• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Wycena kolejki elektrycznej

frkonrad112211

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wykonanie makiety kolejki elektrycznej.
Mniej więcej określając sytuację: Mój tata dochodzi do wieku lat 50. Wspominał parę razy o takiej kolejce / makiecie. Chciałbym zrealizować jego marzenie / życzenie. Zestawy na allegro to po prostu nie to. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Dysponuję kwotą 1 500 zł.


Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jeżeli post jest nie w temacie to przepraszam.
Konrad Fryszkowski
 

kociol

Aktywny użytkownik
Reakcje
175 4 0
#2
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wykonanie makiety kolejki elektrycznej.
Mniej więcej określając sytuację: Mój tata dochodzi do wieku lat 50. Wspominał parę razy o takiej kolejce / makiecie. Chciałbym zrealizować jego marzenie / życzenie. Zestawy na allegro to po prostu nie to. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Dysponuję kwotą 1 500 zł.
Niestety, za taką kwotę będzie ciężko. Prościej byłoby kupić jakiegoś gotowca np. firmy Noch ale w tym przypadku potrzeba znacznie więcej pieniążków.
https://www.noch.de/de/produkt-kategorien/modellbahnen/fertiggelaende.html
Chyba, że na allegro znajdziesz gotową makietę. Może uda się w tej cenie ale raczej bez taboru.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.766 301 15
#3
Witaj. Wszystko zależy od tego co to ma być za makieta i co ma po niej jeździć. Jeśli jeden skład analogowy z serii piko hobby i potrafisz lub zechcesz się nauczyć modelować teren i budynki, i makieta nie bedzie zbyt duża (torcik) to 1500 na poczatek wystarczy. Ale i 15 tysięcy może braknąć gdy się rozsmakujesz.
To kosztowne hobby.
Ja już dawno przestałem liczyć kasę a nie mam wiele...
Same modele w wersji expert są droższe dwu i trzykrotnie niż hobby.
Proponuję poszperać na forum tutaj znajdziesz wszystko co konieczne. Ja znalazłem :) szukaj, czytaj, nic nie kupuj bez sprawdzenia czy warto.
 

Adamzalesie

Znany użytkownik
Reakcje
281 45 10
#4
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć ile kosztuje wykonanie makiety kolejki elektrycznej.
Mniej więcej określając sytuację: Mój tata dochodzi do wieku lat 50. Wspominał parę razy o takiej kolejce / makiecie. Chciałbym zrealizować jego marzenie / życzenie. Zestawy na allegro to po prostu nie to. Będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc. Dysponuję kwotą 1 500 zł.


Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Jeżeli post jest nie w temacie to przepraszam.
Konrad Fryszkowski
Jeśli chcesz się dowiedzieć ile kosztuje wykonanie makiety to tu masz jeden z przykładów.
http://forum.modelarstwo.info/threads/h0e-nieborowice.42575/
Dzięki niemu pewnie dowiesz się, że podana kwota starczy na zakup zestawu startowego.
 

piottrw

Aktywny użytkownik
Reakcje
389 8 0
#5
Bez przesady. Zależy co to ma być. Ale zestaw startowy analogowy piko, a nawet dwa, a reszta do samodzielnego wykonania, jakiś budynek i powinno starczyć. Przecież można np linie kolejową prowadzić w terenie niezabudowanym. Widziałem różne makiety i ludziom nie potrzeba iluś tam torów, mostów, semaforów.
Bez taboru i robocizny taki ttort w skali TT o wym 85x70 gdzieś tyle wyszedł.
IMG_20180527_120412.jpg
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#7
A może twój ojciec wolał by sam zbudować makietę. Wtedy mógłbyś kupić jakąś lokomotywę ze stajni PKP+ dwa wagony dodatkowe tory i zwrotnice, trochę materiałów ( traw, drzewek, krzaków, szutru itp. A gdyby pasja zaowocowała rozwijał by temat we własnym zakresie a na urodziny/imieniny pomysłów na prezent nie zabraknie.
 

Jacek765

Znany użytkownik
GGM
SMK Katowice
NAMR
Reakcje
3.272 61 2
#8
Nie wiem na ile temat jest jeszcze aktualny ale jestem mniej więcej w wieku Twojego Ojca i przypuszczam że większą radość i przyjemność by Mu sprawiło gdyby za radą Kolegów kupić nie na gotowo zrobionego "torta" przy takiej kwocie to raczej nisko budżetowego. Ale w założonej kwocie kupić dobry model lokomotywy, dobre wagony i w miarę sporą liczbę torów. Tutaj uwaga lepiej kupić tory łuki o promieniu nie mniejszym niż 420mm. Do tego zasilacz analogowy.
Warto jeszcze przed zakupami zrobić dyskretny wywiad z Twoim Ojcem co Mu się w kolei podoba lub podobało. Czy bardziej coś współczesnego czy z czasów swojego dzieciństwa i młodości kiedy jeździł koleją na wakacje lub z kolegami na wycieczki.
A może zafascynowaly Go miniatury taboru zagranicznego jakie w Jego i mojej młodości były niezbyt łatwo ale dostępne na rynku.
Dobrze by było na pierwszy zestaw pociągu wybrać lokomotywe i wagony z tej samej epoki czyli ze zbliżonych lat eksploatacji pierwowzorow.
Natomiast budowę makiety można zostawić na później kiedy prawdopodobnie obydwaj się wciagniecie w temat i zaczniecie wspólnie się bawić i coś tworzyć. To wspaniała inwestycja na dobre relacje na lata. A ponadto budując samodzielnie makietę robicie tak jak Wam się podoba. Gotowiec to bardzo ladny efekt ale na krótko bo jest to już forma zamknięta i narzucona z góry. Coś takiego można dac dziecku natomiast osobie dorosłej w sile twórczego wieku raczej niebardzo.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Mam pytanie 3
Mam pytanie 1
Mam pytanie 0
Mam pytanie 0

Podobne wątki