• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wskaźniki

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Wskaźnik W9 Oznacza początek lub koniec odcinka, przy którym należy przejeżdżać z ograniczoną szybkością
Prostokątna biała tablica z czarnym obramowaniem, a na niej z jednej strony czarny kąt, zwrócony wierzchołkiem ku dołowi, z drugiej zaś - zwrócony wierzchołkiem ku górze.
1) wskaźnik ten stosuje się łącznie ze wskaźnikiem W8, gdy zwolnienie jest ujęte w wykazie ostrzeżeń stałych.
2) Wskaźnika W9 nie oświetla się w porze nocnej.
co to jest ten wykaz ostrzeżeń stałych ?

ostatnio na stacji w Łasku widziałem wskaźniki W9a występujące bez wskaźnika W8 czy w takim wypadku jak stacja prędkość dozwolona jest ujęta w wykazie ostrzeżeń stałych i ile wynosi ?
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
W8 jest ustawiany zawsze przed wskaźnikiem W9 w odległości drogi hamowania, w każdym przypadku gdy występuje W9 oznacza to że zwolnienie to jest ujęte w wykazie ostrzeżeń stałych, natomiast podobnie wyglądający wskaźnik W14 jest ustawiany na zwolnieniach nie ujętych w wykazie ostrzeżeń ale na zwolnieniach doraźnych.
Wykaz ostrzeżeń stałych jest to dodatek do służbowego rozkładu jazdy, zawiera on wszystkie stale występujące zwolnienia na liniach wg rozkładu jazdy do którego jest wydany
 
S

Sebastian

Gość
#4
pepej napisał(a):
ostatnio na stacji w Łasku widziałem wskaźniki W9a występujące bez wskaźnika W8
Dopuszczalne jest ustawienie wskaźnika W9 nie poprzedzonego wskaźnikiem W8 w przypadku zmniejszenia prędkości na stacji w torach głównych dodatkowych lub rozjazdach nie leżących w torach głównych zasadniczych.
chudy napisał(a):
W14 jest ustawiany na zwolnieniach nie ujętych w wykazie ostrzeżeń ale na zwolnieniach doraźnych.
Wtedy są ujęte w prowadzonych na wyznaczonych stacjach "Książkach ostrzeżeń doraźnych". W tym przypadku drużynę pociągową informuje się o zwolnieniu rozkazem pisemnym.
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Sebastian napisał(a):
Dopuszczalne jest ustawienie wskaźnika W9 nie poprzedzonego wskaźnikiem W8 w przypadku zmniejszenia prędkości na stacji w torach głównych dodatkowych lub rozjazdach nie leżących w torach głównych zasadniczych.
widzę że E1 w domu jest ;)
chudy napisał(a):
W14 jest ustawiany na zwolnieniach nie ujętych w wykazie ostrzeżeń ale na zwolnieniach doraźnych.
Sebastian napisał(a):
Wtedy są ujęte w prowadzonych na wyznaczonych stacjach "Książkach ostrzeżeń doraźnych". W tym przypadku drużynę pociągową informuje się o zwolnieniu rozkazem pisemnym.
Nie śmiem się z tym spierać :D
 
OP
OP
pepej

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
chudy napisał(a):
W8 jest ustawiany zawsze przed wskaźnikiem W9...
hmm czyli na 99% W8 stały wcześniej, niestety pociągiem nie jechałem od czasu wojska :shock: będzie już jakieś 14lat i nie mam jak zaobserwować dokładnie oznakowań, które chcę umieścić na makiecie :roll: a wskaźniki W9a widziałem przekraczając rogatki :)

wielkie dzięki :)
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Sebastian napisał(a):
To się nie spieraj, tylko jesli sam się na tym lepiej znasz, to może używaj jasnych i fachowych określeń odpowiadając na pytania innych.
a dlaczego Kolega jest taki nadpobudliwy, czy ja napisałem coś złośliwego lub uszczypliwego :shock: czasem warto wyluzować szczególnie gdy nikt nikogo nie atakuje :!: a moim postem tylko potwierdziłem fachowość Twojej wypowiedzi, skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to może czasem warto najpierw się zapytać o co chodzi a nie od razu iść na noże.
Życzę miłego i spokojnego dnia
Pozdrawiam
Chudy

Ps. a tak na marginesie nigdzie nie napisałem że się na czymś znam lepiej :grin: tak więc RELAX
 

chudy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Nie wiem czy jesteś nadpobudliwy ale na pewno obeznany w przepisach kolejowych co jeszcze raz podkreślam :D
i znowu przyznam rację że nie warto tworzyć kolejnego FM i jego awanturniczego charakteru
Pozdrawiam
Chudy
 

Podobne wątki