• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? wymiary budynków ze zdjęć

marcin sds

Aktywny użytkownik
Reakcje
51 1 0
#1
Cześć. Koledzy i koleżanki. Mam zagwozdkę. Chciałbym rozrysować sobie, przynajmniej w dużym przybliżeniu nieistniejący budynek stacji Pułtusk. Jest kilka zdjęć ukazujących ten budynek. Czy jest ktoś w stanie podpowiedzieć jakie wartości przyjąć wysokości i szerokości okien, drzwi, itp. A może jest na to jakiś inny sposób?
 

Załączniki

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#2
Napiszę Ci na początek tak:
drzwi wysokość 210 cm,
szerokość 80 lub 90 ze wskazaniem na 80, jutro mogę zmierzyć stare komunistyczne drzwi.
wysokość okna nad podłogą 90.,
Zaraz znajdą się zapewne jacyś mądrzejsi którzy mnie zjadą, ale trudno.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#3
Zjechać nikogo nie zamierzam, ale wydaje mi się, że z powyższych wymiarów wysokość drzwi, ok. 210 cm i szerokość ok. 80-90 cm można uznać za przydatną. Wysokość dolnej krawędzi okna w tym wypadku wygląda na nietypowo małą, więc nie sugerowałbym się standardową wielkością 90 cm. A szerokość i wysokość samego okna widocznego na tych zdjęciach jest wyraźnie niestandardowa, więc trudno coś o tym powiedzieć.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#5
Zjechać nikogo nie zamierzam, ale wydaje mi się, że z powyższych wymiarów wysokość drzwi, ok. 210 cm i szerokość ok. 80-90 cm można uznać za przydatną. Wysokość dolnej krawędzi okna w tym wypadku wygląda na nietypowo małą, więc nie sugerowałbym się standardową wielkością 90 cm. A szerokość i wysokość samego okna widocznego na tych zdjęciach jest wyraźnie niestandardowa, więc trudno coś o tym powiedzieć.
Dlatego należy zaopatrzyć się w cyrkiel oraz linijkę.;) Ponieważ widać na zdjęciach że podłoga przy drzwiach jest na tym samym poziomie co przy oknie, prawdopodobnie, to reszta to tylko czysta teoria i matematyka.;):LOL:
 

Andrzo

Znany użytkownik
Reakcje
1.020 2 1
#6
Ja bym próbował oszacować wysokość budynku w odniesieniu do wymiaru parowozu Px48. Poza tym do dziś stoi budynek dworca w miejscowości Winnica, który wybudowano w tym samym stylu.

Rysunek1.jpg
 
Ostatnio edytowane: