• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wydzielone z tematu "Frania" i inne cuda PRL-u w skali 1:87

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#1
Cuda pokazujesz, normalnie cuda...:)
A do zaprezentowanegojuż miniaturowego miłośnika %, jak najbardziej będzie pasować surowy przedstawiciel prawa, w postaci pana milicjanta.
Taka scenka z ich udziałem, wraz z "radiolą" MO będzie hiciorem:). A potem na fali sukcesu można stworzyć cały pluton... no dobra, bez przesady... ale np. drużynę ZOMO-wców w "pięknym" szyku bojowym:D.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#2
Cuda pokazujesz, normalnie cuda...:)
A do zaprezentowanegojuż miniaturowego miłośnika %, jak najbardziej będzie pasować surowy przedstawiciel prawa, w postaci pana milicjanta.
Taka scenka z ich udziałem, wraz z "radiolą" MO będzie hiciorem:). A potem na fali sukcesu można stworzyć cały pluton... no dobra, bez przesady... ale np. drużynę ZOMO-wców w "pięknym" szyku bojowym:D.
nosz kurczę, z ust mi wyjąłeś - proponuję zrobić całą scenerię z protestów z zomolami i elementem wywrotowym, dorzucimy jakieś nyski, stary i co tam jeszcze było i puścimy w świat ;) dziś zaczynam rzeźbić zomowca do druku ;)

https://www.google.pl/search?q=zomo...AUICigB&biw=1536&bih=748#imgrc=XfupVanGxCmYQM:
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#4
nosz kurczę, z ust mi wyjąłeś - proponuję zrobić całą scenerię z protestów z zomolami i elementem wywrotowym, dorzucimy jakieś nyski, stary i co tam jeszcze było i puścimy w świat ;) dziś zaczynam rzeźbić zomowca do druku ;)

https://www.google.pl/search?q=zomo...AUICigB&biw=1536&bih=748#imgrc=XfupVanGxCmYQM:
Rób Zomowców bo potrzebuje do swojej dioramki na która zbieram juz materiały, potrzebuje jeszcze czołg polski z czasów stanu wojennego, ktos podrzuci czy wyszedl taki w H0?
 
OP
OP
Jacek T4

Jacek T4

Znany użytkownik
Reakcje
1.008 1 0
#14
Widzę, że niechcący swoim poprzednim komentarzem wywołałem dyskusję na temat modeli pojazdów i figurek milicji obywatelskiej. Z góry przepraszam za zaśmiecanie wątku. Też swego czasu chodził mi po głowie stworzenia jakiejś dioramy, ewentualnie małej scenki sytuacyjnej z okresu stanu wojennego. I o ile dostęp do pojazdów jako taki by się znalazł: np Gaz 69 z Herpy, Uazy np z SAW-Model, Nyski i Stary, do tego jeszcze SKOT-y, T-55, BTR-y i inne, to figurek służb PRL nikt nie robi. Pozostaje tylko ręczne dłubanie. A to przy ilości conajmniej kilku, kilkunastu postaci (lub więcej) w zależności od prezentowanej sceny, to wyczyn iście syzyfowej pracy. Dlatego zasugerowałem taki pomysł;)

Te gazy czeskie mam i herpowkie, nyske mam, kopalnie mała mam, potrzebuje czołg, karetkę, zomowcow chociaż jakis z preisera tez mam ale muszę ich przejrzeć, może @Astro zrobi jakiś fajnych :)
Kibicuję zatem i zachęcam do takiej dioramy. Sam mam kilka pojazdów z tego okresu, które postaram się zaprezentować w swoich wątkach (gwiazdy ekranu). A może uda się i wspólnie zaprezentują się na dioramie. Wiele sił w tym okresie jechało do pacyfikacji śląska z ościennych województw, więc byłoby to zgodne z prawdą historyczną.

Sorry za OT.
 

Abarth

Znany użytkownik
Reakcje
234 5 0
#15
Będę robił prowizoryczna dioramke bo Tworzyć kopalnie „wujek” czy „manifest lipcowy” to mija sie z celem, ma to być mała dioramka na polke, będzie szyb, budynek wyciągowy, kawałek ogrodzenia, ludzi troszkę, transparenty itp ;)


Smacznego ;)
 

Załączniki

Adam66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
6.416 110 1
#16
O rany, mój kurczak wywołał jakąś lawinę pomysłów. Nieźle Was poniosło ze stanem wojennym. Zaraz Wojtka w czarnych okularach będę musiał strugać:D
Zacznę po kolei -
O rety, to było dwa lata temu ;-)
A my wiecznie młodzi;)
Potrzebuje coś „pod kopalnie” na dioramke na strajki :)
Paweł, wojsko będzie, choć pewnie nie jakiś pluton, tylko prędzej patrol koło koksiaka, który przyda się na eszelony. Mnie od lat marzy się najsłynniejszy SKOT spod kina Moskwa
apokal.jpg

To moze jakiś uaz milicyjny? :D
Uaza mam z drugiej ręki, ale wiesz co, tak najbardziej by pasowało zrobić zestaw waloryzacyjny do czeskiego SKOTa z sdv, bo nasze miały inne wieżyczki
https://www.google.pl/search?q=skot...AUICigB&biw=1600&bih=773#imgrc=coJRoBkdCLYziM:
choć jak znam Ciebie, to walniesz takiego od podstaw:podstepny:


Na razie razie pracuję nad dwoma figurkami "mundurowych" - jedna to "dzielnicowy z notatnikiem" ze zdjęcia które dziś pokazałem, a drugi to żołnierz na przepustce w czapce garnizonowej (z opcją na beret, jak ktoś zachce komandosa czy chłopaka z morskiego desantu).
 

Podobne wątki