• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wymiana sprzęgów

Kolo

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witajcie ponownie.
Po pierwszym sukcesie związanym z naprawą lokomotywy, przyszedł czas na drugi temat.
Dostałem w prezencie wagon kryty firmy Fleischmann. Niestety pozostałe moje wagony i lokomotywy to piko/roco/lima.
Niestety sprzęgi z Fleischmanna nie pasuję do pozostałych wagonów.
I tu pojawia się mój problem. Chciałbym wymienić sprzęgi w tym jednym wagonie, lecz są one na stałe, jakby zanitowane - patrz zdjęcia.
Proszę o poradę jakie sprzęgi wybrać i w jaki sposób dokonać wymiany.
IMG_2775 (Kopiowanie).JPG

IMG_2774 (Kopiowanie).JPG
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
#2
Nie wiem, co to za drogocenny wagon jest, ale ja bym radził: dać sobie z tym spokój! Zakup sprzęgów na wymianę może przekroczyć jego wartość i może być to trudne do realizacji, ze względu na raczej słabą dostępność w naszych sklepach sprzęgów z tak niestandardowym mocowaniem, a sam montaż też może być problemowy.
 
OP
OP
K

Kolo

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Wagon nie jest drogocenny. Pewnie z 20 - 30 zł bym na all.... za niego dostał, ale chciałem się zabawić w wymianę. Czekam na inne propozycje.
 

Podobne wątki