• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm wolna chwila

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.481 33 0
#1
Heheh tak tak. Udało mi się dziś posiedzieć chwilke na działce u Mirka wraz z Jaśkiem i takie oto coś wystrugaliśmy w ciągu 2 godzinek. Gdybym pił browaraka to pewnie byśmy mieli tego więcej ;)
 

Załączniki

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.481 33 0
#2
Dziś mieliśmy tylko 3 godzinki wolnego czasu więc spotkaliśmy się ponownie z Mirkiem, aby pchnąć naszą robotę do przodu. Udało się nam. Pogoda dopisała. Słoneczko, cisza i tylko 6 km od Krakowa w kierunku Warszawy. Efekty (ale niecałe) prezentuję na zdjęciu poniżej. To są tylko 3 moduły. Jest jeszcze czwarty Mirkowy który został na działce i sobie schnie powoli. Następne spotkanko przewidujemy na przyszły weekend SOBOTA 23 Września i być może 24 NIEDZIELA i tu mamy taką małą propozycję dla zainteresowanych :!:

Mianowicie wiemy że nie każdy dysponuje miejscem i narzędziami do wyżynania, wiercenia, piłowania itp. w drewnie dlatego Mirek zgodził się, aby każdy kto ma ochotę przystąpić do naszej wspólnej zabawy może stawić się w sobotę u niego na działce (JEŚLI TYLKO POGODA DOPISZE) Miejsca sporo nawet na 100 ludzi. Więc nikt nie będzie narzekał.

Wymagane jest:
- zabranie swoich DESEK jakie się chce zastosować do budowy modułów (profile rozrysowane na desce)
- jakiś prowiant czy to sok czy piwko czy kanapkę czy tez kiełbaskę. Jest możliwość palenia na grilu więc nie zginiemy i zjemy coś na ciepło. Istnieje możliwość zakupienia PIZZY w okolicznej pizzeri i ponoć jest bardzo dobra.
- ubranie na zmianę czyt. ROBOCZE

Polecam gdyż atmosfera jest przemiła i praca sama pali się w rękach i idzie bardzo szybko.

Mamy samochody więc niezmotoryzowanym oferujemy możliwość podwózki do Mirka na działeczkę. Proponowane miejsce spotkania PARKING OBI. Godzina (jeszcze skonsultuję z Mirkiem) albo 9 albo 10 a nawet może 11. Damy znać. Jak są jacyś chętni to proszę o info na priva albo na forum abyśmy wiedzieli ilu nas jest i ile ewentualnie samochodów trzeba mieć albo ile kursów.

PS. Taka okazja następnym razem moze być dopiero za miesiąć.

PS2. Jak się cche mozna zabrać swoje połówki i rodizny. Istnieje możliwosć poleżenia na trawce lub pogonienia za jamnikiem. Mały a tyle w nim energii ;)
 

Załączniki

Słowian

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#4
Chłopie, jak ja bym miał skrzynki pod moduły, to codziennie bym coś zmącił ;) Podziwiam Pado i kolegę Mirka, że w tak krótkim czasie uwinęli się z tymi skrzyniami i profilami :!:
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#5
A ja podpowiem jak można jeszcze przyspieszyć: wydrukować profil na drukarce, tylko sprawdzić czy nie przekłamuje wymiarów (z atramentówkami bywa różnie, laserówki zwykle są OK). Przykleić jak najgorszym klejem (np w sztyfcie) do deski i ciąć, ciąć....
To dużo szybciej niż rysować za każdym razem wprost na desce. Przynajmniej w moim przypadku (laminowany panel ścienny jako deska) dawało się oderwać potem bez śladu a i podczas cięcia nie odłaziło.
A na pogodę jest rada: w hipermarketach można dostać za jakieś 40 zł coś co się nazywa "pawilon ogrodowy" - to taki składany namiot / daszek, około 2,5 x 2,5 m. U mnie się sprawdziło w deszczowe lato podczas budowy antresoli.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.481 33 0
#6
Heheh co do namiotu Waldku to wiesz jak jest. Deszcz jak jest to jakoś tak mniej miło w ogóle człowiekowi na duchu. Co do przyśpieszenie rysowania to my zrobiliśmysobie wzór z kartonu który odrysowywaliśmy na deskach więc też było szybko :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#7
Nono, ale macie tempo, szybciej niz laser :)
Świetny pomysł takie warsztaty - a kiedy to konkretnie będzie?
W sobote przed południem mam niestety egzaminy.

