• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wymiana trabki.

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#1
Witam.
Chcialem zabrac sie za wymiane trabki. Myslalem ze pozostalosci w obudowie uda sie wypchnac od dolu. Jednakze po rozkreceniu okazalo sie ze nie ma takiej mozliwosci. W jaki sposob usunac resztki zeby uzyskac pusty otwor na nowy element? Ten element jest tak maly ze nawet czubkiem skalpela ledwo moge go dotknac. A nie chce nic mocno naciskac zeby nie bylo poslizgu i nie porysowac obudowy bo wtedy to juz bedzie lipa. Czy sa moze jakies srodki ktore spowoduja "zmiekczenie" plastiku? Trabka.jpg
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#2
Ja od spodu wymierzyłem, nawierciłem wiertełkiem 0,6, a gdy zaczęło się ruszać wypchnąłem szpilką do tablic.
 
OP
OP
H

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#3
Ja od spodu wymierzyłem, nawierciłem wiertełkiem 0,6, a gdy zaczęło się ruszać wypchnąłem szpilką do tablic.
Jest to jakis pomysl. A nie miales problemu z dojsciem z wiertlem? Jak sobie mysle o rozmiarach mojej wiertarki i kruchosci wiertla 0.6 to slabo to widze. Ale zawsze moge sprobowac recznie.

Jakies inne pomysly?
 

PX48-28

Aktywny użytkownik
Reakcje
90 5 2
#4
Dremel pod delikatnym kątem. Jak się boisz to możesz zrobić szczelinkę od czoła w patyczku do szaszłyków tam osadzić wiertło i pomalutku kręcić w palcach, wiertła w ten sposób nie połamałem jeszcze. To tyle z mojego.
 
OP
OP
H

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#5
Dremel pod delikatnym kątem. Jak się boisz to możesz zrobić szczelinkę od czoła w patyczku do szaszłyków tam osadzić wiertło i pomalutku kręcić w palcach, wiertła w ten sposób nie połamałem jeszcze. To tyle z mojego.
Wykorzystam ten patyczek lub cos innego ale pozostane przy pen'ie.
Dzieki
Jesli ktos ma jeszcze jakies sugestie to z checia wyslucham.
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#8
Koledzy. Piszcie po polsku. Przecież jesteście inteligentnymi ludźmi. To taka sztuka pisać z polskimi znakami? Gdybym wiedział, co to jest "trabka", to też bym sobie ją pewnie wymienił.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#10
nie chce wchodzic tutaj w szczegoly ale co jesli nie mam polskich znakow? mam wypisywac caly tekst w jakims edytorze i pozniej go wklejac?
Nie wiem z jakiego urządzenia piszesz, ale jeśli z komputera, to dziś każdy komputer czy tablet, bez względu gdzie jest kupiony ma polskie litery, tak jak ma i litery z innych języków. Wystarczy je sobie włączyć. Podobnie i telefony, czy smartfony, też mają wszystkie języki zaimplementowane, wystarczy je sobie włączyć.
 
OP
OP
H

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#11
no wiec pisze z urzadzenia w pracy. a praca w UK. i klawiatura tutaj jest tylko w wersji UK. a wszelkie proby ingerowania w ustawienia komputera powoduja pytanie o haslo administratora ktorego niestety nie mam. wszystko mam tutaj poblokowane. tak samo nie moge nic na usb przyniesc bo o to tez sie pyta. totalna inwigilacja. tak wiec wybaczcie, krzyczcie ale stad musze pisac tak jak pisze.
i tak wkurza mnie to ze jak pisze "i" to automatycznie zamienia mi to na "I" ale z tym juz sobie jakos poradzilem.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.568 386 20
#12
no wiec pisze z urzadzenia w pracy. a praca w UK. i klawiatura tutaj jest tylko w wersji UK. a wszelkie proby ingerowania w ustawienia komputera powoduja pytanie o haslo administratora ktorego niestety nie mam. wszystko mam tutaj poblokowane. tak samo nie moge nic na usb przyniesc bo o to tez sie pyta. totalna inwigilacja. tak wiec wybaczcie, krzyczcie ale stad musze pisac tak jak pisze.
i tak wkurza mnie to ze jak pisze "i" to automatycznie zamienia mi to na "I" ale z tym juz sobie jakos poradzilem.
No to współczuję Ci z jednej strony, że o tej porze musisz być w pracy, ale z drugiej zazdroszczę takiej pracy, w której masz czas na pisanie na forum, zamiast zająć się pracą... :D
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#18
Przyjacielu. To zupełnie zmienia postać rzeczy. W takich przypadkach można na początku wątku zaznaczyć, że nie masz polskich znaków i wtedy to zupełnie inaczej wygląda. A propos zamiany "i" w "I". Przebywam chwilowo w Niemczech i w pracy mam niemiecką klawiaturę. Czasem muszę też coś napisać po polsku. Na początku ona też mnie poprawiała "myśląc", że pisząc po polsku piszę po angielsku i z "i" robiła "I". Pogadałem z adminem i mam polskie znaki.
Natomiast u mnie jest odwrotnie niż u Ciebie. Czas na meile, i inne rzeczy to mam po pracy. Pzdrawiam.
 
OP
OP
H

Hics

Użytkownik
Reakcje
6 0 0
#19
Przyjacielu. To zupełnie zmienia postać rzeczy. W takich przypadkach można na początku wątku zaznaczyć, że nie masz polskich znaków i wtedy to zupełnie inaczej wygląda.
OK, postaram sie tak robic.
...Pogadałem z adminem i mam polskie znaki...
Ja natomiast z adminem nie chce porozmawiam. Jest on moim szefem. W pracy nie mam zadnego zwiazku z PL oraz jezykiem PL. Pytanie o klawiature moze zrodzic pytania "...a po co Ci? Do pracy nie potrzebujesz..."
Zatem wybaczcie ale z pracy bedzie bez polskich znakow.
Wlasciwie wiekszosc bedzie bez polskich znakow poniewaz jak juz pisalem, z domu nie mam czasu na internety ;)
Pozdrawiam
 

Podobne wątki