• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wygląda na to, że ktoś się bierze za model SN61

Czytnik

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Jestem zaskoczony faktem że firma w swoim oficjalnym kanale informacyjnym może komunikować z klientami za pomocą ironii. Dla mnie to wartościowa informacja w jej postrzeganiu to swoista forma lekceważenia. Trudno przyjmuję do wiadomości.
Już widziałem SN-a na swojej półce ;)
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
815 0 0
#25
Wątek jest, to na razie nie będę zakładał oficjalnego.
Pierwszy prototyp w fazie wstępnej, na fotce bez zamocowanych dodatków pod kadłubem, bok wózka napędowego przyłożony tylko.
Niedokładności są poprawiane.
Model będzie full wypas, dokładny jak oryginał.
Sam mierzyłem.
Najprawdopodobniej na Poznań model SN61-168 z Chabówki powinien być zrobiony.


DSC_1493.jpg
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.333 228 14
#27
Jak będzie do nabycia to ja się piszę na jeden egzemplarz, bo sam go produkować definitywnie nie będę. Jedynie, jak bym miał 1500 zamówień zabezpieczone zadatkiem, to bym go zrobił. Ale taka liczba, to raczej utopia…
 

Dabas

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 0 0
#29
Ja bym chętnie przyjął 2 eSeNy pasujące do Szczecinskich Ryflaków ROBO. Ale granicą bólu dla mnie jest 1000zł więc ręcznie robionego raczej nie wezmę...
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.333 228 14
#30
Nigdy niemów nigdy. Sam powiedziałeś 1500 x zaliczka,:podstepny: i zaraz się zacznie zbieranie zaliczek.:LOL:
Nie lubię zbierać pieniędzy na wyrost, nie jest to mój styl. Ale przy takim projekcie, aby nie zostać potem na deszczu inaczej by się nie dało.

Ja koledze nie będę wchodził w paradę, jeżeli będzie robił tego SN61 w małej serii i chciał sobie coś na tym zarobić, to wtedy takich zapisów w ogóle nie zaczynamy. A jak to jest tylko model dla niego to można pomyśleć, aby odpalić taką akcie. Jedyny sposób, aby takie coś przeprowadzić był by taki:

Odseparowane konto, zarządzane przez prawnika. Tam by się zbierało zadatki (nie zaliczki) przez dwa lata. Jak za dwa lata nazbierało by się wystarczająco dużo zamówień (min 1500) to wtedy by się ruszyło z projektem. Po starcie projektu, Ci co rezygnują tracą zadatek. Jeżeli się nie uzbiera tych 1500 zamówień w ciągu dwóch lat, to prawnik każdemu zwraca zadatek (plus % od jak bank daje na tym koncie) i po SN61.

Cena by była około 850-900 PLN z detalami w stylu EU07 Schlesienmodelle.

Ale jak już pisałem, zależy od @DJs czy zamierza robic mała serię SN61 czy nie.
 

Zaqu

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
10 1 0
#32
Za 1000 bym brał.
Jak widzisz malowanie i oznaczenia?
Byłyby rożne do wyboru czy tylko jedno?
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.333 228 14
#33
1500 sztuk, to zmieszczę 3 malowania, i 6 numerów inwentarzowych. Nie wnikałem jeszcze w projekt, ale był by to model tego samego typu. Przy takiej „małej” serii nie ma za dużo miejsca bawić się w wymieniany slajdy w formach. Więc buda tego modelu była by zawsze taka sama.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#34
9 stów, detale, dwa lata, np wpłaty po 2 stówy co miesiąc przez pierwsze pół roku. Mogę w to wejść. Malowania i oznaczenia nie ważne. Za te pieniądze to jest fajna oferta. A i tak nic z tego nie będzie bo się nie uzbiera x1500.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.333 228 14
#35
Tak, ja też widzę marne szanse na to. Ale spróbować zawsze by można. Trzeba by dętego opracować kampanie reklamową, opisać projekt w czasopismach dać ulotki do modeli EU itp. Jak braknie parę do 1500 to zawsze sam mogę zadecydować czy Firma Schlesienmodelle weźmie to ryzyko gospodarcze na siebie czy nie.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
283 45 10
#36
Ale można spróbować namówić sklepy na ryzyko inwestycji, zamówienia z forum plus ich. Może coś by ruszyło. Po 2 stówy przez rok, w tajemnicy pewnie wykombinuję.(n)(n)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
#37
Przy takiej „małej” serii nie ma za dużo miejsca bawić się w wymieniany slajdy w formach. Więc buda tego modelu była by zawsze taka sama.
W zasadzie to w grę wchodzą dwie wersje, różniące się przede wszystkim drzwiami bagażowymi i ścianami czołowymi (a właściwie reflektorami). Trzeba byłoby się zdecydować, którą wersję wybieramy. Ta starsza może być w dwóch malowaniach: wcześniejszym, kremowo-granatowym (ciemnoniebieskim) i nowszym, seledynowo-zielonym. Czy te nowsze wagony były też w barwach kremowo-granatowych, nie wiem, ale wydaje mi się, że nie (nie mam teraz gdzie sprawdzić).
 

