• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

WSI Hubert.a :)

OP
OP
Hubert.
Reakcje
5 0 0
#44
VOLVO FH3 "TUINCENTRUM"
VOLVO FH czwartej generacji z 460-konnym silnikiem. Model firmy Tekno!!! (do kolekcji trafił przez przypadek :)).
Autko w barwach holenderskiego producenta kwiatów. Bogato malowane VOLVO jest flagowym "okrętem" przedsiębiorstwa.

VOLVO TUINCENTRUM 1.jpg
VOLVO TUINCENTRUM 2.jpg
VOLVO TUINCENTRUM 3.jpg
VOLVO TUINCENTRUM 4.jpg
VOLVO TUINCENTRUM 5.jpg
VOLVO TUINCENTRUM 6.jpg
 
OP
OP
Hubert.
Reakcje
5 0 0
#47
SCANIA STREAMLINE V8 R520
SCANIA połączona jest z naczepą do przewozu cegieł marki KENNIS. Czteroosiowa naczepa z dwiema skrętnymi osiami i specjalnym HDS'em idealnie pasuje do trzyosiowego ciągnika siodłowego szwedzkiego producenta. Zestawem się bardzo ławo manewruje i można się zmieścić NAPRAWDĘ WSZĘDZIE ;).

SCANIA R520 V8 STEENEN 1.jpg
SCANIA R520 V8 STEENEN 3.jpg
SCANIA R520 V8 STEENEN 5.jpg
SCANIA R520 V8 STEENEN 6.jpg
 
OP
OP
Hubert.
Reakcje
5 0 0
#48
SCANIA V8 R620 "KAIKO"
SCANIA z 620-konnym silnikiem w malowaniu niemieckiej firmy KAIKO. Auto posiada orurowanie z oświetleniem, grafiki herosów malowane aerografem oraz tuning wnętzra.
Połączone z wywrotką marki BULTHUIS ze skrętnymi osiami.

SCANIA KAIKO 1.jpg
SCANIA KAIKO 3.jpg
SCANIA KAIKO 4.jpg
SCANIA KAIKO 5.jpg
SCANIA KAIKO 6.jpg
SCANIA KAIKO 7.jpg
SCANIA KAIKO 8.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#49
Kolejny model bardzo fajny, ale niestety, zdjęcia psują tu wszystko. Sorry, ale takimi fotkami zniszczyłeś jakość tych modeli. :( Nie dość, że przekontrastowane i przesaturowane, to jeszcze sporo nieostrych. :mad:
 
OP
OP
Hubert.
Reakcje
5 0 0
#50
Kolejny model bardzo fajny, ale niestety, zdjęcia psują tu wszystko. Sorry, ale takimi fotkami zniszczyłeś jakość tych modeli. :( Nie dość, że przekontrastowane i przesaturowane, to jeszcze sporo nieostrych. :mad:
Faktycznie. Zdjęcie było robione gdy dopiero zaczynałem zabawę z obróbką zdjęć i przed waszymi sugestiami. Już wiem co i jak,więc dzięki i mogę zagwarantować, że następne zdjęcia będą dużo lepsze ;)
[DOUBLEPOST=1471872764,1471872183][/DOUBLEPOST]MAN TGX V8 18.680
Pierwszy model w mojej kolekcji. Biały samochód z motorem V8 i z silnikiem 680-koni spod znaku LWA połączony jest z burto-firaną SCHMITZ CARGOBULL.

TGX WEISS 1.jpg
TGX WEISS 2.jpg
TGX WEISS 3.jpg
TGX WEISS 4.jpg
 
OP
OP
Hubert.
Reakcje
5 0 0
#51
DAF 106XF SSC
DAF z motorem PACCAR o mocy 510 KM. Zestaw w malowaniu demonstracyjnym nowej serii DAF'a.
Naczepa typu IZOTERMA z osłonami aerodynamicznymi na osie.

