• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:1 Wojsko, straż, policja itp.

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#2
Witam
Ludzie którzy kojarzą mnie z innego forum wiedzą że jestem miłośnikiem pojazdów militarnych i posiadam Gaz 69 z 1964 roku a także Fiata 125 radiowóz Milicji.
W ostatni wekennd byłem na zlocie pojazdów militarnych w Rogowie województwo zachodniopomorskie nad morzem 3 może 4 kilometry od Mrzeżyna. Mała miejscowość z bardzo bogatą historią militarną położona między morzem bałtyckim a jeziorem Resko Przymorskie, warto odwiedzić to miejsce, a jeśli kogoś interesuję historia II wojny światowej i nie tylko będzie mile zaskoczony. Na terenie dawnego lotniska w jego hangarze dzięki zapaleńcom powstał Fort Rogowo a w nim muzeum militarne.
Dziś na rozgrzewką pokażę filmik nakręcony przeze mnie na zlocie. W niedalekim czasie zdjęcia sprzętów ze zlotu.

Niestety jakość dość mizerna za co przepraszam.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#3
No proszę, samochód bez kierowcy. Teraz wielkie firmy głowią się jak tu zrobić automatycznego kierowcę, a niemcy już dawno temu odkryli tą tajemnicę. He, he, he... :D:ROFL::D
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#4
Witam dziś pierwsze zdjęcia z imprezy jednak internet tak słabo chodzi że dziś tylko 4.
Na zdjęciach samochody moich kolegów Dodge WC dwa ze Szczecina i jeden z Gryfic, motor to emka produkcja rosyjska kolega ze Szczecina.










 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#5
Dodge fajne i rzadko spotykane, ale intryguje mnie ten Star w tle. Jak masz jego fotki to poproszę o pokazanie. :)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
#7
Fajne maszyny były na tym zlocie. Wszystkie pięknie utrzymane. Wcale nie widać, że właściwie każdy to staruszek.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#9
Maszyny same w sobie nie powinny się zle kojarzyć, inne czasy były i inni ludzie, ważne jest jednak by do pewnych spraw nabrać zdrowego dystansu.
Mam Fiata 125p zrobionego na radiowóz milicji i kiedyś kibole mi go zdemolowali wybili szyby i poniszczyli. Taka typowa niepotrzebna agresja.
Nie pochwalam lat komuny jednak jest to nasza historia i trzeba o ile to możliwe pokazywać ją młodszym pokoleniom. A myślę że, ten sposób jest ciekawszy niż na lekcji.
 

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.346 47 0
#14
Przedstawię jeszcze trochę zdjęć ciężkiego sprzętu używanego w woojsku polskim.Zdjęcia robiłem w Muzeach w Warszawie, na Cytadeli w Poznaniu, w Skarżysku oraz w chyba najlepszym muzeum w Polsce w Drzonowie niedaleko Zielonej Góry.
W tym muzeum stoją między innymi dwa działa samobierzne SU152 i są to jedyne dwa egzemplarze naświecie, nie ma ich nawet w Rosji.Jest też SU85 z lat wojny.Pojazd nosi liczne ślady trafień a do muzeum trafił w stanie w jakim zakończył swój żywot podczas działań wojennych.

SAM_4951.jpg
SAM_5388.jpg
SAM_5403.jpg
SAM_6273.jpg
SAM_6307.jpg
SAM_6429.jpg
SAM_6431.jpg
SAM_6432.jpg
SAM_6452.jpg
SAM_6520.jpg
SAM_6543.jpg
SAM_6544.jpg
SAM_6545.jpg
SAM_6547.jpg
SAM_6548.jpg
SAM_6567.jpg
 
OP
OP
Ludlego

Ludlego

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#19
Karetki i straż z Radomia:
na początek GBA 2/16 Star 12.185 z JRG-1 Radom
331[M]21 (5).JPG

331[M]21 (3).JPG

331[M]21.JPG

331[M]21 (6).JPG

331[M]21 (7).JPG

SLRt z OSP Cerekiew:

VW T4 SLRt 337[M]83 (2).JPG


Fotka wykonana przez tate podczas pożaru hali śmieci czy z czymś takim pod Radomiem w lipcu 2006r. Kłęby dymu były widoczne z centrum Radomia,
FIL20913.JPG

Teraz z powrotem karetki:p
VW Caddy służący do nocnej i świąecznej pomocy lekarskiej
WR 9827F.JPG

karetka transportowa z psychiatryka:
MB Vito I - transportowka psychiatryka.JPG


Prywatny(pdobny robi/robiła herpa):
MB Sprinter IA  Ario-PolMed WR 0499G.jpg


karetki RPRu2.JPG


Na razie tyle;)
 

Załączniki

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.029 108 2
#20
Pożar mimo ze to wielka tragedia jest, to jednak takie fotki fajnie się ogląda.
Jakieś 15 może 18 lat temu jak jeszcze fotki robiło się na kliszy, na przeciwko mojego mieszkania paliła się zabytkowa kamienica zrobiłem fotki całej akcji od momentu jak przyjechała pierwsza załoga do końca akcji, cała klisza świetnych fotek i co dałem do wywołania i film zginął po prostu go zgubili a w zamian dostałem dwa nowe czyste filmy.
Nawet nie wiecie jaki byłem wściekły, a fotki były mega.
Wasze fotki też są świetne.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:1 0
Skala 1:1 9
Skala 1:1 0
Skala 1:1 94
Skala 1:1 28

Podobne wątki