• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa Makiet Kolejowych - MIM 2-4 grudzień 2016

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#1
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH

ma zaszczyt zaprosić na:

WYSTAWĘ MAKIET KOLEJOWYCH
Miejsce:
MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ ul. Św. WAWRZYŃCA 15, KRAKÓW
Data: 2-4 grudnia 2016

Godziny otwarcia dla zwiedzających:
2.12. PIĄTEK: 10-14 i 16-20
3.12. SOBOTA: 10-14 i 16-20
4.12. NIEDZIELA: 10-14 i 15-19

Zapraszamy do udziału:
  • kluby zrzeszające modelarzy kolejowych,
  • modelarzy z wykończonymi modułami szlakowymi, stacjami, bocznicami, w skali HO i HOe,
  • modelarzy z ciekawymi modelami taboru, do uczestnictwa i zaprezentowania w jazdach rozkładowych,
  • zainteresowanych modelarstwem kolejowym.
  • wszystkich zwiedzających.

Terminarz:
  • 1.12 (czwartek) Transport makiet dla osób przyjezdnych do godziny 10:00, Montaż makiet od 10:00,
  • 2.12 (piątek) Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-16),
  • 3.12 (sobota) Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-16),
  • 4.12 (niedziela) Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-15), Demontaż makiet.

  • Terminarz szczegółowy zostanie podany po zamknięciu listy zgłoszeń.

Założenia:
  • Jazdy według przygotowanego rozkładu jazdy, bez podziału na epoki (obowiązuje tabor europejskich zarządów kolei),
  • Obowiązuje czas modelarski 1:4 lub 1:5, informacja zostanie podana w późniejszym terminie.
  • Wszystkich uczestników bezwzględnie obowiązuje REGULAMIN imprezy, który będzie rozsyłany zgłoszonym uczestnikom.
  • Wysokość szlaku kolejowego - 110 cm,
  • Makiety odgrodzone od publiczności barierkami, w celu bezpiecznego eksponowania makiet.

Zakwaterowanie i wyżywienie:

  • szczegółowe informacje zostaną podane wkrótce.

Warunki dla zgłaszanego taboru

  • tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA
  • lokomotywy przed spotkaniem sprawdzone, z wyczyszczonymi kołami, wszystkim lokomotywom zgłoszonym zostanie nadany adres z puli adresów czterocyfrowych, niedotyczy członków FREMO, sprzęgi standardowe (oczkowe) z obu stron (z dopuszczalnymi wyjątkami - np. parowozy pośpieszne),sprzęgi typu „śledzie” dopuszczlne w zwartych składach.
  • manipulatory typu FRED obowiązkowo czytelnie oznaczone danymi lokomotywy oraz funkcjami i nazwiskiem właściciela,
  • wagony osobowe i towarowe sprzęgi standardowe (oczkowe) obustronnie,
  • składy osobowe i towarowe zgłaszane jako składy zwarte: sprzęgi zewnętrzne składu standardowe (oczkowe), wewnątrz dopuszczalne inne sprzęgi standardowe jak np. krótki sprzęg roco lub innych producentów, ale zapewniające bezproblemową jazdę zwartego składu.

Termin zgłoszeń, kontakt, informacje:

Zgłoszenia MAKIET, do 24.10(24 października), (proszę w tytule dopisać MAKIETA)

Zgłoszenia UCZESTNIKÓW, TABORU, MASZYNISTÓW, do 31.10 (30 października),


Zgłoszeń należy dokonywać wyłącznie mailem na adres: kkmk.krakow@gmail.com

  • w formularzu MAKIET należy podać szczegółowe informacje odnośnie profili czołowych, długości makiety oraz zastosowanego połączenia elektrycznego (XLR , bananki, inne), Zgłoszenia niekompletne będą proszone o uzupełnienie lub ewentualne doprecyzowanie. Mile widziane rysunki w formacie .cdr
  • Zgłoszony tabor ma być dostępny do dyspozycji organizatora wystawy na czas ustalony z organizatorem
    (czas udostępnienia - minimum cała jedna sesja). W wystawie może brać udział tylko tabor zgłoszony i zaakceptowany przez organizatora.
  • Uczestnicy, których zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymają zwrotnym mailem potwierdzenie.
  • Osoby poniżej 18-tego roku życia mogą brać udział pod opieką lub za pisemną zgodą opiekuna,
  • Każdy zgłoszony uczestnik dostanie w korespondencji zwrotnej szczegółowe informacje, terminarz imprezy i REGULAMIN.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH.
 

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#2
Uwaga podaję do wiadomości informację na temat cateringu:

Tradycyjnie już wyżywienie podczas wystawy będzie zrealizowane przy zebraniu się minimum 10 osób chętnych, przynajmniej na obiady przez trzy kolejne dni.

Jadłospis:

piątek 2 grudnia
obiad (1): zupa cebulowa z ptysiami, mintaj panierowany, ziemniaki, kapusta kiszona, kompot
kolacja (2): szwedzki stół

sobota 3 grudnia
obiad (3): zupa pomidorowa z ryżem, filet z kurczaka faszerowany suszonymi pomidorami i serem, frytki, marchewka tarta, kompot
kolacja (4): szwedzki stół

niedziela 4 grudnia
obiad (5): rosół z makaronem, schabowy, ziemniaki, kapusta zasmażana, kompot
kolacja (6): szwedzki stół

Dostawcą obiadów jest restauracja Fabryka Smaku - sprawdzony lokal ze smacznym, domowym jedzeniem i dużymi porcjami :)

Koszty:
- pojedynczego obiadu przy zamówieniu obiadów we wszystkie dni: 18zł,
- pojedynczego obiadu przy zamówieniu obiadów w wybrane 2 dni: 19zł,
- obiad w wybrany jeden dzień: 20zł
- koszt uczestnictwa w kolacji 9zł

Zgłoszenia
Zgłoszeń należy dokonywać w nieprzekraczalnym terminie do 21 listopada wyłącznie mailem na adres twojczyk@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska i numerków odpowiadających wybranym posiłkom, jak również kontaktowego nr telefonu (dotyczy osób spoza Krakowa). W odpowiedzi na wysłane zgłoszenie zostanie podane dalsze postępowanie dotyczące płatności za wybrane opcje.

