• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WYSTAWA MAKIET KOLEJOWYCH - KRAKÓW 7-8.12.2013

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#1
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH zaprasza na
WYSTAWĘ MAKIET KOLEJOWYCH

Miejsce: MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ ul. Św. WAWRZYŃCA 15
Data: 7,8.12.2013

Godziny otwarcia dla zwiedzających:
7.12. SOBOTA: 10-14 i 16-20
8.12. NIEDZIELA: 10-14 i 15-19

Zapraszamy do udziału:
  • modelarzy z wykończonymi modułami szlakowymi, stacjami, bocznicami,
  • modelarzy z ciekawymi modelami taboru do uczestnictwa w jazdach rozkładowych,
  • innych zainteresowanych, zawsze służymy poradą,
  • zwiedzających, z tej strony też jest ciekawie :).
Terminarz:
  • 6.12 (piątek). Transport makiet do godziny 12:00, zakwaterowanie na nocleg. Rozkładanie makiet od 12:00,
  • 7.12 (sobota). Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (14-16),
  • 8.12 (niedziela). Jazdy rozkładowe w ciągu dnia z przerwą technologiczną (15-19), Rozkładanie makiet.
Założenia:
  • Jazdy według rozkładu jazdy, bez podziału na epoki, obowiązuje tabor europejskich zarzadów kolei,
  • Obowiązuje czas modelarski,
  • Wszystkich uczestników bezwzględnie obowiązuje REGULAMIN imprezy, który będzie rozsyłany zgłaszającym.
  • Wysokość szlaku - 110 cm,
  • Makiety odgrodzone od publiczności barierkami,
Zakwaterowanie i wyżywienie:
  • zakwaterowanie w hostelu w pobliżu miejsca Wystawy dla osób przyjezdnych, po uprzednim zgłoszeniu,
  • wyżywienie we własnym zakresie, Dzielnica Kazimierz oferuje kilkadziesiąt lokali gastronomicznych.
Warunki dla zgłaszanego taboru
  • tylko tabor europejski, ze względu na skrajnię wyklucza się tabor typu USA
  • lokomotywy przed spotkaniem sprawdzone, z wyczyszczonymi kołami, Wszystkim lokomotywom zgłoszonym zostanie nadany adres, niedotyczy członków FREMO, sprzęgi standardowe (oczkowe) z obu stron (z dopuszczalnymi wyjątkami - np. parowozy pośpieszne),
  • manipulatory typu FRED obowiązkowo oznaczone danymi lokomotywy i nazwiskiem właściciela,
  • wagony osobowe i towarowe sprzęgi standardowe (oczkowe) obustronnie,
  • składy osobowe i towarowe zgłaszane jako składy zwarte: sprzęgi zewnętrzne składu standardowe (oczkowe), wewnątrz dopuszczalne inne sprzęgi standardowe jak np. krótki sprzęg roco lub firm, ale zapewniające bezproblemową jazdę zwartego składu.
Termin zgłoszeń, kontakt, informacje:
  • Zgłoszenia MAKIET - do 20.10 (20 października) na mail kkmk.krakow@gmail.com w tytule proszę wpisać Moduły - zgłoszenie,
W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, nazwa modułu (numer), ilość, długość zgłaszanych modułów, norma wykonania modułu (FREMO, PMM, inne), w załączniku rysunek DWG, zgłoszenia niekompletne będą proszone o uzupełnienie,​
  • Zgłoszenia TABORU - do 31.10 (31 października) na mail kkmk.krakow@gmail.com w tytule proszę wpisać Tabor - zgłoszenie,
W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, telefon kontaktowy, typ taboru, posiadanie FRED'a, ilość zgłaszanego taboru (lokomotywy, wagony, składy), adres DCC, w załączniku wypełniona karta lokomotywy, zgłoszenia niekompletne będą proszone o uzupełnienie lub ewentualne doprecyzowanie.​
  • Zgłoszenia przyjmowane będą wyłącznie na wskazany adres mailowy.
  • Zgłoszony tabor ma być dostępny do dyspozycji organizatora wystawy na czas ustalony z organizatorem
    (czas udostępnienia - minimum cała jedna sesja). W wystawie może brać udział tylko tabor zgłoszony i zaakceptowany przez organizatora.
  • Uczestnicy, których zgłoszenia zostaną przyjęte, otrzymają zwrotnym mailem potwierdzenie.
  • Każdy zgłoszony uczestnik dostanie w korespondencji zwrotnej szczegółowe informacje, terminarz imprezy i REGULAMIN.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA WYSTAWY.
KRAKOWSKI KLUB MODELARZY KOLEJOWYCH.
 
