• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa makiet kolejowych - Kraków - Nowohuckie Centrum Kultury 12-14 czerwca 2015r.

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#1
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH zaprasza na
WYSTAWĘ MAKIET KOLEJOWYCH
w Nowohuckim Centrum Kultury, w terminie od 12 do 14 czerwca 2015r.

Do udziału w wystawie zapraszamy:
  • modelarzy z wykończonymi modułami szlakowymi, stacjami, bocznicami
  • modelarzy z modelami taboru do uczestnictwa w jazdach rozkładowych
  • zainteresowanych modelarstwem kolejowym, zawsze służymy radą
  • zwiedzających, z tej strony też jest ciekawie
Terminarz:
  • czwartek 11.06, po południu - przewóz makiet krakowskich, rozkładanie makiet na dzień dzisiejszy możliwe jest od godziny 20
  • piątek 12.06 do godziny 14, rozkładanie pozostałych makiet, w tym osób spoza Krakowa
  • piątek 12.06 od godziny 15 do 19 - jazdy rozładowe
  • sobota 13.06 od godziny 10 do 14 i od godziny 15 do 19 - jazdy rozkładowe, przerwa w godzinach 14-15
  • niedziela 14.06 od godziny 10 do 14 i od godziny 15 do 19 - jazdy rozkładowe, przerwa w godzinach 14-15
  • niedziela 14.06 od godziny 19 demontaż makiet
Założenia:
  • jazda według rozkłądu jazdy bez podziału na epoki, obowiązuje tabor europejskich zarządów kolei
  • obowiązuje czas modelarski
  • obowiązuje wysokość makiet: 110cm
  • makiety odgrodzone od publiczności barierkami w celu bezpiecznego eksponowania makiet
  • wszystkich uczestników bezwzględnie obowiązuje REGULAMIN imprezy rozsyłany zgłoszonym uczestnikom
Zakwaterowanie i wyżywienie:
  • zakwaterowanie w pobliżu miejsca Wystawy dla osób przyjezdnych (5 minut jazdy samochodem, 2 przystanki tramwajem + kilka minut spaceru) - na chwilę obecną dostępne i zarezerwowane 9 miejsc noclegowych (3 pokoje 3 osobowe) - noclegi dostępne od piątku
  • wyżywienie - wzorem dwóch ostatnich imprez - informacja o wyżywieniu i formach zgłoszenia na wyżywienie pojawi się w osobnym poście w ciągu najbliższego tygodnia
  • bufet z ciepłymi napojami w miejscu imprezy - wzorem dwóch poprzednich imprez - dostęny przez cały czas trwania imprezy
Warunki dla zgłaszanego taboru:
  • tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA
  • lokomotywy przed spotkaniem sprawdzone, z wyczyszczonymi kołami, wszystkim lokomotywom zgłoszonym zostanie nadany adres, niedotyczy członków FREMO, sprzęgi standardowe (oczkowe) z obu stron (z dopuszczalnymi wyjątkami - np. parowozy pośpieszne)
  • manipulatory typu FRED obowiązkowo oznaczone danymi lokomotywy i nazwiskiem właściciela
  • wagony osobowe i towarowe sprzęgi standardowe (oczkowe) obustronnie
  • składy osobowe i towarowe zgłaszane jako składy zwarte: sprzęgi zewnętrzne składu standardowe (oczkowe), wewnątrz dopuszczalne inne sprzęgi standardowe jak np. krótki sprzęg roco lub innych producentów, ale zapewniające bezproblemową jazdę zwartego składu
Termin zgłoszeń, kontakt, dodatkowe informacje:

Wszystkich zgłoszeń należy dokonywać wyłącznie mailem na adres: nck.krakow.2015@gmail.com

Zgłoszenia MAKIET w terminie do 30 kwietnia 2015r.

Zgłoszenia TABORU oraz MASZYNISTÓW w terminie do 15 maja 2015r.

Przy zgłoszeniu taboru należy podać sesje w których tabor będzie dostępny.

