• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wymiary fabrycznej owalnej tabliczki Gagarina

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#1
Panowie ma ktoś może w swoich zbiorach oryginalną, fabryczną OWALNĄ tabliczkę z Gagarina? Potrzebuję dwóch wymiarów, długości oraz wysokości takowej tabliczki.

Pozdrawiam

Kamil

ST44-983-04.jpg
 
OP
OP
14D40

14D40

Ostrzeżony
Producent
Reakcje
304 10 1
#6
Porównując kilka(naście) tabliczek owalnych stwierdzam, że wszystkie mają te same wymiary. Mogą się różnić delikatnie gabarytami, ale jest to niezauważalne, a w skali to już na pewno.
 

AdamG

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Spoko, dzięki za odpowiedź, ten temat wyniknął właśnie z braku pełnej informacji. Tak sobie myślę jak bym wyglądał stojąc przy gagarze na drabinie z metrówką,heheh. Ostatnio usiłowałem zmierzyć średnice węża piasecznicy ale mechanik tak wyglądał, wyglądał,że zabrakło mi odwagi i tak sobie pewnie pomyślał, że wariat jakiś, dobrze, że sokistów nie zawezwał, canonka by zabrali i byłby skucha:)
 

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
#10
Niskie numery miały większe, owalne tablice. Potem romby, a na końcu mniejsze owalne, ale nie jestem w stanie podać przybliżonych zakresów numerów.
Przepraszam, że odgrzewam kotleta z przed roku, ale zauważyłem, że numery maszyn produkowanych do 1979 roku włącznie miały rombowe, a numery od 1980 roku miały małe owalne tabliczki (taka też jest na modelu Roco ST44-985 bo ten egzemplarz wyprodukowano w 1980 roku). Owalne duże charakteryzują niskie numery począwszy od 001. A to kiedy dany egzemplarz wyprodukowany łatwo sprawdzić tutaj: http://www.kolejowaklatka.org/tabor/
 

Podobne wątki