• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Kraków - Wystawa Makiet Kolejowych - Muzeum Inżynierii Miejskiej - 2-4 czerwca 2017

Jacula

Nowy użytkownik
Reakcje
8 0 0
#22
Podziękowania dla kolegów z KKMK za możliwość aktywnego uczestniczenia w wystawie i prezentacji naszych makiet w skali TT. Zabawa była przednia, atmosfera jak zwykle dobra, a entuzjastyczne głosy z publiczności tylko to potwierdzają.
 

michalkrk

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
85 0 0
#26
Pokuszę się o małe, subiektywne podsumowanie imprezy:
1. Luz i spokój z dużą dawką rozmów.
2. Rozrywka dla dzieci: makieta Tomka i stoisko z wieeelkim parowozem PIKO.
3. Ciekawa prezenTTacja przyciągająca uwagę odwiedzających.
4. Różnorodny tabor na makiecie: od parowozów, przez wyprzedzający swoją epokę (a obecnie modny) "wtyczkowóz", po austriackiego Railjeta bijącego rekordy prędkości na naszej makiecie.
5. Wyjątkowy autobus autorstwa kolegi SD, opisany i obfotografowany wyżej.
6. Widzowie zadający pytania w językach mniej i bardziej obcych.

I dla mnie wisienka na... no przecież nie tort tylko makieta modułowa to była:
Perfekcyjny dyżurny na stacji Tychy: @bstok70 dzięki za wielką cierpliwość w tłumaczeniu i pokazywaniu mi (i nie tylko mi) jak powinna działać perfekcyjna kolej.


I kilka ilustracji dla tego ciągu literowo-cyfrowego.

mim2017_a.jpg mim2017_b.jpg mim2017_c.jpg mim2017_d.jpg
mim2017_f.jpg
mim2017_g.jpg mim2017_h.jpg mim2017_i.jpg mim2017_j.jpg
mim2017_k.jpg mim2017_l.jpg mim2017_m.jpg mim2018_j.jpg
 

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
#27
Dziękuję za miłe słowo. Moją relację wstawię natychmiast po ogarnięciu spraw przyziemnych. Napiszę tylko, że były to dla mnie jedne z najwspanialszych chwil. Dziękuję za bardzo ciepłe przyjęcie i stworzenie fantastycznej atmosfery (no i wytrzymanie z moim fiołkiem). Puls nie obniżał mi się ani na chwilę poniżej 150/min nie tylko ze wspaniałych, ładujących akumulatory emocji ale i z powodu stresu - wszak nadzór nad moją pracą jako dyżurnego ruchu sprawowali sami....: @Tomek K i @Paweł Piotr! (serce dla Was i dla wszystkich Kolegów)
Wrażenia estetyczne - bardzo miłe. Chciałem uhonorować cuda tworzone przez Sławka Dz. stąd filmik poniżej jako zachęta do dalszego oglądania. Nie stanąłem jednak na wysokości zadania i nie zauważyłem zabrudzonego obiektywu. Przez co aparat źle ustawiał ostrość. Bardzo za to przepraszam i będę chciał naprawić w przyszłości ten błąd. Ty45-4 Polski Model Roku 2015 złapaliśmy z Gawrylukiem przy Pawłowie na malowniczej trasie do Jaśminowa, wijącej się łukami koło młyna, wiejskich zabudowań lasów i Fortu (jego nazwy "za kurczaka" nie mogę zapamiętać - Krzysztofie @stare tory - ratuj! :) ). Na koniec Sanos.
Jeszcze później dodam kilkusekundowy przejazd Ty45 za plecami Sanosa

