• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wysokośc modułów

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.507 33 0
#41
Cyrrus dzięki za pomoc ale sobie poradziłem zupełnie inaczej. Mianowcie do wiertarki kupiłem sobie końcówke z talerzykiem i zestaw tarcz z papieru ściernego. Fakt faktem że pyliło się z tego że hohoho, ale za to praca szła bardzo wydajnie. Wyszlifowanie ok 40 nóg to kwestia kilku godzin. W tym czasie doliczam także lakierowanie i wkręcanie nóżek ;)
 

Załączniki

OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#42
Zawsze męczyłem się, przykręcając te czarne nóżki dwiema śrubkami,
tymczasem na forum Normy maja taki patent:
http://norma.martel.pl/viewtopic.php?t= ... &start=210
Nawet nie wiedziałem że takie śrubo-wkręty istnieją, aczkolwiek zastanawiałem się,
do czegóż może służyć ta gwintowana dziura w nóżce regulacyjnej.
Kiedyś nawet chciałem dokupić coś do przykręcania ale w sklepie (sprzedającym te nóżki) nikt nie wiedział...
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.507 33 0
#43
ciekma napisał(a):
Zawsze męczyłem się, przykręcając te czarne nóżki dwiema śrubkami,
tymczasem na forum Normy maja taki patent:
Hmmm widziałem. Koledzy mają fajne nogi ;) Bardzo mi się podobały i jakieś takie roztańczone ;) Co do przykręcania plastików do desek 2 śrubkami - toż to jakieś nieporozumienie. Ja wpierniczyłem jedną długą na ok 10 cm z podkładką i trzyma jak należy. Wcześniej coprawda zalałem formę delikatnie klejem aby plus minus troszkę złapało. Jak będe miał nogi w mieszkaniu to zrobię zdjecie i wkleję. Teraz leżą 5 pięter poniżej i sobie schną radośnie. Zamalowałem je lakierem co by mi się drzewo niepyliło się i niezostawiało ewentualnych drzazg w samochodzie. Co do łączników prezentowanych przez 173 to całkiem to ciekawe ;)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#44
adas napisał(a):
Mysle ze na taka imprezke tez bym sie wybral - moze w koncu cos wolnego czasu znajde. Kwestia tylko czy organizator zechce moje moduly bo modelarsko nie sa piekne (ale moge zagwarantowac niezawodnosc).
Nie wiem tez jaka wysokosc nog bedzie obowiazywala :) No i nie chce obiecac ze bede mial wolne - obiecuje ze sie postaram! Ale wiecie jak to jest w transporcie!
Co ty gadasz Adam, niezłe są :) trzeba tylko zrobić nogi na 110cm oraz poprawić elektrykę, żeby była zawsze ok ;)
Pozdrawiam!
 

adas

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#45
no wlasnie ta elektryka - chce ja zrobic w ten sam sposob w jaki Krzysiek rozwiazal sprawe. Ostatnim razem bylem taki wykonczony po trasie ze zmienilem polaryzacje jednego toru zapominjac o drugim :p Sposob Krzyska w genialnie prosty sposob rozwiazuje ten problem nie dajac mozliwosci na bledne polaczenie :)

a co do nog 110cm to norma PL czy jakas lokalna? Przepraszam ze o wyskosci pisze w tym watku ale ja juz sie pogubilem. Szymek robi nogi dla 3 standardow - wiec nie mam juz pojecia na jakich wysokosciach w krakowie a na jakoch poza i w ogole jak to zostalo wszystko ustalone. Jesli jest to juz gdzies na forum zawarte to prosze zalaczcie link bo ja sie juz gubie (bo oststnio nie mam mozliwosci korzystania z netu tak czesto jak dawniej no i robia sie czasem zaleglosci nie do odrobienia na forum)
 
