• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wydzielone z tematu: Modele GPM - wydruki 3D

auta-prlu

Nowy użytkownik
Reakcje
10 0 0
#1
No to będzie konkurencja:) lada dzień MKprojekt & Rotor72 wypuszczamy na początek Borewicza ale nie dziadostwo drukowane lecz profesjonalne trwałe odlewy z żywicy a sama "matka", wzorzec wydrukowana jest na najlepszej w tej chwili drukarce 4K. Będzie to masowa produkcja tych modeli złożonych jak i Kit.
Dlaczego od samego początku szkalujes wyroby GPMu nazywając je dziadostwem ??? Ciebie jak i twoich modeli nikt nie obraża, powoli mam wrażenie że zaczynasz się zachowywać ja Tolo któremu wydawało się że ma wyłączność na produkcję niektórych modeli .
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#2
Dlaczego od samego początku szkalujes wyroby GPMu nazywając je dziadostwem ??? Ciebie jak i twoich modeli nikt nie obraża, powoli mam wrażenie że zaczynasz się zachowywać ja Tolo któremu wydawało się że ma wyłączność na produkcję niektórych modeli .
Jakbyś choć trochę znał się na technice modelarskiej (drukowanie 3d) to byś takich pytań nie zadawał... Cała Europa oprócz oczywiście GPM nie robi w ten sposób modeli bo to jest po prostu lipa, ten materiał nie nadaje się do tego celu, kruchy, podatny na odkształcenia pod wpływem temperatury. Profesjonalne firmy drukują owszem ale TYLKO i wyłącznie modele wzorcowe "matki"
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#3
Dokładnie tak mogło być, pisałem że obrazku jest ok, a ten widok zrobili zapewne z projektu.
Jeszcze jedna uwago ogólnie do wydruków - dostałem właśnie ich wózek akumulatorowy i ogólnie jest ładny i filigranowy, ścianki nawet ok. o,5 mm grub. ale ma też wadę, tylna część skrzyni w trakcie druku oderwała się od podpór i zwisa, wygląda trochę jak na obrazie Picassa tym z zegarami.
Także produkcja modeli z druku ma jednak pewne wady jeśli wytwórca nie stosuje kontroli jakości. Ja to sobie poprawię, ale przy twojej przyczepie poprosiłbym o nowy towar.
Przecież to oczywiste, kto normalny drukuje takie elementy ( karoseria, min. kabiny, czy np. jakieś inne duże, pisałem o tym już tyle razy... ale dopiero teraz powoli wreszcie każdy zaczyna dostrzegać jakie to ma wady :ROFL:
 
Ostatnio edytowane:

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#4
Tak masz rację, jednak wystarczyłoby porównać pobieżnie projekt na tym etapie z oryginałem aby dostrzec błędy.
W tej skali na prawdę dużo widać! I jeśli gril chłodnicy ma listwę która jest wpuszczona do wewnątrz to jak w modelu da się obwódkę, która nawet kształtem odbiega od pierwowzoru to będzie to przecież widać. Pomijam już samą geometrię przodu, która ma raczej zabawkową jakość.


Zobacz załącznik 800972
Model ADAMA JEST O NIEBO LEPSZY i pomyśleć, że zrobił go ręcznie od zera...:)
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#6
Kolego Michal88 z MK Projekt, który z takim uwielbieniem dajesz kciuki w dół w postach, które nie idą w parze z Twoją linią partyjną, może odnieś się jak mężczyzna, co Ci w moim wpisie nie pasuje, a nie zachowuj się jak dziecko w piaskownicy, które mówi nie, bo nie - konkret Waść napisz.