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko, swój nr telefonu oraz ewentualne zapotrzebowanie na nocleg
Jeżeli zgłoszenie dotyczy klubu lub większej ilości osób należy podać wszystkie imiona i nazwiska.
  • zgłoszony tabor ma być dostępny do dyspozycji organizatora wystawy na czas ustalony z organizatorem (czas udostępnienia - minimum cała jedna sesja). W wystawie może brać udział tylko tabor zgłoszony i zaakceptowany przez organizatora
  • uczestnicy, których zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymają zwrotnym mailem potwierdzenie w ciągu 24h
  • dla maszynistów będzie możliwość zapisania się tylko na konkretne sesje - nie zmienia to faktu, że obowiązkowe jest uprzednie zgłoszenie się w terminie wyżej określonym.
  • osoby, które nie zgłoszą się na imprezę, nie otrzymają identyfikatora osobistego i nie będą mogły wejść na wewnętrzną część wystawy
  • w celu uporządkowania ruchu wewnętrznego na wystawie ilość identyfikatorów "gość" będzie ograniczona, a ich wydawanie będzie możliwe tylko po uprzednim kontakcie z koordynatorem imprezy

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#2
AKTUALIZACJA.
Na dzień dzisiejszy, w związku ze zgłoszeniem się kolegów spoza Krakowa, pozostało 6 miejsc noclegowych.


Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#3
AKTUALIZACJA.

WYŻYWIENIE.

Podobnie jak podczas dwóćh poprzednich imprez jest możliwość zamówienia wyżywienia podczas imprezy. Tym razem jednak będzie to wyglądać nieco inaczej - z racji bycia koordynatorem imprezy nie będę miał czasu na przygotowanie kolacji w formie szwedzkiego stołu - w związku z tym dostawca obiadów dostarczy nam również kolacje według cen i jadłospisu jak poniżej:

piątek, 12 czerwca
1. OBIAD (8,00zł): pierogi ruskie z cebulką 300g + kefir 200ml
2. KOLACJA (8,00zł): zestaw sałatek 200g, ser żółty 50g, pomidor 50g + ogórek, masło, pieczywo

sobota, 13 czerwca
3. OBIAD (12,00zł): kotlet schabowy 150g + ziemniaki 200g + kapusta zasmażana 150g
4. KOLACJA (9,00zł): kiełbasa grillowana z cebulką 200g + pieczywo + banan

niedziela, 14 czerwca
5. OBIAD (11,00zł): antrykto z kurczaka 150g + frytki 200g + surówka 200g
6. KOLACJA (8,00zł): bigos 300g + jabłko

Pełny koszt wyżywienia za trzy dni wynosi: 56,00zł, ale istnieje możliwość zamówienia każdego posiłku pojedynczo na wybrany dzień.

Zgłoszenia na wyżywienie w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2015r. należy dokonywać na adres email: nck.krakow.2015@gmail.com wpisując w temacie CATERING, a w treści podając imię i nazwisko (imiona i nazwiska) zgłaszanych osób oraz numery posiłków (patrz wyżej).
Na przykład: przy zgłoszeniu pełnej opcji wyżywienia wpisujemy: 1-6, chcąc zamówić tylko obiady we wszystkie dni wpisujemy 1+3+5
Zgłoszenie należy potwierdzić wpłatą na podany w odpowiedzi na zgłoszenie numer rachunku bankowego w nieprzekraczlanym terminie do 20 maja 2015r.

Podczas imprezy dostępny będzie dla uczestników oraz gości bufet z ciepłymi napojami - kawa, herbata, cukier itp., jednak i tu zachodzi pewna zmiana. Ilość kubków jednorazowych jaka zostanie zakupiona przed imprezą będzie ograniczona, a koordynator nie będzie miał czasu na jeżdżenie na zakupy i dokupowanie kubków, jak to było podczas dwóch ostatnich imprez.

W związku z tym koordynator ZALECA uczestnikom pozostawienie kubków jednorazowych dla gości i zakup kubków imprezowych będących jednocześnie pamiątką z wystawy, w cenie 20zł za sztukę. Kubki można zamówić w dwóch wersjach - ogólny oraz dedykowany - ze swoim imieniem i nazwiskiem lub nickiem z forum - przykłady poniżej*:

IMG_8455.JPG IMG_8456.JPG

Zakup kubka jest równocześnie wsparciem dla budżetu organizacyjnego, nie jest obowiązkowy, jest tylko zaleceniem.