OP
OP
ciekma

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#46
110cm to taka lokalna pomorsko-śląska norma :)
Rób nogi od razu na 130 z możliwością zmniejszenia do 110 - patrz Szymek.
Chociaż nie wiem czy się bardziej nie opłaca zrobić niezależnie 2 nóg litych oddzielnie
zamiast kombinować z przedłużkami.
A jak Krzysiek zrobił elektrykę?
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.507 33 0
#47
Nie no Ciekma. Niewiem czy sie bardziej opłaca robić 2 komplety nóg do segmentów. Więcej drewna idzie i dodatkowe nóżki. No co ty Maciek. Moje nogi sa tak samo dobre jak lite bo stabilne, ale ile mniej miejsca zajmują zwłaszcza po złożeniu ich ;)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#48
ciekma napisał(a):
110cm to taka lokalna pomorsko-śląska norma :)
Rób nogi od razu na 130 z możliwością zmniejszenia do 110 - patrz Szymek.
Tak Ciekma, ale w Polsce nikt Fremo nie jeździ :p przynajmniej wystaw nie było,
a po drugie po Sosnowcu można było dojść do wniosku( ja do takiego doszłem), że 110 to optimum na wystawy i większość ludzi w Polsce ma takie nogi :p
adas napisał(a):
no wlasnie ta elektryka - chce ja zrobic w ten sam sposob w jaki Krzysiek rozwiazal sprawe. Ostatnim razem bylem taki wykonczony po trasie ze zmienilem polaryzacje jednego toru zapominjac o drugim :p Sposob Krzyska w genialnie prosty sposob rozwiazuje ten problem nie dajac mozliwosci na bledne polaczenie :)
Ja już tak zrobiłem i bardzo sobie chwalę sposób Krzyśka ;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.066 140 0
#49
Paweł napisał(a):
ale w Polsce nikt Fremo nie jeździ
Doprawdy?
Aaa, już wiem, masz na myśli Hazerowy grajdołek. ;-)

Paweł napisał(a):
po Sosnowcu można było dojść do wniosku( ja do takiego doszłem), że 110 to optimum na wystawy
Wynika to z tego, że na wszelkiego rodzaju wystawach nogi zapewniali organziatorzy, np. TRAKO, gemol.
Czyli z lenistwa :idea:
Tak samo, jak z lenistwa wynika niechęć do robiernia imprez FREMO, czy to na nogach 130cm, czy to z FREMOjazdami. ;-P
Bo np. na innej imprezie, można bylo makiety ustawić na szkolnych ławkach a na innej na kobyłkach z Casotramy (i to jest idealna wysokość dla dzieciaków), lub "bele czym" (któreś tam N-asze Skierniewice).

Ot, kolejna walka postu z karnawałem.
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#51
Misiek napisał(a):
Paweł napisał/a:
ale w Polsce nikt Fremo nie jeździ
Doprawdy?
Aaa, już wiem, masz na myśli Hazerowy grajdołek. ;-)
tak miałem na myśli H0,
Misiek napisał(a):
Wynika to z tego, że na wszelkiego rodzaju wystawach nogi zapewniali organziatorzy, np. TRAKO, gemol.
Czyli z lenistwa :idea:
Nie rozumiem o co Ci chodzi z lenistwem... wcześniej w Krakowie jeździliśmy na wysokości 77cm - każdy ma zestaw nóg i kobyłek, także ja 32 nogi długości 65 cm, które przykręca się do modułów. W marcu na 110 cm musiałem zrobić nowe nogi długości 95 cm, więc gdzie to lenistwo :?: ;)
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#54
Czy może mi ktoś wyjaśnić ogólnie panującą na forach haziobrowych niechęć do FREMO i wysokości 130 cm ?
Jeśli chodzi o mnie to nic do Fremo nie mam, a nawet chętnie pojechałbym na wystawę do Milevska w maju, ale nie mam wtedy czasu:/ A jeśli chodzi o 130 cm jest to troszkę za wysoko
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#55
Twardy napisał(a):
Czy może mi ktoś wyjaśnić ogólnie panującą na forach haziobrowych niechęć do FREMO i wysokości 130 cm ? Takie wrażenie odniosłem .
z tymi Polakami to jest tak że bardzo lubią wyważać otwarte drzwi, ot taka narodowa wada :cry:
ale co do wysokości 130cm to jest to faktycznie troszeczkę za dużo jeżeli weźmie się pod uwagę dzieci przychodzące na wystawę, z tym że fremowcy raczej z szeroką publiką spotkań nie robią, a wysokość ma być wygodna dla nich nie dla gawiedzi :D
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#59
pyro napisał(a):
te 130 cm fremowcy wybrali, aby można było obserwować poruszający się tabor po makiecie bez schylania
To wcale nie najważniejszy powód. Kombinuj dalej.
gbbsoft napisał(a):
Tylko szkoda, że mamy takie małe dzieci...
Ich dzieci nie są większe, a jakoś dają sobie radę.
Mało tego - dziecko które musi łazić ze swoim podestem nie ma po co uskuteczniać dzikiego rajdu wzdłuż makiety, a to dzieci lubią robić bardzo.
http://www.zababov.cz/uploads/pics/18.jpg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 15
Buduję makietę 8
Buduję makietę 8
Buduję makietę 0
Buduję makietę 226

Podobne wątki