Kolejna sprawa ...
Myślę, że jest, bo nasi producenci tego typu jak GPM jakoś nie reagują na uwagi. To dokładnie tak jak w pewnej firmie ze Śląska, która jako pierwsza zaczęła produkować modele polskiej motoryzacji w skali 1:87. Właściciel też nie słuchał uwag.
Porównywanie wspomnianej manufaktury poloników z początku XXI wieku z GPM-em, to jak porównywanie sklepu osiedlowego z marketem.
Owa manufaktura wytwarzała modele w dwóch skalach, gdzie z większym pietyzmem składano modelarskie produkty 1/72, nie mniej jednak oferta jak na tak małą firmę była spora.
Być może gdyby nie fakt udawadniania światu na każdym kroku swoich możliwości, to by tłukli te pojazdy do dziś, ale rozgrzebanie projektów parowozu Ol49, elektryka i wagonów, znacząco rozdrobniło płynność produkcyjną firmy, a klienci w kolejce niecierpliwie czekali.
Tam też czasem długo czekało się na odpowiedź i często z tych odpowiedzi nic nie wynikało.
GPM, to jednak firma o znacznie większej ofercie w całym spektrum skal, więc trzeba liczyć też z jej większą bezwładnością, bo to nie jest 1-2 osobowa manufaktura, która szybko reaguje na elektro pocztę i na bieżąco modernizuje projekt, ale to takie duże, dorosłe chłopy jak Wy powinni wiedzieć.
Jest tu kilku Drukarzy 3D, a rynek lubi mieć wybór, więc nie wiem po co trzepać porami, skoro każdy patrząc przez swój budżet i tak dokona wyboru w zasięgu swoich możliwości finansowych lub jak kto woli, każda potwora znajdzie swego amatora, czy można chcieć jaśniej?
Ja czekam cierpliwie na kolejne wypusty, ba! miałem coś kupić od MK Projekt, ale postawa Michała w tej dyskusji trochę mnie zniechęca, nie mniej jednak dam mu szansę, choć odnoszę wrażenie, że jako modelarz kolejowy mogę być przez niektórych gorzej traktowany, ale mam to gdzieś, bo ja mogę, a nie muszę udawadniać swoich możliwości.
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#7
Kolego Michal88 z MK Projekt, który z takim uwielbieniem dajesz kciuki w dół w postach, które nie idą w parze z Twoją linią partyjną, może odnieś się jak mężczyzna, co Ci w moim wpisie nie pasuje, a nie zachowuj się jak dziecko w piaskownicy, które mówi nie, bo nie - konkret Waść napisz.

Kolejna sprawa ...


Porównywanie wspomnianej manufaktury poloników z początku XXI wieku z GPM-em, to jak porównywanie sklepu osiedlowego z marketem.
Owa manufaktura wytwarzała modele w dwóch skalach, gdzie z większym pietyzmem składano modelarskie produkty 1/72, nie mniej jednak oferta jak na tak małą firmę była spora.
Być może gdyby nie fakt udawadniania światu na każdym kroku swoich możliwości, to by tłukli te pojazdy do dziś, ale rozgrzebanie projektów parowozu Ol49, elektryka i wagonów, znacząco rozdrobniło płynność produkcyjną firmy, a klienci w kolejce niecierpliwie czekali.
Tam też czasem długo czekało się na odpowiedź i często z tych odpowiedzi nic nie wynikało.
GPM, to jednak firma o znacznie większej ofercie w całym spektrum skal, więc trzeba liczyć też z jej większą bezwładnością, bo to nie jest 1-2 osobowa manufaktura, która szybko reaguje na elektro pocztę i na bieżąco modernizuje projekt, ale to takie duże, dorosłe chłopy jak Wy powinni wiedzieć.
Jest tu kilku Drukarzy 3D, a rynek lubi mieć wybór, więc nie wiem po co trzepać porami, skoro każdy patrząc przez swój budżet i tak dokona wyboru w zasięgu swoich możliwości finansowych lub jak kto woli, każda potwora znajdzie swego amatora, czy można chcieć jaśniej?
Ja czekam cierpliwie na kolejne wypusty, ba! miałem coś kupić od MK Projekt, ale postawa Michała w tej dyskusji trochę mnie zniechęca, nie mniej jednak dam mu szansę, choć odnoszę wrażenie, że jako modelarz kolejowy mogę być przez niektórych gorzej traktowany, ale mam to gdzieś, bo ja mogę, a nie muszę udawadniać swoich możliwości.
Nie mam zamiaru po raz kolejny tłumaczyć jak de... o co w tym wszystkim chodzi bo bardzo dokładnie i na praktycznych przykładach wcześniej i to kilka razy opisywałem ten drukowany szajs.( wady modeli w całości wydrukowanych w 3d). czytanie nie boli.. Ostatni raz przypominam, że żadna firma w Europie Po za oczywiście (GPM) nie odwala takiej drukowanej popeliny... trzeba czytać i choć trochę poznać tę technikę ( 3d). Ja w tym siedzę od wielu lat, mam w tej chwili lepszy jakościowo sprzęt od GPM-u i nie mam zamiaru dosłownie WSZYSTKIEGO drukować, Inne firmy, bardziej znane i z dużo większym doświadczeniem owszem drukują ale TYLKO I wyłącznie modele "matki", wzorce z których powielane są z żywicy. Da się jeszcze i to z dobrym wynikiem drukować jakieś drobne elementy jak np. felgi.. ( ale najważniejsze główne elementy jak np kabiny, obudowy, kadłuby, elementy długie, sporej wielkości itp.,bo w przeciwieństwie do kruchego i podatnego na wypaczenia druku 3d. Żywica jest trwała, elastyczna prawie jak plastik, więcej nie chce mi się odpowiadać bo wątpię czy Ty cokolwiek zrozumiałeś z tego podsumowania...
Na zapytania podobnego typu więcej nie mam zamiaru odpisywać, wnioskuję, że prawdziwych modelarzy, którzy siedzą w temacie i mają jakieś pojęcie jest tu nie wielu...