Ostatnio edytowane:

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#3
Osoby zainteresowane wyjazdem do Krakowa mogę zabrać samochodem z Gdańska, Torunia i Łodzi lub z Gdańska, Warszawy i okolic Łodzi. Jadący składają się solidarnie na paliwo. Na miejscu w Krakowie nocleg w cenie 50 zł. Kontakt na pw lub tel. 501 647 139.
Pozdrowienia, Piotr
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#8
Układ makiet na grudzień:
Układ makiety-Model.jpg


Przepraszam że dopiero teraz, myślałem że organizator wysłał plan wszystkim uczestnikom.
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
SAPER

SAPER

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
H0e
Reakcje
157 0 0
#9
Organizator w niedługim czasie powiadomi wszystkich zgłoszonych uczestników, drogą elektroniczną o istotnych sprawach dotyczących wystawy.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.992 140 0
#12
Wydaje się więcej luzu dla gości ;)
Oczywiście, o ile obsługa nie będzie pokazywać dupsk/zasłaniać makiety ;)

No i kolejna pętla, modne się stały ostatnio ;)
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#14
Obsługa ma oczywiście trzy wymiary, ale jest założenie, że nie ma chodzenia "przed" makietą tylko "za" więc obsługa winna głównie pokazywać tę "ładniejsza" (tak mi się przynajmniej wydaje) stronę.;):)
 

dany

Aktywny użytkownik
Reakcje
2 0 0
#15
Temat co kto ma ładniejsze to na bocznicy. Pętla powinna przyśpieszyć i zintensyfikować ruch.A do manewrów to jest i tak dużo miejsca.
A jak z rozkładem?
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
81 1 0
#17
A to nie Ty pisałeś dany, coś gdzieś czytałem że strasznie się do tego wyrywałeś,bo doskonale wiedziałeś jak to się robi.:podstepny:

Hahahah Krzychu o to chodzilo, 1:0 dla Ciebie, czy ja Ci mowilem ze jestes moim idolem ? ;) I pamietaj wszystkie jakiekolwiek straty w taborze i na makiecie pokryja wplywy z wystawy, bo przeciez po to sa sprzedawane bilety ;]
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#18
Panowie kiedy nadejdzie czas aby publice pokazać coś innego aby mogli podziwiać inne modele
chętnie za rok pokarze tabor USA taki, który mieści się skrajnie. skład 4 DASH i węglarki albo
inne ciekawe wagony.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#19
Panowie kiedy nadejdzie czas aby publice pokazać coś innego aby mogli podziwiać inne modele
chętnie za rok pokarze tabor USA taki, który mieści się skrajnie. skład 4 DASH i węglarki albo
inne ciekawe wagony.
Co roku pada podobne pytanie i co roku pytamy, kiedy miłośnicy USA wesprą wystawę pokazując amerykańskie moduły?
 

Michał22

Użytkownik
NAMR
Reakcje
12 10 0
#20
Co roku pada podobne pytanie i co roku pytamy, kiedy miłośnicy USA wesprą wystawę pokazując amerykańskie moduły?
Jestem temt do przegadania i dyskusji, ja będę w niedziele z rana to mnie zaczep to pogadamy. jest pewien mały ważny minus :(
terminy wystaw są w tedy kiedy mam sezon na wymianę opon i wyrwanie sie z pracy jest bardzo ciężkie.
dam cynk kolegą z USA i zobaczymy.
 

Podobne wątki