Niezależnie od cateringu tradycyjnie uruchamiam na sali stolik z ciepłymi napojami, już od czwartku.
Jest również możliwość wykupienia dodatkowego obiadu na czwartek, w dzień składania makiety - koszt obiadu czwartkowego - 18zł - niestety nie ma na czwartek ustalonego jadłospisu - będą 3 zestawy do wyboru, podane do wiadomości 3 godziny przed obiadem.
W przypadku zainteresowania obiadem czwartkowym proszę o wpisanie tego w zgłoszeniu.

Pozdrawiam
Tomasz Wójczyk.
 
Ostatnio edytowane:

michalkrk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
85 0 0
#3
Impreza w ten weekend, dzisiaj ruszamy ze składaniem makiety.

Wystawa w zajezdni tramwajowej ma już długą tradycję, nasz kolega Mateusz ostatnio odkopał archiwalną relację telewizji krak.tv, obejrzyjcie tutaj: KLIK
Kto rozpoznaje siebie lub znajomych na filmie?
 

Darson

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Coś mało fotek na zachęte, ale i tak tradycyjnie jutro się wybieram.
Pamiętam wystawę z filmiku kolegi Mateusza, to już czasy "nowych technologii". Mam gdzieś dużooo starsze nagranie na vhs
 

michalkrk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
85 0 0
#10
W piątek odwiedziła nas ekipa Telewizji Kraków. Efekt tych odwiedzin to relacja w sobotnim wydaniu Kroniki Krakowskiej.
Materiał można obejrzeć TUTAJ

Natomiast wieczorem urządziliśmy sobie własne amatorskie studio filmowo-fotograficzne. O takie:
1IMG_3006.jpg


Na efekty tej pracy trzeba jednak poczekać. Wszak jutro kolejny (ostatni) dzień wystawy.

W niedzielę poranna sesja w godzinach 10-14, a popołudniowa: 15-19. A potem sprzątanie...
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#11
Razi mnie wymieszanie taborowe epok, ale ciężko to przeskoczyć na takiej imprezie.
i kto robił te węglarki 17W ??? Jankol, Tolo, Eaos ? Umknęło mi. A obowiązkowe są na PKP.
[DOUBLEPOST=1480807393,1480806802][/DOUBLEPOST]
Razi mnie wymieszanie taborowe epok, ale ciężko to przeskoczyć na takiej imprezie.
i kto robił te węglarki 17W ??? Jankol, Tolo, Eaos ? Umknęło mi. A obowiązkowe są na PKP.
A już mam - SD sam zrobił : http://forum.modelarstwo.info/threads/model-ty45-w-h0.27710/page-4#post-573053 - (y) (y) (y)
Ale coś mi chodzi po głowie, że Tolo też je robił.
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#13
A ja mam pytanie z innej bajki, ilu Was koledzy jest w klubie, a ilu angażuje się w organizację takiej imprezy.
Jest nas .ok 70osób, ale staramy się ciągle powiększać nasze grono :) W ten weekend jeden z kolegów wyraził chęć zapisania się do klubu.

Jeśli chodzi o organizację imprezy to ilość osób organizujących jest wystarczająca, choć dodatkowa para rąk zawsze się przyda - Pawle, czy mamy rozumieć że chciałbyś nas wesprzeć przy następnej imprezie?

A tak dokładniej, aby obsłużyć wszystkie pociągi na tej imprezie potrzebnych było 12 maszynistów do tego dochodzi obsługa stacji, czyli następne 7 osób. Była też makieta TT 1 osoba oraz stanowisko pokazujące budowę modułów następna osoba. Byli też koledzy z PIKO z makietą dla dzieciaków 2 osoby. Do tego jeszcze 'komitet organizacyjny'
 

michalkrk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
85 0 0
#14
Hmm... Trochę trudną bajkę wybrałeś.

Może tak: kolegów aktywnie pracujących przy przygotowaniach było tylu, że wystawa jak co roku się odbyła i jak co roku cieszyła się popularnością.
Ale gdyby zaangażowała się większa liczba klubowiczów to impreza byłaby lepiej wypromowana, ciekawsza dla odwiedzających, a budowa makiety i końcowe sprzątanie hali przebiegłoby dużo szybciej.
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#16
Byłem, widziałem i jak co roku, wszystko było świetnie zorganizowane pod zwiedzających, a tych nie brakowało.
Przepraszam wszystkich Tych, z którymi nie zdążyłem się przywitać, bo trochę głupio wypadło, ale wpadłem dosłownie na chwilę, która i tak została tematycznie przegadana.
Pozostałym dziękuję za miłą pogawędkę i nie tylko :)

Pozdrawiam organizatorów jak pozostałych uczestników modelarskiej zabawy :)
 

SM03-422

Znany użytkownik
Reakcje
675 9 1
#20
Oglądając powyższy film chylę czoła wszystkim mającym wpływ na powstanie tej makiety jak również powyższej imprezy, jedyne czego mi brakuje i jest to nieodzowny element krajobrazu kolejowego to tarcze ostrzegawcze do semaforów, chyba ze nie zauważyłem... ;)
 

Podobne wątki