Nie interesują mnie opinie mojego negowania tego typu wyrobów ja piszę TYLKO I WYŁACZNIE Fakty, poparte praktycznymi doświadczeniami. moich jak i kolegów z branży. Kto się na tym nie zna to lepiej żeby się nie wypowiadał.
GPM- Lubiłem za super zrobione kartonowe modelarstwo b. wysokiej jakości ale nowy rozdział drukowania w całości modeli 3d to marny pomysł jest to para modelarstwo a nie o to w tym chodzi,

Co innego gdyby te modele były zrobione metodą wtrysku wtedy to miało by sens.


Zrobiłem specjalny wątek o wydrukach 3d. To na razie początek ale będę min. wstawiał zdjęcia jak wyglądają defekty, wady podobnych modeli 3d.
http://forum.modelarstwo.info/threa...lety-wady-porady-testy-oraz-przyszłość.52611/
 
Ostatnio edytowane:

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#8
Trochę mnie na forum nie było a tu taki hej na GPM .
Nie sądzę aby pan Grzegorz nie słuchał uwag jak co nie którzy uważają, wszelkie uwagi odnośnie modeli są przez pana Grzegorza brane pod uwagę ale szuka on też merytorycznego poparcia zgłaszanych błędów, nie oczekujcie że za każdym razem naniesie poprawkę i będzie drukował, myślę że skrzętnie wszystko analizuje i bierze pod uwagę . Jak Kolega Przemek pisał pokazywane modele są wersjami beta, też dostałem od GPMu parę modeli do ocenienia aby później mogły być poprawione .
I tu chcę zaznaczyć że również nie jestem związany z firmą GPM, wyraziłem jedynie chęć pomocy przy modelach dzieląc się moją wiedzą jaką posiadam . W tej chwili między innymi staramy się poprawić kabiny do Starów 266, biorąc moje i jego, chcemy aby merytorycznie były jak najbardziej zgodne z oryginałem, i np. dopatrzyliśmy się jeszcze błedów zarówno w mojej kabinie jak i jego . W 2019 roku GPM chciał wypuścić Stara 266 jako plastykowy model do sklejania, ale odszedł od tego pomysłu z chwilą kiedy pojawiła się możliwość druku 3D gdzie są większe możliwości poprawek projektu .
Czy GPM idzie na ilość a nie jakość ? Nie wiem... ale błędne jest stwierdzenie że robi to ktoś kto nie ma pojęcia o modelach, przecież GPM od wielu już lat jest producentem modeli kartonowych więc raczej wie o co chodzi .
W zupełności nie rozumiem niechęci Michała z MK do GPMu, niech każdy robi swoje modele a Klienci sami wybiorą, a proszę też zrozumieć że nie każdego stać na super kit za 120 zł, za te pieniądze może mieć trzy kity z GPMu z których przy odpowiednim dłubaniu również mogą wyjść fajne modele . Moim zdaniem powinniśmy się cieszyć że rynek zaczyna się uzupełniać o modele których wcześniej nie było a były tak pożądane . Zobacz załącznik 801244
Ty nie powinieneś TU się wypowiadać, a na temat druku 3d. sam pisałeś, ze nie znasz się całkowicie nawet Corel (kalkomanie to dla ciebie magia)i tylko zlecasz to zdanie jakiemuś projektantowi.. I taki gościu ma czelność komentowania :eek:.
... a co dopiero twoja znajomość np. właściwości żywic uv, naświetlania itd.
Dawno powinieneś być ZBANOWANY za kopiarstwo :mad: w tym mojego starego Jelcza M11 (zdjęcia tego klona mam) po za tym bezczelne wykorzystywanie elementów z moich Jelczy.. Wielokrotne kopie Starów APM-u, Tololoko i sprzedawane pod nazwą: ":Violetta Chomiak", "złomki" Stara czy Fiata 125 i prawdopodobnie Żuka z jedynie delikatnymi zmianami, że to jego projekt
ale nie wiem na 100% kto był jego prawdziwym wykonawcą , Prawdopodobnie Piotr 66

