• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wymiana zestawów kołowych

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
#1
Witam.
Jak w EN57-925 Piko w wagonie silnikowym wymienić zestawy kołowe?:niepewny:
Problem tkwi w wyjęciu ramy wózka.;)
 
Ostatnio edytowane:

MateuszS

Aktywny użytkownik
Reakcje
183 14 0
#2
Cześć,
"obudowa" wózka jest na zatrzaskach, które są od czoła wagonu silnikowego i po stronie przeciwnej. Odchylasz do zewnątrz, najpierw jedna strona a następnie druga już łatwiejsza po zwolnieniu pierwszej blokady. Montaż na "klik".
1718300374919.png
1718300374919.png
 
OP
OP
B

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
#6
Napisz koniecznie jak Ci poszło z wymianą, bo mnie też to czeka, a nie lubię plastikowych zatrzasków :)
Zgodnie z radą kol. Mateusza S zestawy wymieniłem . Wymiana jest faktycznie prosta i łatwa. Postępuj w zgodzie z radą kolegi, tylko uważaj na pozostałe elementy np. pręty czy stopnie, są bardzo łatwe do urwania. Urywają się przy byle dotknięciu. Przy okazji dostępu, przesmarowałem olejem silikonowym przekładnie. :)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
B

Bolesław 102

Bolesław Wielki Znawca Wszystkiego
Reakcje
362 98 10
#7
Zgodnie z radą kol. Mateusza S zestawy wymieniłem . Wymiana jest faktycznie prosta i łatwa. Postępuj w zgodzie z radą kolegi, tylko uważaj na pozostałe elementy np. pręty czy stopnie, są bardzo łatwe do urwania. Urywają się przy byle dotknięciu. Przy okazji dostępu, przesmarowałem olejem silikonowym przekładnie. :)
Ps. Przygotuj mały ( średnicą, np. typu zegarmistrzowskiego) śrubokręt do podważenia, włóż w wózek od góry i podważ w kierunku do przodu. Z drugiej strony nie trzeba podważać, sama rama wózka zejdzie z zestawów. Założenie: sprawdź czy dotykają do wewnątrz obręczy blaszki zbierające i zestaw jest prawidłowo zazębiony z przekładnią. Następnie precyzyjnie wciśnij ramę wózka na koła i wciśnij. Gdy usłyszysz "klik" tzn. że jest ok.