Zgłoszenia na kubek w nieprzekraczalnym terminie do 15 maja 2015r. należy dokonywać na adres email: nck.krakow.2015@gmail.com wpisując w temacie KUBEK, a w treści podając informację o ilości sztuk i jakiego typu kubki - ogólne czy dedykowane - imienne z podaniem tego co ma być na kubku umieszczone (imię i nazwisko (imiona i nazwiska) lub nick z forum).
Zgłoszenie należy potwierdzić wpłatą na podany w odpowiedzi na zgłoszenie numer rachunku bankowego w nieprzekraczlanym terminie do 20 maja 2015r.

Kubki będą do odbioru podczas pierwszego dnia trwania wystawy.

Osoby, które nie będą uczestniczyć w wystawie, a chcą posiadać taki pamiątkowy kubek, przyczyniając się tym samym do zwiększenia budżetu organizacyjnego imprezy, również mogą zamówić kubek według powyższego schematu. Dla takich osób dostępny będzie jedynie kubek ogólny, a do kosztu kubka dochodzą koszty wysyłki paczką pocztową (11zł). Kubki będą wysyłane do takich osób w dniach od 10 do 12 czerwca 2015r.

*organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji ostatecznego projektu kubka

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#4
AKTUALIZACJA.
Na dzień dzisiejszy, w związku ze spływającymi wciąż zgłoszeniami, nie pozostało żadne wolne miejsce noclegowe.
Kolejni zgłaszający się uczestnicy spoza Krakowa proszeni będą o organizowanie sobie noclegu we własnym zakresie.


Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#6
Dziękujemy.

Organizacja różnie modyfikowana
Myślę. że to zależy jedynie od organizatora/koordynatora (personalnie, nie piszę o Klubie). Każdy ma swoją wizję imprezy. Ja też i taką ją realizuję, jaką sobie wymyśliłem.
Mam nadzieję, że moja wizja się przyjmie, tak jak przyjął się choćby wymyślony przeze mnie bufet z ciepłymi napojami czy wyżywienie wraz z kolacjami (to akurat już będzie trzeci raz).

Jeśli powyższe nie wyjaśniło - proszę, rozwiń. Każda uwaga mająca wpływ na organizację będzie cenna i wzięta pod uwagę.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#7
A tak pytanie na przyszłość , czy przewidujecie udział innych makiet niż w HO.?
Tydzień wcześniej odbywa się Festiwal Modelarski w Krakowie szkoda, że obie imprezy nie zegrały się w terminie:(
 

hobbysta43

Znany użytkownik
OKMK Piętrusek
Reakcje
7 0 0
#8
Myślę Tomku, że Twoje wyjaśnienie wystarczy. Masz rację, że od organizatora wiele zależy. Powodzenia życzę.(y)
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#9
A tak pytanie na przyszłość , czy przewidujecie udział innych makiet niż w HO?
Oczywiście. Nawet podczas tej imprezy. Z racji tego, że tym razem swoją obecnością, nie uświetni naszej imprezy makieta-tort z OKMK Piętrusek, mamy jeszcze trochę wolnej powierzchni. Ja osobiście chętnie zobaczyłbym jakąś makietę-tort, również w innej skali, niekoniecznie H0.

Dziękuję.:)

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#10
W tym roku raczej nie da rady z racji że prace trwają , ale w następnym kto wie ?
W każdym razie dziękuję za odpowiedź i życzę udanej imprezy .(y)
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#11
AKTUALIZACJA.

W wyniku pozytywnie zakończonych rozmów na naszą imprezę zawita ze swoim stoiskiem firma:

freon_jpg.jpg


Jest to Pracownia Modelarska, która oferuje fantastycznie wykonane produkty do tworzenia zieleni na makietach (mam i polecam), w tym między innymi:

10308914_814770125231784_8335778547974790064_n.jpg Brzoza.jpg Dąb.jpg Modrzew wysokopienny.jpg Sosna dorosła.jpg świerk pospolity 1.jpg Świerk wysokopienny.jpg świerki pospolity.jpg

Chcąc bliżej poznać tego producenta zaglądnij tutaj.