Ja złośliwy nie jestem, Nic bym takiego nie napisał gdybyś był chociaż uczciwy. ale te kopie to
wielkie świństwo !
 
Ostatnio edytowane:

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
751 12 0
#9
Ja *******ę, całkiem Ci się we łbie poprzewracało ! Szkoda się wdawać w dyskusje z tobą bo widzę że palma Ci odwaliła jak Tolkowi, może się zastanów nad zmianą nazwy na ToloMichał88 .
Jakie elementy wykorzystałem z Twoich Jelczy ??? Pytałem czy do mojego M11 mogę wykorzystać Twój przód na co wyraziłeś zgodę, ale odszedłem od tego pomysłu . Modeli Tololoko nigdy nie miałem ! W wiadomościach jakie do siebie pisaliśmy doszliśmy zgodnie do porozumienia, a Ty teraz wyskakujesz .
Uważaj gościu bo stąpasz po cienkiej linii, są to bezpodstawne oszczerstwa .

A propos Twojej wypowiedzi : (cytuję) Ostatni raz przypominam, że żadna firma w Europie Po za oczywiście (GPM) nie odwala takiej drukowanej popeliny... - z tego co wiem to Kolega dmvip również drukuje swoje traktorki, czyli w/g Ciebie też odwala popelinę .
Ojjjj widzę że konkurencja mocno Cie boli a EGO urosło do rangi Pana Anatola .

Wypuść jakiegoś kita, z miłą chęcią go skopiuję :) i będę rozdawał w formie prezentów :) :) :)
 
Ostatnio edytowane:

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#10
Nie mam zamiaru po raz kolejny tłumaczyć jak de... o co w tym wszystkim chodzi bo bardzo dokładnie i na praktycznych przykładach wcześniej i to kilka razy opisywałem ten drukowany szajs.( wady modeli w całości wydrukowanych w 3d). czytanie nie boli.. Ostatni raz przypominam, że żadna firma w Europie Po za oczywiście (GPM) nie odwala takiej drukowanej popeliny... trzeba czytać i choć trochę poznać tę technikę ( 3d). Ja w tym siedzę od wielu lat, mam w tej chwili lepszy jakościowo sprzęt od GPM-u i nie mam zamiaru dosłownie WSZYSTKIEGO drukować, Inne firmy, bardziej znane i z dużo większym doświadczeniem owszem drukują ale TYLKO I wyłącznie modele "matki", wzorce z których powielane są z żywicy. Da się jeszcze i to z dobrym wynikiem drukować jakieś drobne elementy jak np. felgi.. ( ale najważniejsze główne elementy jak np kabiny, obudowy, kadłuby, elementy długie, sporej wielkości itp.,bo w przeciwieństwie do kruchego i podatnego na wypaczenia druku 3d. Żywica jest trwała, elastyczna prawie jak plastik, więcej nie chce mi się odpowiadać bo wątpię czy Ty cokolwiek zrozumiałeś z tego podsumowania...
Na zapytania podobnego typu więcej nie mam zamiaru odpisywać, wnioskuję, że prawdziwych modelarzy, którzy siedzą w temacie i mają jakieś pojęcie jest tu nie wielu...


