• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wydzielone z "dawniej i dziś"

OP
OP
A

axer1970

Znany użytkownik
Reakcje
142 1 0
#7
- dali do pieca nie ma co - ale co tam za napis na skrzyni węglowej ? -wie Ktoś może ?
Na skrzyni węglowej był napis "Queen II". Jak myślicie, dlaczego akurat "II"?
Podpowiem. W Rybniku swego czasu sprowadzono dwa parowozy z myślą zrobienia ich pod parę. Były to Ty42-118 i Ty42-107. Gdy ten pierwszy wygaszono, wskrzeszono drugi, stąd ta rzymska dwójka.
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#10
Pamiętam tą imprezę. I długo zapewne pamiętały mieszkanki bloku przy torze w Ustroniu. Na świeżutko wypraną bieliznę, suszącą się na balkonach walił czarny, gęsty dym z parowozu, zatrzymanego przed semaforem. :eek:
No to mieszkanki miały nie miłą niespodziankę gdy przyszły po wysuszoną bieliznę a tu nagle widzą, że ich bielizna zmieniła kolor na czarny.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#12
- zrobiła się zadyma , -Kolego Matis Kr szkoda , że pod pierwszym zdjęciem starym czyli ów budynek dworca od strony torów , że nie pokazałeś jako drugie współczesne czy też aktualne ALE (również) od strony torów , bo Ty Kolego pokazałeś od strony miejskiej i to nie daje tego efektu porównania ,- teraz jest efekt ,że na pierwszym jest piernik a na drugim ,współczesnym ..wiatrak
 

matis_kr

Znany użytkownik
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
136 1 0
#13
- zrobiła się zadyma , -Kolego Matis Kr szkoda , że pod pierwszym zdjęciem starym czyli ów budynek dworca od strony torów , że nie pokazałeś jako drugie współczesne czy też aktualne ALE (również) od strony torów , bo Ty Kolego pokazałeś od strony miejskiej i to nie daje tego efektu porównania ,- teraz jest efekt ,że na pierwszym jest piernik a na drugim ,współczesnym ..wiatrak
Bez obrazy ale nie ma się Pan czego czepiać bo z tego co widzę strasznie Pan marudzi i czepia się byle czego. Prawy budynek.
jjasienica6.jpg
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#14
- czepiam się ponieważ dbam o swój komfort oglądania Twojej prezentacji i jak nie mam tego komfortu to się nie bawię czyli smucę a to mi nie pasuje i wtedy jako pierwsze zaczynam się zastanawiać co mnie wytrąciło z przyjemnego letargu projekcji oglądania opowieści o jakimś gdzieś budynku stacji jak było kiedyś i jest dziś - w Twojej prezentacji nastąpił chaos i ja się pogubiłem , więc proponuję ,żebyś w przyszłości zrobił tak : do pierwszego zdjęcia starej pocztówki dostawił zdjęcie trzecie oba od strony torów ,- a do drugiego zdjęcia ( budynek od ulicy)dołącz ostatnie i wszystko gra reszty nie wklejaj tu bo od tego zagadnienia jest osobny wątek już na tym forum ( coś w tytule jest o starych małych dworcach kolejowych ) - a tak w ogóle to te kolorowe zdjęcia są Twoje - czy tak ?- obchodzi mnie to ponieważ się na nie powołałem
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#15
No właśnie, starajmy się dawać jedno zdjęcie stare i jedno nowe tego samego, a nie chaotyczną serię zdjęć nowych, w dodatku zrobionych brudnym obiektywem.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.962 6 0
#18
-dajemy zdjęcia z tego samego kierunku a nie z przeciwległego - zasada elementarna takiej zabawy numer jeden !!
Wroclaw-Osobowice

Zobacz załącznik 163089 Zobacz załącznik 163090

Przebudowa linii kolejowej Wroclaw-Poznan

Zobacz załącznik 163092 Zobacz załącznik 163093 Zobacz załącznik 163091
Powstaje nowy przystanek kolejowy Wroclaw - Osobowice Cmentarz .
- wyobraż sobie ,że jestem z Suwałk i nie jestem zapoznany z przebudową linii Wrocław Poznań ale interesuje mnie zjawisko przemian materii nieożywionej jak wyglądało to kiedyś a jak dziś , -więc zdjęcie z dwoma torami z po środku wejściem , schodami zarośnięte chaszczami tak było ,-a jak jest dziś po przeróbce , Ty pokazujesz co innego + budujący się peron?? co to jest ??przystanku ale gdzie na tym szlaku czy ten przystanek jest budowany gdzieś obok - sam teraz wiesz ,że chaotyczne wklejenie zdjęc jak popadnie byle jak wcale nie daje przyjemności wędrowania w czasie tylko tworzy się nieciekawa opowiastka - uporządkuj to - ciekawy kawałek naszych kolei poruszyłeś w swojej fotorelacji nieciekawie- postaraj się następnym razem zrobić to jak byś miał takim czymś zdać egzamin państwowy
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#19
r
-dajemy zdjęcia z tego samego kierunku a nie z przeciwległego - zasada elementarna takiej zabawy numer jeden !!

... postaraj się następnym razem zrobić to jak byś miał takim czymś zdać egzamin państwowy
OK' . Nastepnym razem wezme ze sobą farbe(najlepiej spray bo wygodniejszy w uzyciu) i zrobie kzyrzyk gdzie stalem (to tak dla potomności/dla przyszłego pokolenia które będzie chciało powielić foto np. po 50-u latach) z tego samego miejsca (GPS i GOOGLE MAPS powypisywać namiary)
Bo jak wiesz nie zawsze jest możliwość zrobienia zdjęcia w tym samym miejscu ,gdzie było robione np. 40-50 lat temu .
Ale dzięki za sugestie ,po prostu nie będę tu w tym temacie nic wstawial i nikt nie będzie miał więcej stresu z przeglądaniem i czytaniem ,
I proszę Cie bardzo serdecznie nie odbieraj tego jako obraza z mojej strony na Twój wpis . Jak to wstawiałem to tez mi nie bardzo pasowalo , no ale ...:(;):)
Najlepszego w Nowym Roku !
Mattia.
 
Ostatnio edytowane:

Ostatni

Znany użytkownik
Reakcje
195 3 0
#20
Matis_kr i mattia , wprowadzacie totalny chaos do tematu, możecie wyjaśnić co mają przedstawiać wasze fotki???
Pisałem już wcześniej że Dawniej i Dziś to fotki zrobione z tego samego miejsca i tą samą ogniskową(o ile to możliwe) a przynajmniej zbliżone do siebie -wy walicie po kilka fotek nie mających nic wspólnego z Dawniej i Dziś i jeszcze się obrażacie.
Najlepszego w Nowym !
Ale dzięki za sugestie ,po prostu nie będę tu w tym temacie nic wstawial i nikt nie będzie miał więcej stresu z przeglądaniem i czytaniem
Mattia.
I tak będzie najlepiej !!! :)
 

Podobne wątki