• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wysokośc modułów

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#61
Jakos zdjęcie nie jest zgodne z tym, co widziałem w Sosnowcu. A w Sosnowcu było niżej niż 130cm... i krzesła też brali...

Po drugie co to za zabawa dla dzieci przeskakiwać ze stołka na stołek jak pociąg sie przesuwa...
:sad:
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#62
Myślę że jak się jakiś moduł przewróci gdy ktoś pod nim przejdzie i zahaczy bo mu te 20cm zabraknie, to zrozumiecie dlaczego 130 :)

Co do lenistwa, to zarówno pomorskie 110 jak i krakowskie 77.7 jest właśnie efektem lenistwa
(bo takie stelaże/koziołki były). To miał na myśli Misiek.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#63
ciekma napisał(a):
Myślę że jak się jakiś moduł przewróci gdy ktoś pod nim przejdzie i zahaczy bo mu te 20cm zabraknie, to zrozumiecie dlaczego 130 :)
Aleś wymyślił... (jeden moduł?)
:D :D :D
To może od razu 200 cm. Wtedy każdy (prawie) przejdzie...
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#64
a ja zapraszam do przeczytania:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=418
gdzie temat wysokosci byl juz poruszany (na pierwej stronie mniej wiecej w polowie sa zdjecia zrobione przez ciekme ilustrujace caly problem)

argumentow mozna znalesc wystarczajaco duzo zeby wszystko wytlumaczyc (patrz - zawod adwokat!)
I wlasnie dlatego jest trudno ustalic jakis standard :idea: dlatego moim zdaniem skoncentrujmy sie na innych problemach organizacyjnych
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#66
Panowie nie miejsce tutaj na dywagacje dotyczące wysokości. Może damy odpowiedź przedstawicielowi targów czy chcemy organizować imprezę czy nie. A jeśli nie to czy nie był by możliwy jakiś termin np. w przyszłym roku bo teraz sesja i jeszcze Bielsko.
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#67
Proponuję wydzielić dywagacje na temat nóg do tego wątku z nogami.
Tylko jeszcze nadmienię że ostatnio w Rybniku ktoś przywalił głową w moduł,
sam moduł się nie przewrócił po spięty z innymi ale składy się powywracały, całe szczęście że stał a nie jechały.
Ponadto ludzie sobie ocierali kolana o wykładzinę, gdy na klęczkach przełazili.
Te 20cm więcej powoduje że wystarczy się schylić. Trafienia głową nie eliminuje ale zmniejsza i wygodniej się chodzi (proponuje sprawdzić zamiast dywagować) - a chodzenie pod modułami to jest konieczność gdy są stacje węzłowe.

Natomiast do wystaw dla publiczności lepsza jest wysokość mniejsza, ale tez nie ma potrzeby ani często możliwości robić skomplikowanych układów węzłowych bo publiczność nie będzie miała jak przejść. Lepiej wtedy robić w układzie zamkniętym albo a'la Międzychód itp.

albo rybki albo akwarium.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 15
Buduję makietę 8
Buduję makietę 8
Buduję makietę 0
Buduję makietę 226

Podobne wątki