarzami oraz rzecz bezcenną, możliwość zobaczenia naprawdę mistrzowskich modeli taboru oraz wspaniałych, perfekcyjnie wykonanych modułów.
Szpiedzy donieśli, że tam się niezłe imprezki wyprawiają w czasie imprezy tej dużej
I znowu uaktywniły się wrogie imperialistyczne siły gotowe na wszystko, byle tylko naruszyć zdrową tkankę społeczeństwa jaką stanowią Towarzysze Modelarze. Nieprawdą jest, jakoby podczas Wystawy makiet kolejowych w jakże oddanej socjalistycznej idei Nowej Hucie wyprawiały się jakieś "imprezki"
Odbyło się natomiast Walne Zgromadzenie Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska w miejscowości "B" pod przewodnictwem Prezesa tegoż GS Towarzysza @Heniek_Star.
To podniosłe wydarzenie Zaszczycili Towarzysze z KW naszej Partii pod przewodnictwem I Sekretarza KW Towarzysza Kurzajki oraz zaproszeni Towarzysze z Komitetów Wojewódzkich z całego kraju. W czasie uroczystej akademii Towarzysz Kurzajka wygłosił odczyt pod tytułem: " Zwiększenie ilości spółdzielczych gorzelni oraz systematyczne powiększanie areału upraw ziemniaka prostą drogą do wzrostu abstynencji w naszej socjalistycznej ojczyźnie".
Brawom po wygłoszeniu owego przełomowego dla spółdzielczości wiejskiej nie było końca.
Tak więc apelujemy raz jeszcze odwołując się do Waszej robotniczej czujności: Nie wierzcie tym ohydnym potwarzom i pomówieniom wiadomych i określonych reakcyjnych sił.

A na koniec zdjęcie pod tytułem "Pokaz mocy"

Pokaz mocy 01.jpg
 

Podobne wątki