DAF 106XF SSC 1.jpg
DAF 106XF SSC 2.jpg
DAF 106XF SSC 3.jpg
DAF 106XF SSC 4.jpg

[DOUBLEPOST=1471878542,1471877523][/DOUBLEPOST]MAN TGX "SMOLDERS" THE LION KING
MAN TGX w niezwykle pięknym,dziecięcym oraz barwnym malowaniu z motywem KRÓLA LWA.
Belgijska firma SMOLDERS zajmuje się transportem łodzi oraz ciągników siodłowych na terenie UE.
Auto połączone jest ze specjalistyczną naczepą marki ESTEPE przeznaczonej do przewozu ciągników siodłowych.
Na naczepie modele firmy SIKU! :)


MAN LION KING 1.jpg
MAN LION KING 2.jpg
MAN LION KING 3.jpg
MAN LION KING 4.jpg
MAN LION KING 5.jpg
MAN LION KING 6.jpg
MAN LION KING 7.jpg
 
OP
OP
Hubert.
Reakcje
5 0 0
#52
IVECO STRALIS HI-WAY EURO6
IVECO to najnowszy nabytek. Do kolekcji trafił w zeszłym tygodniu.

IVECO STRALI HI-WAY 1.jpg
IVECO STRALI HI-WAY 2.jpg
IVECO STRALI HI-WAY 3.jpg
IVECO STRALI HI-WAY 4.jpg
IVECO STRALI HI-WAY 5.jpg
IVECO STRALI HI-WAY 6.jpg
IVECO STRALI HI-WAY 7.jpg


Tym akcentem chciałbym zakończyć prezentację moich modeli. Mimo kilku niepowodzeń i tak chcę być tutaj aktywnym i gdy tylko do kolekcji wpadnie coś nowego będę was informował i zasypywał dawką naprawdę dobrych zdjęć (nowy telefon,więc większe możliwości-zdjęcia HI-WAY'a już z nowego telefonu ;))
Zapraszam do dyskusji na temat modeli.
Jeśli chcecie jakieś zdjęcia konkretnych modeli lub detali, dajcie znać. Służę pomocą :)
 

sloth

Znany użytkownik
Reakcje
188 0 2
#54
Że co,fotki telefonem to już przesada,zobacz jak słabo wychodzą fotki że nic nie widać i rozmazane.Zmień perspektywę robienia zdjęć,bo tylko widać sam ciągnik z każdej strony albo tył naczepy tylko,staraj się robić całe zestawy i będzie lepszy efekt. Nie poszalejesz co do zdjęć robionych przez telefon,zresztą telefon jest do dzwonienia itp a nie do robienia zdjęć i jeszcze innego tam badziewia.
Co do kolekcji to jest ciekawa i różnorodna,każdy model z innej parafii...to na tyle by było.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#56
Że co,fotki telefonem to już przesada,
A co chcesz od aparatu w telefonie? Jak potrafisz robić zdjęcia to i telefonem zrobisz dobre. Możesz sobie popatrzeć na fotki robione w pokoju, bez żadnego dodatkowego oświetlenia, które robiłem niedawno właśnie telefonem. Mój tabor

Niestety nie mam aparatu. Wydaje mi się,że GalaxyS7edge daje radę ze zdjęciami. Dziękuję za podpowiedzi ;)
Galaxy S7 Edge ma bardzo dobry aparat. Musisz tylko zmienić sposób fotografowania. Po pierwsze musisz zadbać, żeby obiektyw był czysty (miękka szmatka z mikrofibry będzie tu wystarczająca). Po drugie ustaw w telefonie robienie fotek z maksymalną rozdzielczością. Poza tym musisz odejść trochę od modelu, bo jak robisz z tak małej odległości to masz bardzo duże zniekształcenia na fotkach. Dobrze by było, żeby światło było choć trochę rozproszone, bo w pełnym słońcu to są bardzo duże kontrasty i też zniekształcają odwzorowanie kolorów. Jak już zrobisz fotkę, to ją wykadruj (nie znam Samsunga, ale powinien w swoim oprogramowaniu mieć podstawowe narzędzia do obróbki zdjęć). Pozostanie Ci tylko zmniejszyć rozdzielczość i wagę zdjęcia do wymaganych na tym forum.
Próbuj, a zobaczysz jak fajnie można pokazać modele właśnie aparatem w telefonie. :)
 

DamLen

Znany użytkownik
Reakcje
1.503 11 0
#58
Niezłe tempo narzuciłeś, każdy model z osobna jest ciekawy, ale jeśli ma wybrać faworyta, to najbardziej podoba mi się Scania Kaiko. Faktycznie popracuj nad zdjęciami, bo pokazujesz fajne rzeczy, ale ciężko się to ogląda.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:50 12
Skala 1:50 42
Skala 1:50 12
Skala 1:50 16
Skala 1:50 49

Podobne wątki