• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Wolsztyn – XXVI Parada Parowozów – 4 maja 2019 r.

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.590 71 19
#1
Parada Parowozów coraz bliżej :D !

26._parada_parowozow.jpg


- źródło: https://www.facebook.com/events/799496057074304/

Znamy listę maszyn, które pojawią się w tym roku na paradzie w Wolsztynie :) :

1. Ol49-59 (rok produkcji 1953) - Parowozownia Wolsztyn
2. Ol49-69 (rok produkcji 1953) - Parowozownia Wolsztyn
3. Pt47-65 (rok produkcji 1949) - Parowozownia Wolsztyn
4. Ty2-911 (rok produkcji 1944)- PKP CARGO S.A., Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
5. TKt48-191 (rok produkcji 1957) - PKP CARGO S.A., Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce
6. TKt48-18 (rok produkcji 1951) - Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej
7. TKh 05353 (rok produkcji 1953)- Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu
8. Beyer Peacock nr 1827 (rok produkcji 1879) - Foxfield Light Railway Society Ltd, Anglia
9. 35 1097 (rok produkcji 1959) - Lausitzer Dampflok Club e.V. Cottbus, Niemcy
10. 50 3648 (rok produkcji 1941) - Lausitzer Dampflok Club e.V. Cottbus, Niemcy

2018_wolsztyn_parada_parowozow.jpg


- źródło: https://www.facebook.com/events/799496057074304/permalink/832724517084791/

Ja podobnie jak rok temu wybieram się do Wolsztyna :) . Wiadomo w jakich okolicznościach i warunkach odbywa się parada, ale mnie osobiście wcale to nie przeszkadza, biorąc pod uwagę ile pięknych maszyn przybędzie do Wolsztyna, a zapach pary i dźwięk stalowych "żywych" "potworów" sunących po szynach jest nie do zastąpienia i dla mnie - młodego człowieka, który urodził się już po zakończeniu epoki pary - to niezwykła okazja doświadczyć "magii" i niepowtarzalnego klimatu trakcji parowej! Moim zdaniem Parada Parowozów w Wolsztynie to obowiązkowa pozycja na liście imprez każdego miłośnika pary :D ! Do zobaczenia w Wolsztynie ;) .

2018_wolsztyn_parada_parowozow_ol49.jpg


- źródło: https://www.facebook.com/pg/PIKO.Modelekolejowe/photos/?tab=album&album_id=815483911978286
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#6
Niestety lało wodą i to nie wąsko a do tego temperatura 3 stopnie na plusie nie była zbyt krzepiąca. Może dlatego tylko nieliczni pstrykali foty.
Po spotkaniu z Mariuszem i ploteczkach utknąłem w deszczu na szlabanach bo nadgorliwi pilnujący byli nieugięci i stwierdzili że szlabany pójdą w górę po paradzie.
Po dwóch godzinach w deszczu i prawie mrozie nie bacząc na tych pseudo stróżów przedostałem się na drugą stronę drogi i czym prędzej pognałem do auta i dalej do domu.
Żal byłoby wyciągać aparatu w tych warunkach.
 

Salsa

Moderator Grupy Nostalgia za para
Nostalgia Za Parą
KKMK
Reakcje
423 2 3
#12
Tak, ale parada zawsze była w pierwszą sobotę przedłużonego weekendu majowego a w tym roku przeniesiono ją w praktyce na jego koniec. Np w 2018 roku były to odpowiednio 28 i 29 kwietnia a więc początek weekendu, a w tym roku termin przypadałby na 27-28 kwietnia. Imprezę przeniesiono jednak na koniec majówki, na 4-5 maja, moim zdaniem trochę to decyzja nietrafiona. Impreza na początku majówki pozwala pojechać najpierw na Paradę w pierwszy weekend a potem kontynuować majówkę w inny sposób, albo wrócić do pracy i od 1 do 5 maja spędzić czas np. z rodziną albo w inny alternatywny sposób.
 

zdeniu

Znany użytkownik
Reakcje
430 13 17
#13
Zawsze jest to przełom kwietnia/maja
W różnych latach był to koniec kwietnia albo początek maja.
I tak nieodzownie od lat.
 

tkt2

Aktywny użytkownik
Reakcje
70 0 0
#14
I ja mam filmy z tegorocznej parady.
Mam nadzieję, że robienie tego typu relacji idzie mi coraz lepiej... z roku na rok staram się coraz mniej błędów przy nagrywaniu.
Tu jest link do mojej relacji z tegorocznej parady:
LINK DO FILMU
Zapraszam do oglądania, I oceniania, mile widziane uwagi, I rady co do nagrywania.
 

Podobne wątki