Nie interesują mnie opinie mojego negowania tego typu wyrobów ja piszę TYLKO I WYŁACZNIE Fakty, poparte praktycznymi doświadczeniami. moich jak i kolegów z branży. Kto się na tym nie zna to lepiej żeby się nie wypowiadał.
GPM- Lubiłem za super zrobione kartonowe modelarstwo b. wysokiej jakości ale nowy rozdział drukowania w całości modeli 3d to marny pomysł jest to para modelarstwo a nie o to w tym chodzi,

Co innego gdyby te modele były zrobione metodą wtrysku wtedy to miało by sens.

To co piszę to Tylko przestroga przed drukowanym gównem
Ja *******ę, całkiem Ci się we łbie poprzewracało ! Szkoda się wdawać w dyskusje z tobą bo widzę że palma Ci odwaliła jak Tolkowi, może się zastanów nad zmianą nazwy na ToloMichał88 .
Jakie elementy wykorzystałem z Twoich Jelczy ??? Pytałem czy do mojego M11 mogę wykorzystać Twój przód na co wyraziłeś zgodę, ale odszedłem od tego pomysłu . Modeli Tololoko nigdy nie miałem ! W wiadomościach jakie do siebie pisaliśmy doszliśmy zgodnie do porozumienia, a Ty teraz wyskakujesz .
Uważaj gościu bo stąpasz po cienkiej linii, są to bezpodstawne oszczerstwa .
Nie gnido tylko miało to miejsce kilka lat temu to były pierwsze moje Jelcze. Jesteś bezczelnym kopiarzem a jak Ci zbanowali konto to sprzedawałem atm-wskie kopie Starów jako "złomki".
Nic, żadnych elementów z moich modeli nie dostaniesz, tak bezczelnego gościa jeszcze nie znałem. a cwaniak z ciebie wybitny. Ban to ci się od dawna należy. Tylko znajdę kopie tych zdjęć to od razu wrzucam.
fiat 125 JEST MOŻE TWÓJ :LOL: a DLACZEGO SPRZEDAJESZ POD nazwą Violetta Chomiak ???? TE "ZŁOMKI" Star ATM !? Tobie palma od początku odwaliła a ja ze złodziejem nie mam zamiaru się zadawać. :devil:
Ja *******ę, całkiem Ci się we łbie poprzewracało ! Szkoda się wdawać w dyskusje z tobą bo widzę że palma Ci odwaliła jak Tolkowi, może się zastanów nad zmianą nazwy na ToloMichał88 .
Jakie elementy wykorzystałem z Twoich Jelczy ??? Pytałem czy do mojego M11 mogę wykorzystać Twój przód na co wyraziłeś zgodę, ale odszedłem od tego pomysłu . Modeli Tololoko nigdy nie miałem ! W wiadomościach jakie do siebie pisaliśmy doszliśmy zgodnie do porozumienia, a Ty teraz wyskakujesz .
Uważaj gościu bo stąpasz po cienkiej linii, są to bezpodstawne oszczerstwa .

A propos Twojej wypowiedzi : (cytuję) Ostatni raz przypominam, że żadna firma w Europie Po za oczywiście (GPM) nie odwala takiej drukowanej popeliny... - z tego co wiem to Kolega dmvip również drukuje swoje traktorki, czyli w/g Ciebie też odwala popelinę .
Ojjjj widzę że konkurencja mocno Cie boli a EGO urosło do rangi Pana Anatola:ROFL:
Wypuść jakiegoś kita, z miłą chęcią go skopiuję :) i będę rozdawał w formie prezentów :):):)
Nie ******* bo Daniel to mój dobry kolega i najważniejsze elementy ma żywiczne, nawet tego nie wiesz...
Pffffffy jaka konkurencja ???? Ja idioto piszę tylko o wadach 3d a nie o jakiejś konkurencji :ROFL: Ty cos masz z głową gościu, ja robię swoje a Ty niestety nie wiesz o czym piszesz, nie masz zielonego pojęcia o modelarstwie... Z Takimi jak ty nie mam zamiaru pisać, jesteś złodziejem i cwaniakiem ( bo kopiowanie cudzych projektów pod to podchodzi), wykorzystałeś min. cały przód mojego starego M11, tył, drzwi ( zrobiłeś TYLKO same boki i wyszła ci złodziejska hybryda ) nicku nie pamiętam ale za jakiś czas go zbanowano... a o kopiach innych firm nie chce mi się powtarzać. 3-4 konta, teraz jedno swojej baby... Nawet nie potrafisz podać jakich kolwiek sensownych argumentów bo jesteś zielony w tych tematach.
Kłamiesz a cwaniakowanie ci wychodzi perfekt i nic po za tym... Modelarzem cię nie wolno nazywać raczej pasowało by pseudo kopiarzem, wykorzystującym cudze prace i ich części.
"Ojjjj widzę że konkurencja mocno Cie boli a EGO urosło do rangi Pana Anatola:ROFL:" Coś masz z deklem.. GPM - sobie drukuje a ja robię swoje modele na innych zasadach oraz takie co mi się podobają. Po ZA TYM DLA MNIE LICZY SIĘ JAKOŚĆ A NIE ILOŚĆ, JAKA TU KONKURENCJA ;)
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
751 12 0
#11
Brak słów... na twój poziom inteligencji
Admina forum proszę o udzielenie ostrzeżenia szanownemu Michałowi za wyzwiska pod moim adresem oraz nie uzasadnione oszczerstwa
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#14
Jakich Starów ?! Co ty człowieku paliłeś :cool:

Ja zbudowałem od 0 tylko wersje od 660 do 66 w różnych zabudowach ;)

błąd orto: "sprzedawałem" powinno być końcówka "ś" ale ty mi tak działasz na nerwy, ze się pomyliłem :giggle:

Błagam nie pisz już więcej do mnie... Nie chce mi się odpowiadać i denerwować:devil:
 

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#15
więcej nie chce mi się odpowiadać bo wątpię czy Ty cokolwiek zrozumiałeś z tego podsumowania...
Na zapytania podobnego typu więcej nie mam zamiaru odpisywać, wnioskuję, że prawdziwych modelarzy, którzy siedzą w temacie i mają jakieś pojęcie jest tu nie wielu...
Michał, widać mało o mnie wiesz, ale modelarstwo to nie tylko druk 3D, ale i inne techniki, więc nie zmyślaj proszę zarzucając innym niewiedzę w tej konkretnej tematyce, bo nie licząc sklepu Shapeways, ta technologia jest w naszym zasięgu modelarskim od niedawna i cały czas ewoluuje.
Tak się dziwnie składa, że zdarza mi się czasem współpracować przy drukach, choć w mniejszej skali, ale to nie powód, żebym z każdą rzeczą którą robię, musiał się obnosić na forum.
Szanuję Cię za Twoje dopracowane projekty, Adam też Cię chwali, ale wielkość człowieka poznaje się po tym jak podchodzi do tematu, a nie na zarzucaniu otoczeniu, że debile, nie tędy droga Kolego.

Zdecydowanie APM - Autorska Pracownia Modelarska - piękny Star - rozumiem, że to w emocjach.


"złomki" Stara czy Fiata 125
To teraz wiem czyj jest ten znaleźny w szpejach kit Fiata - dzięki.
 

Michal88

Aktywny użytkownik
Reakcje
488 15 0
#16
No słuchaj jak nazwiesz złodzieja !? Kochasiu ? A ja modelarstwem zajmuję się od 20 ponad lat !!!! Jeździłem po wielu konkursach w Polsce, Czechach, Węgrzech i Anglii, medali, pucharów, wyróżnień i dyplomów mam tyle, że musiałem wynieść je na strych bo nie było już ich gdzie ustawiać... a 3d od 4lat i mi tu nie zarzucaj, ze jestem tylko od 3d !!!!!!!!!!!!! ( wg. mnie to juz nie jest modelarstwo tylko praca na PC... niestety) Prawdziwe modelarstwo jakie uważam to takie robione od zera z różnych materiałów ręcznie ciętych, modelowanych itd.

