• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wymiana głośnika

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.353 37 2
#1
Cześć,
znalazłem ciekawy film na youtube.
Postanowiłem postąpić jak jego autor i przeprowadzić podobne prace. Autor opisał je. cyt:
"Der erste Höreindruck nach dem Auspacken des schönen Modells sagte mir sofort: Größere Lautsprecherkapseln! Wie immer verbaut Roco kleinere als der Lautsprecher verarbeiten kann. Und so habe ich das Kesselgewicht so weit ausgefräst, dass ich die Lautsprecher mit den größeren 8 mm-Kapseln verkleben kann"
tłum. Pierwsze wrażenia słuchowe po rozpakowaniu modelu były takie: większe kapsuły na głośniki! Roco jak zawsze umieszcza mniejsze "kapsuły" niż takie które głośniki mogą "obrobć". Odpowiednio dopasowałem obciążnik z kotła, tak by zamontować głośnik z większymi 8mio mm kapsułami.


Niestety jestem laikiem jeżeli chodzi o elektronikę, z tego co rozumiem, nie trzeba wymieniać głośników, tylko kapsuły w których te głośniki są umieszczone? Czy to wystarczy by sprawić by dźwięki wydały się głębsze i donośniejsze?

Tutaj fotografia oryginalnych kapsuł z głośnikami zabudowanych przez Roco:
http://www.nachtbahner.de/Fotos/Moba/Umbauten/01 507 Roco 72135 /k-DSC_2780.JPG

A tutaj już po przeróbce (widać większe kapsuły i pogłębioną frazowaniem przestrzeń w obciążniku).
http://www.nachtbahner.de/Fotos/Moba/Umbauten/01 507 Roco 72135 /k-DSC_2783.JPG

Moje pytania:
- głośniki zostają bez wymiany,
- wymianie podlegają tylko kapsuły
- gdzie można takie kapsuły nabyć?

Z góry dziękuję i pozdrawiam
P.
 
Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#2
- głośniki zostają bez wymiany,
Tak.
- wymianie podlegają tylko kapsuły
Tak. Tzw komory rezonansowe.
- gdzie można takie kapsuły nabyć?
Głośniki ESU mają w zestawie komorę rezonansową z dodatkowymi ściankami. Popytaj w sklepie/serwisie czy nie mają zbędnych ścianek do zwiększenia komory. Nie wszystkie się wykorzystuje. Albo popytaj na forum.
 
OP
OP
qwertas

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.353 37 2
#3
Dziękuję za wyjaśnienia. Czy mógłbym jeszcze prosić o wskazówki o jakie sklepy konkretnie chodzi?
Z góry dziękuję.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.063 140 0
#4
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
DCC 10
DCC 10
DCC 3

Podobne wątki