• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wymiary mostu

LordVegetos

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
176 0 1
#1
Witam wszystkich.

Na imię mam Andrzej. Mieszkam chwilowo w UK.
Długo próbowałem się na coś zdecydować. Co konkretnie zrobić.
Moja żona powstrzymała mnie przed robieniem większej makiety, gdyż warunki lokalowe nie pozwalają za bardzo. Jednak oglądając ze mną filmy na YouTube ze spotkań modelarzy. Stwierdziła że lepszy moduł będzie.
Przeglądałem i forum i moje okolice co najbardziej pamiętam. I jest linia kolejowa niestety już nieczynna. Linia kursująca Poznań Międzychód. Bardzo mi się podoba zwłaszcza most w Chrzypsko Małe. I tutaj zwaliła się góra problemów.
Nie jestem wstanie wybrać się na razie na miejsce aby dokonać pomiarów mostu i filarów. Dysponuje tylko drobnymi iformacjami wysokość mostu. Prześwitu mostu. Oraz drobne wymiary filarów - przyczułki mostu. Brakuje mi więcej danych. Czy ktoś może ma więcej informacji lub planów i skłonny byłby podzielić się. Mam już koncepcje z czego zbudować i jak. Ale największy problem to posiadanie danych technicznych. Przeglądam internet bo tylko to mam w tej chwili pod ręką. Niestety informacji jest bardzo mało. Nie ukrywam, że chciałbym to zbudować i zabrać na jakąś imprezę.

Pozdrawiam wszystkich
Andrzej
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
#3
Cześć,
Tak jak @Andrzej Harassek napisał most jest w Chrzypasku Małym z tym, że nie na linii 363 Poznań (Rokietnica) - Międzychód a na linii 368 Szamotuły - Międzychód.
Most faktycznie przedniej urody. Co do materiałów i wymiarów to polecam zacząć od stron:

http://www.inzynierbudownictwa.pl/t...e_linii_nr_368_w_zachodniej_wielkopolsce,9132
oraz
http://www.mostypolskie.pl/motomostowcy,365,4.html

Jak coś więcej będziesz potrzebował to pisz na PRV. Mam sporo fotek które sam robiłem.
Swoja droga jak masz mało miejsca to na model mostu i tak trochę będzie potrzebne a i moduł - jeśli będziesz robił w HO albo będzie bardzo długi albo będziesz musiał rozwiązać problem podziału mostu na 2 części. Sam most w 1:87 ma ponad 1 metr długości. Ja pracuję w 1:220 a i robię moduły o długości 99 cm a i tak właśnie mocno myślę bo albo most i otoczenie - nasypy do niego prowadzące - zmieszczę na jednym module ale za cenę tego, że pola przy nasypach będą nienaturalnie szybko się wznosić albo też będę musiał całość osadzić na dwóch modułach.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki