• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? wybór skali

Imorimes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Cześć,

Na etapie podstawówki kilka ładnych lat temu bawiłem się w klejenie i malowanie modeli...
Po latach chciałbym wrócić do tego hobby ale mam mały dylemat i być może będziecie w stanie pomóc mi wybrać...
Najchętniej chciałbym zacząć z dużą skalą jak 1:32 - ma super dużą dostępność modeli lotniczych ale z kolei bardzo skąpo jest z pojazdami (zwłaszcza wojskowymi)... albo ja nie mogłem nic znaleźć poza Bronco T-34...
Czy w skalach 1/35 - chyba typowo dla wojskowych pojazdów są dostepne zestawy lotnicze?
Czy skala 1:48 (też chyba dla lotnictwa) ma też pojazdy wojskowe?
Która z poyższych skal charakteryzuje się największym realizmem - zależy mi na najwierniejszym oddaniu detali np twarzy...
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.105 33 1
#3
Z lotnictwa w 1:35 ubogo a nawet tragicznie z 2 samoloty i szybowiec.
Co do figurek zależy od firmy ale w 1:35 twarze są dobre. Realizm niezły
Innych skal poza 1:120 nie kupuję więc nie pomogę.
Figurka 1:35
received_1269541453244143.jpeg
 

Bolutek

Ostrzeżony
Reakcje
1.611 378 7
#4
Ale w skali 1:35 trudno jest oddać np przerażenie w oczach lub złamany nos po twardym lądowaniu :ROFL: Swoją drogą nie wiedziałem że można mieć takie problemy w modelarstwie, nawet szeroko pojętym...