Pozdrawiam.
Tomasz Wójczyk.
 

fazer0001

Aktywny użytkownik
eSeMka
Reakcje
152 7 2
#12
Dzien dobry. Mam pytanie termin zgloszen jest do 15 maja, a czy sa jeszcze wolne mjejsca noclegowe ? Na 21.03.15. byla informacja o braku mjejsc noclegowych, czy sie cos zmienilo na dzien dzisiejszy ?
 
Reakcje
0 0 0
#13
Witam, czy osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wystawie( 17 lat), a jeśli nie to czy opiekunowie też muszą się rejestrować? Chciałbym wystawić jeden moduł o wymiarch 80mm x 920mm x 500 mm, czy ta długość( 92 cm) jest dopuszczalna ?
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#14
Witam, czy osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wystawie( 17 lat), a jeśli nie to czy opiekunowie też muszą się rejestrować? Chciałbym wystawić jeden moduł o wymiarch 80mm x 920mm x 500 mm, czy ta długość( 92 cm) jest dopuszczalna ?
Szczegółowe informacje w odpowiedzi na zadane pytania zostały wysłane do Ciebie mailem.

Dzien dobry. Mam pytanie termin zgloszen jest do 15 maja, a czy sa jeszcze wolne mjejsca noclegowe ? Na 21.03.15. byla informacja o braku mjejsc noclegowych, czy sie cos zmienilo na dzien dzisiejszy ?
Jak wyżej.

Pozdrawiam
Tomasz Wójczyk
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#17
Cisza a i owszem, ale nie ma powodu do niepokoju. Wszystkie zgłoszenia zostały przyjęte i zamknięte, jeśli komuś nie odpisałem na email, zrobię to w ciągu następnych 24h.
Z przyczyn rodzinnych spowodowanych wyjazdem na pogrzeb, musiałem się chwilowo "wyciszyć", ale wszystko jest pod kontrolą.

Dajcie mi Panowie i Panie jeszcze chwilkę czasu, dla mnie napisanie kilku zdań jest nie lada wyzwaniem - do tego wszystkiego od tygodnia mam niesprawną prawą rękę.

Pozdrawiam.
Tomek Wójczyk.
 
OP
OP
Tomasz Wojczyk

Tomasz Wojczyk

Aktywny użytkownik
H0e
Reakcje
5 0 0
#18
AKTUALIZACJA.

Z racji tego, że mnie nie było kilka dni i mam opóźnienie w odpisywaniu na maile, termin na zamówienie wyżywienia i kubków został przedłużony do końca tego tygodnia. Zamówienia via email na adres nck.krakow.2015@gmail.com.
Termin płatnosci, również został przedłużony - wpłaty należy dokonać jak najszybciej po otrzymaniu nr rachunku w odpowiedzi na email z zamówieniem, lecz nie później niż do końca przyszłego tygodnia.

Z odpisywaniem na maile powoli się odrabiam, jednak zajmuje mi to sporo czasu - nadal mam do dyspozycji tylko jedną rękę i tak niestety zostanie na dłużej, więc wszystkich tych, którzy nie otrzymali do tej pory odpowiedzi na wysłany email proszę o uzbrojenie się w cierpliwość. Powoli, ale działam.

Pozdrawiam.
Tomek Wójczyk
 

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#19
Zapadła tajemnicza i niepokojąca cisza...
Spokojnie. :gwizd:
Tomek ma wszystko pod kontrolą i również wszystko będzie załatwione na czas. Spóźnialscy niech uzbroją się teraz w cierpliwość skoro sami nie mieli czasu czy nie chciało im się załatwić formalności od 11 marca.

Zaglądajcie na temat, bo lada moment ukaże się plan makiety i więcej szczegółów dotyczącej tej imprezy.
 

Podobne wątki