• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wymiary.

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#1
Koledzy, może ktoś jest w posiadaniu wagonu przedstawionego za zdjęciu.
Interesuje mnie wymiar od główki szyny do poziomu podłogi.
roco hupac.jpg
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#3
To jest wagon Roco H0 jak mniemam?
Mam wagony RoLa Roco ale nie Hupac jak na zdjęciu, tylko Ralpin (76910 76911 76912)
Pomierzę jak tylko dotrę do domu (możliwe, że dopiero pod koniec przyszłego tygodnia).
 

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#5
Witam ponownie!
Wysokość podłogi w wagonie mierzona od górnej powierzchni główki szyny (tor flex Weinert) wynosi 0.87-0.88 mm
Mierzone suwmiarką ręczną więc może być jakiś +/- wynikający z błędu pomiarowego (rzędu kilku setnych mm)

Z tym, że nie wiem czy masz świadomość, że podłoga nie jest... płaska na całej długości wagonu.
Obniża się za wózkami około 1.4-1.6mm (w zależności w którym miejscu mierzyć). Są tam też odwzorowane różne urządzenia wystające ponad poziom tej obniżonej części. Piszę o tym, bo być może to info będzie potrzebne w jakiś tam sposób.
 
OP
OP
Qmaty

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.827 235 3
#7
Chodziło mi tylko o czoło wagonu, nie wiedziałem na jakiej wysokości zrobić rampę przystosowaną do wjazdu ciężarówek na wagony. Dzięki za informację.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 20

Podobne wątki