• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

wysokość modułu

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#1
Witam wszystkich forumowiczów .Mam na imie Marcin , 35 lat . Tak jak wy wszyscy interesuje sie modelarstwem kolejowym . Wykonałem juz kilka modułów . Posiadam dośc dużą kolekcje modeli w skali H0 . Chciałbym zapytać jaka obowiazuje wysokośc od podłoża do szyn ??? .Chce dorobic nogi do modułu ,ale wyczytałem juz chyba wszystkie posty, i jest tam podana kazda wysokosc !!!! Czy istnieje jedna konkretna wysokośc ???

Z góry dzieki za odpowiedź . pozdrawiam
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#5
Marcinlok napisał(a):
Panowie !!! Znaczy że nie istnieje jedna wysokośc !!!! i trzeba kombinowac z powierconymi dechami i dziurami na sruby , żeby w razie czego dopasowac sie do normy obowiazujacej na danym spotkaniu.
Niekoniecznie, można brać udział tylko w spotkaniach Fremo albo PMM albo imprezować z Krakowem ;) Ja na przykład imprezuję z PMM'owcami i mam jedną wysokość nóg :)
 
OP
OP
Marcinlok

Marcinlok

Użytkownik
Reakcje
5 0 0
#6
Sello napisał(a):
Marcinlok napisał(a):
Panowie !!! Znaczy że nie istnieje jedna wysokośc !!!! i trzeba kombinowac z powierconymi dechami i dziurami na sruby , żeby w razie czego dopasowac sie do normy obowiazujacej na danym spotkaniu.
Niekoniecznie, można brać udział tylko w spotkaniach Fremo albo PMM albo imprezować z Krakowem ;) Ja na przykład imprezuję z PMM'owcami i mam jedną wysokość nóg :)
Dzięki bardzo , juz mnie trochę naprowadziliscie .Jak tylko dorobie nogi i zrobie fotki zaraz pokaże .Moze uda mi sie dołączyć gdzieś na spotkaniu.Pozdrawiam
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Marcinlok napisał(a):
trzeba kombinowac z powierconymi dechami i dziurami na sruby , żeby w razie czego dopasowac sie do normy obowiazujacej na danym spotkaniu.
Niekoniecznie - ja np. uznałem że zamiast tak kombinować, lepiej zrobić osobne pary nóg,
montowane na zacisk, więc robocizna i koszt niewielki - zwykła kantówka :)
Polecam też ten wątek:
http://ds5.agh.edu.pl/~qziou/viewtopic.php?t=1738

Jak tylko dorobie nogi i zrobie fotki zaraz pokaże
Trzymamy za słowo jak bulterier.
A wielkość rozumiem default H0?

Sello napisał(a):
można brać udział tylko w spotkaniach Fremo albo PMM albo imprezować z Krakowem ;) Ja na przykład imprezuję z PMM'owcami i mam jedną wysokość nóg :)
Chyba do Ciebie jeszcze nie dotarło, że nogi 77.5cm zostały zużyte już w poprzednim sezonie grzewczym,
teraz używamy w Krakowie tylko 110.5 i 130.
A ponadto skazywanie się na jakieś getto z powodu wysokości nóg to nie powód do chwalenia się.
Wysokość nóg 100/130 zalecana przez NEM900 wiąże się po prostu z ergonomią,
niższe lepsze na wystawy dla publiczności z dziećmi, wyższe lepsze na spotkania klubowe.
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#8
ciekma napisał(a):
Sello napisał/a:
można brać udział tylko w spotkaniach Fremo albo PMM albo imprezować z Krakowem ;) Ja na przykład imprezuję z PMM'owcami i mam jedną wysokość nóg :)

Chyba do Ciebie jeszcze nie dotarło, że nogi 77.5cm zostały zużyte już w poprzednim sezonie grzewczym,
teraz używamy w Krakowie tylko 110.5 i 130.
Zamiast przyjechać lub popatrzyć na zdjęcia z grudniowej wystawy w Krakowa lepiej pisać głupoty wyssane z palca...
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#9
ciekma napisał(a):
A ponadto skazywanie się na jakieś getto z powodu wysokości nóg to nie powód do chwalenia się.
Nie skazuję się na żadne getto, biorę udział w imprezach w których chcę brać udział. Jak będę miał ochotę pojechać na imrezę fremo to będę miał nogi fremo, ale nie odczuwam takiej potrzeby.
 

Podobne wątki