• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa Makiet Kolejowych - Kraków MIM 5-7.12.2014

MeteorKKR

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
216 8 0
#61
Dziękuję wszystkim za przemiło spędzony czas (niestety ze względów zdrowotnych o trzy sesje za krotki, choć można by rzec - choroba chorobą, ale na Wystawie być trza :rolleyes:...) ;)
Na początek kilka fotek z piątku, jeszcze z popołudniowej sesji.

20141205 001.JPG


20141205 005.JPG


20141205 011.JPG


20141205 013.JPG


20141205 017.JPG


20141205 019.JPG


20141205 026.JPG


20141205 027.JPG


20141205 028.JPG


20141205 029.JPG


20141205 030.JPG


20141205 032.JPG


Jak dojdę w miarę do siebie, to obrobię i wrzucę więcej, zwłaszcza z całonocnej sobotniej sesji, więc musicie uzbroić się w trochę cierpliwości:podstepny:
A potem będzie jeszcze jedna niespodziewajka ode mnie, ale to już duuużo później :gwizd:
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#62
Witajcie. W imieniu ekipy Nostalgia Za Parą, czyli tym razem Moniki i mnie serdeczne podziękowania za kolejną bardzo miłą imprezę zorganizowaną przez KKMK. Trzy dni minęły dosłownie w oka mgnieniu, w sympatycznej atmosferze i wśród fajnych ludzi.
Dziękujemy!

Hobbysta napisał "Brakowało mi też "konferansjerki" w wykonaniu Piotra"
Dyżur na Brzozowie był tak zajmujący :) że w zasadzie nie było czasu na cokolwiek innego.

pzdr Piotr
 

trotylina

Nowy użytkownik
Reakcje
9 0 0
#66
Ja również ze swojej strony chciałem podziękować organizatorom za wkład w przygotowaniu tej imprezy. Jest to niewątpliwie przedsięwzięcie wymagające zaangażowania wielu osób. Miło było spotkać znajome twarze, a także poznać wielu nowych fanów miniaturowej kolei. Możliwość zobaczenia nowych modułów i niejednokrotnie podpatrzenia drobnych szczegółów znajdujących się na nich może przyczyni się do poszerzenia grona modelarzy. Poniżej kilka zdjęć z imprezy.
Wystawa makiet - Kraków 013a.jpg
Wystawa makiet - Kraków 016a.jpg
Wystawa makiet - Kraków 021a.jpg
Wystawa makiet - Kraków 024a.jpg
Wystawa makiet - Kraków 042a.jpg
Wystawa makiet - Kraków 006a.jpg
 

KrzysioRut

Moderator Grupy TMM
FREMO Polska
T M M
Reakcje
277 4 0
#67
Ja również ze swojej strony osobiście jak i w imieniu TORUŃSKIEJ MAKIETY MODUŁOWEJ chciałem podziękować zarówno organizatorom jak i wszystkim uczestnikom, za wspólna zabawę, na tak udanej imprezie.
Stacja JAŚMINOWO zrobiła na mnie osobiście największe wrażenie. W tym miejscu szczególne podziękowania dla Krzyśka Kulki za możliwość działania jako dyżurny ruchu przez całą niedzielę na tej pięknej stacji. Tylko nie mówcie Tomkowi jak wiele ponadplanowych lokalnych pociągów i dodatkowych manewrów udało się zrealizować pomiędzy stacją Jaśminowo i bocznicą Błonie oraz ... , ku uciesze oglądającej publiczności. Oczywiście przy 100% realizacji planowego rozkładu jazdy wszystkich składów. ;)
Zabawa była niesamowita. Klimat niezapomniany. Miło było spotkać znajome twarze i wspólnie pogawędzić. Poniżej kilka moich ujęć kadrów z imprezy. Na deser wspólna fotka grupowa uczestników spotkania. Zapewne Rafał zamieści ją w lepszej jakości. Niestety na spotkaniu miałem do dyspozycji tylko aparat w moim telefonie.