 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#32
Coś Ty się tak uparł na tą umiejętność fotografowania, nie każdy posiada wiedzę na temat wykonywania dobrych zdjęć. Poza tym to forum modelarstwa kolejowego, a nie fotograficznego.
To tak jak Wy Koledzy, którzy upieracie się i ciągle zrzucacie nieumiejętność zrobienia ostrego zdjęcia na aparat, którym robicie te fotki. :)
A wiedza nie jest trudna, bo wystarczy mieć czysty obiektyw, trzymać nieruchomo telefon i zdecydowana większość zdjęć będzie ostra. :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#33
Coś Ty się tak uparł na tą umiejętność fotografowania, nie każdy posiada wiedzę na temat wykonywania dobrych zdjęć. Poza tym to forum modelarstwa kolejowego, a nie fotograficznego.
Szkoda, że nie ma neutralnej oceny "jestem przeciw", bo "nie doceniam" jest negatywne, a nie chciałem dawać takiej oceny temu wpisowi, z którym się nie zgadzam. Jak ktoś nie umie zrobić w miarę ostrego i nieporuszonego zdjęcia, to niech się najpierw nauczy, a potem wstawia fotki na forum. To naprawdę nie jest takie trudne, a jak się czasem jakieś zdjęcie nie uda, to trzeba się powstrzymać i nie pokazywać go tutaj. Wrzucanie byle czego, na czym niczego nie widać, jest tylko zaśmiecaniem forum i oznaką braku szacunku dla oglądających. Wyjątkiem mogą być tylko zdjęcia absolutnie unikatowe, pokazujące coś niezwykłego. To, co piszę, dotyczy zdjęć we wszystkich tematach, nie tylko tu, zwłaszcza powtarzanych w nieskończoność, często bardzo słabej jakości fotek takich samych EU07, ST44 itd. A argument, że to nie forum fotograficzne, jest po prostu śmieszny, podobnie jak kierowane pod moim adresem uwagi, że to nie forum polonistyczne.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#35
Czy zdjęcia Marka są słabej jakości? Ja uważam, że całkiem dobre są. Niekiedy odnoszę wrażenie, że zawartość jest mniej ważna niż jakość. Z całym szacunkiem , ale większym brakiem szacunku jest czepianie się. Liczą się dobre intencje wstawiającego! Jeżeli jest do wyboru zdjęcie gorszej jakości czy brak zdjęcia, to jednak wolę pierwszą opcję.
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#36
Podejrzewam, że gdyby kolega Marek Klimczyk po prostu wkleił zdjęcia bez pisania przedtem tekstu że:
z komórki więc jakość nie najlepsza, ale zawsze coś.
...to by nikt się nie czepiał.
Czasami lepiej dla świętego spokoju nie emanować zbytnią skromnością. Zdjęcia nie są złe.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
0 0 0
#37
"Czasem lepiej dla świętego spokoju"dać sobie spokój z pokazywaniem czegokolwiek publicznie gdyż można się narazić wiecznym malkotentom,którzy forum traktują jak własne podwórze.Jak dla mnie te zdjęcia (no,może poza pierwszym)wcale nie są złe.Nie każdy z nas posiada Canona za 10 tys.zł.Więcej tolerancji dla innych!
 

garou

Ostrzeżony
Reakcje
4.111 416 99
#38
Jak dla mnie te zdjęcia (no,może poza pierwszym)wcale nie są złe.
Pierwsze też nie jest złe, w sensie, że jakieś szczególnie nieostre (parowóz). Może trochę prześwietlone, ale wystarczyło skorygować jakimś darmowym edytorem i byłoby git.
Generalnie z kolegą Mafo nie można się (ogólnie) nie zgodzić.
Nie uważam tylko, że akurat te zdjęcia kolegi Marka Klimczuka nad którymi się rozwodził sam autor są nie najlepszej jakości (jak na komórkę) :)
Ja bym tego już nie ciągnął. Przeglądając forum to bardzo mało zdjęć jest nieostrych, choć rzeczywiście czasem trafiają się gnioty niegodne wrzucania na forum.
 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
#39
"Czasem lepiej dla świętego spokoju"dać sobie spokój z pokazywaniem czegokolwiek publicznie gdyż można się narazić wiecznym malkotentom.
Nie zgadzam się. Ale widać takie czasy nastały, że bylejakość jest w cenie. Promować trzeba pokazywanie ciekawych i dobrze zrobionych rzeczy, natomiast nie powinno się promować rzeczy słabych.
Jak dla mnie te zdjęcia (no,może poza pierwszym)wcale nie są złe.
Nikt z nas, poza samym autorem, nie napisał, że zdjęcia kolegi @Marek Klimczyk są złe, czy słabe. Cały czas próbuję tu, na forum, zwrócić uwagę, że zrzucanie całej winy na sprzęt za niepowodzenie, to niedorzeczność. To tak jakby modelarz powiedział: "nie udała mi się ta trawa bo to wina sadzarki", albo "nie udało mi się malowanie szyn, bo to wina pędzla".
Nie każdy z nas posiada Canona za 10 tys.zł.
Ja swoje zdjęcia też robię smartfonem i jakoś nie narzekam na złą jakość zdjęć. No a jak mi zdjęcie nie wyjdzie, bo np jest nieostre, to ląduje w koszu, a nie zaśmieca serwera tego forum. Nie potrzeba Canona za 10 tysięcy do zrobienia dobrego zdjęcia. Jeszcze raz powtórzę: aparat sam nie zrobi zdjęcia, bo zdjęcie robi fotografujący.
Więcej tolerancji dla innych!
Wiesz, zwrócenie komuś uwagi, że nie ma racji, to nie jest brak tolerancji.
[DOUBLEPOST=1496904920,1496903987][/DOUBLEPOST]
forum traktują jak własne podwórze
I jeszcze jedno. Forum to nie jest moje własne podwórze i wcale go tak nie traktuję. Moje wpisy mają na celu próbę powalczenia o jakość zdjęć wklejanych na tym forum. No ale widzę, że jest tu grupa ludzi, którym bylejakość nie przeszkadza. A szkoda...
 

SD

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
1.261 2 0
#40
Koledzy - Maciek i Andrzej mają rację, dbając o czystość języka, jakość zamieszczanych materiałów i kulturę wypowiedzi na Forum. W końcu to ich rola. Myślę, że wszyscy się z tym zgodzimy i szkoda wysiłku na dalsze dyskusje, bo nie wiem naprawdę, co chcemy w ten sposób udowodnić...
 

Podobne wątki