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
815 0 0
#39
Po fazie prototypowej model będzie do nabycia. Planuję numery 168 Południowy Zakład Spółki w Katowicach (Chabówka) i 139 Chojnice Północna DOKP, bo do tych numerów mam daty rewizji. Jeśli ktoś będzie chciał inne numery, to oczywiście będą potrzebne fotki napisów eksploatacyjnych.
 

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.333 228 14
#40
No to po SN wielkoseryjnym ;)

@DJs to ja chętnie zamówię SN61. Czy będzie to 139 czy jakiś inny numer, do którego wyskrobie dokumentacie, dam Ci jeszcze znać. Trzeba wpłacić jakąś zaliczkę czy wystarczy Ci zamówienie?

Byłem właśnie u was na stronie internetowej – teraz dopiero zakumałem, że od was już mam sporo modeli (2 zielone, i jedna żółta stonka, plus te dwa sputniki) :). Tylko te tłumaczenia z google, to jest poraszka :confused:. Jak niemecki klient przeczyta coś o „Armii chemicznej” to nie wiem jak zareaguje :LOL:

Tu tłumaczenie po niemiecku i angielsku ode mnie.

Wir erstellen hochdetaillierte Modelle in der Baugröße H0 (Maßstab 1:87) aus geätztem Neusilber und hochwertigen Resin-Abgüssen. Die Modelle werden vollständig von uns entworfen.
Wir bauen für Sie nach individuellen Anforderungen. Jedes Modell, welches wir herstellen, wird mit größter Sorgfalt und akribischer Handarbeit hergestellt.
Nachdem die Modelle gelötet, und mittels Sandstrahlen gereinigt wurden, werden diese mit Primer aus der Autoindustrie grundiert. Dies schützt unsere Modelle optimal und garantiert gute Haftung der Farben. Wir benutzen Farben von den Herstellern Humbrol und Vallejo und versiegeln diese dann nochmal mit klarem Mattlack aus der Autoindustrie. Auf Wunsch können wir die Modelle auch altern.
Sie können die Modelle über die Auktionsplattformen Allegro und E-Bay beziehen, oder direkt bei uns bestellen. Sollten wir aktuell kein fertiges Modell im Angebot haben, können Sie dieses bei uns direkt bestellen. Die Produktionsdauer variiert je nach Modell und Aufwand in der Lackierung, und je nach Anzahl vorhandener Bestellungen, kann es zu längeren Wartezeiten kommen, aber am Ende bekommen Sie Ihr Wunschmodell in einer edlen Holzkiste ausgeliefert.



We manufacture fully operational handmade Models in H0 (scale 1:87) build with photo etched metal sheets and resin cast parts. These models are designed from scratch by ourselves.
We produce each model with dedication and with care. After the assembly by soldering, the models are sandblasted and covered with primer used by the car industry. The model is painted then with paints from Humbrol and Vallejo. Finally the painting is sealed with clear lacquer from the car industry to protect the model. On request we can also age and weather your model.
You can purchase our models through the auction websites Allegro and E-Bay. As we don’t have always ready models in stock, just contact us and place an order. The production can take time, and depends on the type of model you have ordered and how complicated its livery is. But at the end you receive your model in a precious wooden box.
 
Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 13
Tabor 65
Tabor 2
Tabor 9
Tabor 0

Podobne wątki