20141205_103917.jpg 20141205_111759.jpg 20141205_131541.jpg 20141205_160919.jpg 20141207_105135.jpg 20141205_112802.jpg 20141207_124800.jpg 20141205_162632.jpg
20141207_145031 - Kopia (2).jpg

Pozdrawiam i do następnego razu.
KRZYSIEK
 
Ostatnio edytowane:

maciekk

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.347 10 0
#68
Kilka lat się wybierałem na grudniową wystawę do Krakowa... i w końcu się udało! Stara zajezdnia daje swój niepowtarzalny klimat. Na imprezie panowała przemiła atmosfera a po części oficjalnej w hostelu wręcz rodzinna. ;) Dziękuje chłopakom z Oświęcimia oraz Błonia za nocne polaków rozmowy.
Do zobaczenia w przyszłym roku. :)
Poniżej kilka fotek a cała fotorelacja w linku poniżej.
https://www.facebook.com/media/set/...1073741870.559108027448555&type=3&uploaded=42
DSC_1819 (Kopiowanie).JPG
 

Załączniki

Miko

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 0 0
#69
Wystawy w Krakowie odwiedzam od dawna i jak zawsze fajnie zobaczyć modele jeżdżące po jednej wielkiej makiecie :)
Do tej pory nie publikowałem żadnych zdjęć z wystaw, ale tym razem dodaję kilka zrobionych w sobotę w południe.
 

Załączniki

Krystian

Znany użytkownik
Reakcje
482 2 4
#70
Witam. Wystawa super jednak wciąż uważam, ze puszczanie elektryków bez trakcji psuje cały efekt.
Przecież w modelarstwie chodzi o realizm, a elektryk bez trakcji no cóż daleko tu do realizmu, mimo to na
takich wystawach zawsze jest super klimat i atmosfera.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#71
"Psuje cały efekt" to może przesada, ale faktycznie, nie wygląda to najlepiej. Ale innym wyjściem jest tylko rezygnacja z pojazdów elektrycznych, co byłoby jednak uszczerbkiem dla atrakcyjności wystawy. Takie restrykcyjne podejście jest może dobre na zamkniętych imprezach np. FREMO, ale osobiście nie polecałbym tego na otwartych wystawach z udziałem szerokiej publiczności.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
#72
....... Wystawa super jednak wciąż uważam, ze puszczanie elektryków bez trakcji psuje cały efekt.
Przecież w modelarstwie chodzi o realizm, a elektryk bez trakcji no cóż daleko tu do realizmu........[/QOTE]
Modelarstwo to też sztuka kompromisu i gra wyobraźni ,w tym wypadku kompromis polega na tym że sieć trakcyjna na makiecie

bardzo przeszkadza w jej obsłudze więc wielu jej unika,dodatkowo praktycznie nie ma możliwości zrobienia jej "realnej" czyli skalowej

ale tu powinna przyść z pomocą wyobraźnia wystarzy jej oczami zobaczyć drut nad jadącymi"elektrykami",wtedy efekt będzie ok:)

Po mojemu "elektrykowi" bez drutu jest tak samo blisko do realizmu jak parowozowi napędzanemu silnikiem elektrycznym;)
 
Ostatnio edytowane:

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
#74
Aby delikatnie rozładować "napięcie" związane z elektryfikacją makiet napiszę, że od wielu lat elektrowozy prezentowane na wystawie w MIM jeżdżą pod tzw."drutem" Aby się o tym przekonać, proszę dokładnie obejrzeć zdjęcie grupowe uczestników tam bardzo dokładnie widać, że w hali jest sieć :) dodam więcej w niedziele owa sieć była pod prądem. Ot to takie małe ale żartobliwe sprostowanie. A tak na poważnie pamiętajmy, że w tej wystawie największą frajdę mają oglądający (Ci mniejsi) widząc kolorowe szybkie składy na makiecie a te niestety najczęściej ciągane są elektrowozami ...
 

Wyrwiząb

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
329 14 1
#78
DSC_3557.JPG

[DOUBLEPOST=1418490123,1418489560][/DOUBLEPOST]Matek Klimczyk, mam dla Ciebie zdjęcia o które prosiłeś w dużo wyższej rozdzielczości. Jak się uda to wpadnę do klubu w poniedziałek i Ci je dam. Jak możesz to weź pendrive, kartę SD. jak nie to wypalę na płytce. Rafał (meteor) Wstaw mnie proszę do zdjęcia grupowego, po prostu gdzieś z boku. Tak wiem, nie będę pasował, ale to też będzie miało swój urok, coś jak strona fotoszopki lub "przeróbcie mi zdjęcie". Wybierzesz coś ze swoich zbiorów czy ja mam wyszukać jakieś nadające się na okładkę Mens Health :)
Tomek, zdjęcie Twojej stacji jakieś małe wyszło przy innych, nie ma w tym żadnych podtekstów, nie wiem co znów namieszałem, przepraszam Cię.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

Podobne wątki