• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Współczesne malowanie ST43

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#1
Witam!
Mam pytanie ! Jakich farb (producent nr. katalogowy) użyć do pomalowania modelu ST43 aby uzyskać efekt kolorystyczny taki
jak ma lokomotywa na zdjęciu? chodzi mi o odcienie zieleni!
 

Załączniki

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Szymon32 napisał(a):
Witam!
Mam pytanie ! Jakich farb (producent nr. katalogowy) użyć do pomalowania modelu ST43 aby uzyskać efekt kolorystyczny taki
jak ma lokomotywa na zdjęciu? chodzi mi o odcienie zieleni!
http://wiki.gbbkolejka.pl/tiki-index.ph ... Kolory+RAL


Ciemniejsza zieleń to taka sama jak na SM42 i to jest Humbrol 101, co do jaśneijszej to nie wiem czy jest dokładny odpowiednik ale można ostatecznie by wziąć 131 chociaż lepiej by go troche domieszać np humbolem 88. Może ktoś ma lepszy odpowiednik? Na dach to chyba Humbrol 1.
 

Jarosław

Aktywny użytkownik
ŁKMK
Reakcje
737 4 0
#4
Też miałem problem z tą ciemniejszą zielenią, bo tak naprawdę jest to kolor trochę wpadający juz w turkusowy. Jeśli chcesz go uzyskać w efekcie najbardziej zbliżonym do oryginału to proponuję do zielonej ,,trawiastej" barwy dodać niebieskiego i wtedy powinno coś wyjsć. Pamiętaj o jednej bardzo ważnej zasadzie, żeby dobierać te barwy w naturalnym świetle, a nie w sztucznym, no i oczywiście dobrze wymieszać farby. Ja tez niedługo będę dobierał te odcienie do swojej su46. Powodzenia
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#5
Ja użyłem farb Humbrol Acrylic o numerach 101 - ciemniejszy zielony i 143 - jaśniejszy zielony. I o ile wspomniana tu wcześniej H101 pasuje na 99,9% idealnie, tak tą jaśniejszą H143 możnaby było troszkę złamać kroplą ciemniejszej zielonej - według mnie fabryczna w puszeczce jednak jest za jasna w stosunku do oryginału, ale u mnie na modelu już tak zostanie. :grin:
 

Załączniki

OP
OP
Szymon32

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#9
Do: Rotor72
Ja również dołączam się do prośby o fotkę Twojego rumuna! Bardzo ładny!
Może zastosuje te same farby, ale przedtem muszę się udać ponownie do lokomotywowni
w Kamieńcu, dowiedziałem się że sami malowali rumuny w ramach przeglądu P3
może uda mi się wyciągnąć od nich numery farb? w tedy będzie łatwiej!
 

Rotor72

Aktywny użytkownik
Reakcje
20 4 0
#10
Teraz Rumun z przodu, farbki za to zostały z tyłu :D.
Model jeszcze nie nadaje się do prezentacji... - ...gdyż jest jeszcze cały czas w produkcji, pokazałem go aby zobrazować te kolorki.
Odlew kupiłem jeszcze w 2005 roku podczas targów Trako, była to wtedy nowinka na rynku, od tamtego czasu prace postępują bardzo powoli i jak widać jeszcze trochę zostało do zrobienia. Może już za jakis czas pokaże Wam ukończony model, właśnie prace nad nim dostały priorytet.
 

Załączniki

ktoto37

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
Poeksperymatowałem z Humbrolem olejnym i po dodaniu do Humbrola 101 żółtego modelmastera (flat yellow) 2 części Humbrola 1 część MM wychodzi bardzo ładny jaśniejszy zielony. Chyba można mieszać MM z Humbrolem olejnym??? Może da ktos znać.
 
OP
OP
Szymon32

Szymon32

Aktywny użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
59 2 0
#17
W sumie sam sobie odpowiem na forum na to pytanie które zadałem na początku tematu
może ta informacja przyda się też innym a więc:
odcienie zieleni to RAL 6018 i 6029
pomarańcz to RAL 2008
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 17
Tabor 0
Tabor 0
Tabor 4
Tabor 9

Podobne wątki