Ps. czy będzie elektrosadzarka?
 

Jasiek5

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
90 0 0
#10
Witajcie
Piękne słoneczko, błękit nieba, kilku zapaleńców, troszkę chęci i można wiele zdziałać
Tak się bawiliśmy :grin: , w pocie czołą :) składając kolejne skrzynki pod moduły 2 torowego szlaku.
Poniżej to co było i co z tego wyszło
Pozdrawiam
Janek
 

Załączniki

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#11
Witam serdecznie Koleżanki i Kolegów.
Na imię mam Mirek i jestem nowym na tym Forum.
Mam nadzieję że mój pobyt tutaj nauczy mnie wiele
ciekawych i pożytecznych spraw z dziedziny
modelarstwa kolejowego. Ja o ile będę mógł to
podzielę się swoimi umiejętnościami i służyć mogę
pomocą :grin:
Załączam kilka fotek z ostatnich krakowskich warsztatów
Jeżeli dopisze pogoda to następne spotkanie robocze
w pierwszych tygodniach pażdziernika.
Pozdrawiam :LOL:
 

Załączniki

Mirek Włodek

Nowy użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#12
sorry za kolejność fotek
Miało być pięknie ale wybaczcie z kompa mam 3
Proszę oglądać od nr 1 to bedzie to jakaś logiczna całość :oops:
 

Załączniki

Ł

Łukasz K

Gość
#15
Witajcie :)
Oj tak prace wrą - u mnie dla przykładu prawie całość PIERWOWZORU gotowa na położenie torowiska. Miałem małe kłopoty ze względu na mój tabor z obrzeżami RP25, który "orał grządki" podczas przejazdu przez zwrotnice Roco`wskie. Dlatego miałem początkowo robić na zwrotnicach Shinohara Code70, ale ze względu na walory zabawy w grupie, pozostawię szlak na torach code 100 czyli 2,5mm - tutaj na flexach ROCO moje pojadą jak i modele europejskie, zwłaszcza starszej "daty". Pomimo mam już w planach bardziej realistyczny szlak również dwu modułowy pod Coyote Canyon w Californi.
O to jego fotki http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=115495
http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=77331
http://www.railpictures.net/viewphoto.php?id=54330 < bez tego obejść się nie mogło - wiem, że to Challenger ale z Boyami mają wiele wspólnego
Dlatego też moje obecne poczynania mają charatker TYLKO i wyłącznie naukowy :cool:
Postaram się odkupić od kogoś prawą zwrotnicę Shinohary code100 tak aby na "przejściówce" połączyć się z drugim "amerykaninem" przy wspólnych zabawach
Wracając do tematu to góry już są pokryte mieszaniną wikolowo-gazetową ( stary program TV :D ). Podtorze w fazie montażu - potem tylko przykleić "postarzone" szyny i drobna elektryka, a potem ...jazdaa Panowie - na 21 października jestem z wami z moimi dwoma modułami....tylko proszę nie czytać programu będącego na stokach górskich :LOL: bo trawki napewno nie zdąrzę położyć - ale istotne, że przejezdnośc 2 torowego szlaku będzie 100% po flexach:)
W czwartek po inauguracji roku akademickiego..jak wrócę to zamieszczę fotki już z torami.

W tym miejscu chciałbym bardzo gorąco podziękować kolegom
za pomoc przy moich " pierwszych krokach" : Szymkowi Pado, Adamowi ( sąsiadowi),
Mirkowi W. za udostępnienie miejsca, oraz narzędzi ( to był super pomysł z działką)

Pozdrawiam
Łukasz K vel Big Boy ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.481 33 0
#16
Mirku masz może jakieś foteczki z naszego ostatniego tylko godzinnego spotkania. Coprawda wypadło ono na ostatnią chwilkę ale jak widziałem Mierek jedzie pełną parą z tym wszystkim :)