• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.2011r.

OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
90 0 0
#61
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

A może chciał coś urozmaicić.
bo np po co mówić sto dwadzieścia lub trzydzieści ... ??
jak równie dobrze można powiedzieć kilkanaściedziesiąt :D :D :D

No i pękła ... kolejna flaszeczka syropku, a gardełko dalej boli
 
OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
90 0 0
#63
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

lukas76 napisał(a):
Jasiek może spróbuj syrop a nie flaszki?
Toż właśnie pisze, że mi się skończyła flaszeczka (buteleczka syropu), ja nie wiem co ci po głowie chodzi
 

boczek01

Moderator Grupy "Piętrusek"
OKMK Piętrusek
KKMK
Reakcje
11 0 0
#64
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

Jasiu sam syropek Ci nie pomoże, niestety u mnie skończyło się na antybiotyku, ale wiesz, też nie pomaga :). Chyba trzeba będzie wyciągnąć jasia wędrowniczka ;)
 

cyklista

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#65
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

Kilka lat chodzę na tą wystawę.Mieszkam raptem 90 km od Krakowa.Chciałbym sobie zbudować tort ale brak miejsca i trochę i kasy.Więc zaczynam się zastanawiać na zbudowaniu choćby modułu.A budowałem różne makiety,dioramy ale nie kolejowe.Ale jakieś doświadczenie w budowie otoczenia mam. Ale mam takie pytanie.Czy jeśli zbuduje jakiś moduł to czy można dołączyć wtedy do Was na takiej wystawie?Jakie trzeba spełniać warunki?Gdzie znaleźć informacje o warunkach jakie musi spełniać moduł by do Was dołączyć.Myślałem o module przelotowym.Bez żadnych rozjazdów sygnalizatorów.Najwyżej przystanek kolejowy.Bo czym więcej czytam różnych postów tym więcej ma się pytań i wątpliwości.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#66
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

Oczywiście że można się przyłączyć, rzecz jasna trzeba to zgłosić wcześniej.
Jeśli chodzi o normy, to są opisane np. tu: www.fremo.pl
Zapraszamy też do klubu, gdzie w poniedziałki można porozmawiać na nurtujące tematy.
Mamy też wycięte laserem profile standardowe.
 

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
314 13 0
#68
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

tak przez ciekawość - te 90km to w którą geograficznie stronę świata od Krakowa?
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#69
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

Dominik napisał(a):
tak przez ciekawość - te 90km to w którą geograficznie stronę świata od Krakowa?
Odpowiem za kolegę: w stronę południa :)

PS. co do przystanku, to polecam Szaflary Wieś, jakby co to mam to obmierzone.
 

cyklista

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#70
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

Tak w ogóle to jestem łodzianinem. :LOL: Teraz czasowo mieszkam w Podczerwonym 25 km od zakopanego.Za domem mam dawny nasyp kolei z Nowego Targu na słowację.Ostał się tu jeszcze dawny budynek stacji jeszcze widać nazwę :LOL: O tej stacji Szaflary Wieś tez myślałem.Kiedyś w dzieciństwie własnie tam jeździłem na wakacje.Jak byłem nastolatkiem to budowałem ten przystanek tylko w skali TT.Ale H0 daje więcej możliwości.
A co do wyboru stacji podoba mi się tu tez stacja Szaflary.Zwłaszcza ze mają zamiar zlikwidować stację.Podobno budynek grozi zawaleniem.Ale tam to już trzeba by rozbudować torowisko.
Co do zaproszenia do klubu to dziękuję.Na pewno kiedyś skorzystam.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
#71
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

No i ukazał się krótki artykuł o wystawie :) w ŚK szkoda tylko że przekręcili nazwisko autora zdjęć :)
 
OP
OP
Jasiek5

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
90 0 0
#72
Re: Wystawa makiet i modeli kolejowych w Krakowie 2-4.XII.20

Artur napisał(a):
No i ukazał się krótki artykuł o wystawie :) w ŚK szkoda tylko że przekręcili nazwisko autora zdjęć :)
Napisz maila do redakcji, to w następnym numerze ukaże się sprostowanie.
 

Podobne wątki