U mnie prywatne modelarstwo to nie Ho a bardzo rozwinięte ( od 1:72, lotnictwo, broń pancerna po 1:35 także pojazdy.
A Eugen to w 100% bezczelny kopiarz, moje Jelcze z (8 lat do tył) to były ręcznie robione modele i zerżnął z nich kilka bardzo istotnych elementów !
Ręczna robota kosztuje masę czasu czy takie coś by Cię nie zdenerwowało ?!
Dlatego tak agresywnie się do niego odnoszę a co do tego sklonowania to 100% potwierdzone...
 
Ostatnio edytowane:

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
250 4 0
#17
No słuchaj jak nazwiesz złodzieja !? Kochasiu ? A ja modelarstwem zajmuję się od 20 ponad lat !!!! Jeździłem po wielu konkursach w Polsce, Czechach, Węgrzech i Anglii, medali, pucharów, wyróżnień i dyplomów mam tyle, że musiałem wynieść je na strych bo nie było już ich gdzie ustawiać... a 3d od 4lat i mi tu nie zarzucaj, ze jestem tylko od 3d !!!!!!!!!!!!! ( wg. mnie to juz nie jest modelarstwo tylko praca na PC... niestety) Prawdziwe modelarstwo jakie uważam to takie robione od zera z różnych materiałów ręcznie ciętych, modelowanych itd.
Szanuję Twój dorobek, ja niestety tak spektakularnie się nie pochwalę, choć trochę dłużej grzebię, osobiście wolałem pójść na współpracę z manufakturami i firmami, przynajmniej do pewnego momentu, ale cieszę się, że masz tak wiele sukcesów na swoim koncie, gratuluję, bo jest co.
Moim sukcesem jest przypadkowe uratowanie kilku żyć na pewnej przestrzeni czasu, a modelarstwo, aktorstwo i jeszcze kilka innych hobby to taka odskocznia, która pozwala mi uciec od pewnych spraw i czasem któremuś z kolegów przy okazji dłubania zrobić miłą niespodziankę.

A Eugen to w 100% bezczelny kopiarz, moje Jelcze z (8 lat do tył) to były ręcznie robione modele i zerżnął z nich kilka bardzo istotnych elementów !
Ręczna robota kosztuje masę czasu czy takie coś by Cię nie zdenerwowało ?!
Dlatego tak agresywnie się do niego odnoszę a co do tego sklonowania to 100% potwierdzone...
Dzięki Twojemu wpisowi wiem kto kopiował Stary APM, które widywałem na A..... - miałem okazję trochę pracować przy oryginalnym projekcie - nigdy nie popierałem takich praktyk, niestety jeszcze popularnych, na szczęście coraz mniej i jak najbardziej Cię rozumiem - człeka bierze najzwyklejszy ****.

Chyba wszystko wyjaśnione, więc nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na poprawione zestawy od GPM-u - to tak wracając do tematu i odstawmy "Ludwika", bo im mniej piany, tym czytelniejszy temat.
 

eugen74

Aktywny użytkownik
Reakcje
751 12 0
#18
Jakich Starów ?! Co ty człowieku paliłeś
cbd-1.jpg


Błagam nie pisz już więcej do mnie... Nie chce mi się odpowiadać i denerwować
Nie piszę do Ciebie tylko piszę w wątku ...

błąd orto: "sprzedawałem" powinno być końcówka "ś"
To nie jest błąd ortograficzny, a jeżeli takowe popełniasz to czas wrócić do szkoły i się dokształcić, tylko że teraz nauka zdalna to raczej nici z tego :ROFL:
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.928 386 20
#20
a jak by były super dopracowane to zbyt by był.
Zbyt i tak będzie, bo koledzy od kolejek samochody traktują po macoszemu i nie ważne dla nich jest czy jest to model prawidłowy, czy też tylko przypominający oryginał... A i często nie zgadzają się lata produkcji samochodu z epoką makiety kolejowej...