• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

,, Wodopój 1915" czyli wąskie szlaki Frontu Wschodniego

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#1
Od paru lat leżała aż się doczekała ,ponieważ jest front zachodni w postaci dioramy Verdun więc i czemu nie ruszyć frontu wschodniego .
Wielka Wojna mimo swej okropności zapoczątkowała rozwój transportu .
Olbrzymie masy towarowe które wojsko musiało przetransportować na linie frontu zmuszało do korzystania z innych środków transportu niż konny.
Jedynym podówczas rozwiązaniem był transport kolejowy ,ale normalnotorowa kolej nie wszędzie mogła dotrzeć, toteż niezastąpione w tej materii okazała się kolej wąskotorowa.
Tania w eksploatacji ,i chociaż istniał już transport drogowy to jednak ze względów technicznych nie mógł dorównać on w przewożonych masach kolei.
Diorama ma przedstawiać niemiecki transport w chwili postoju na prowizorycznym wojskowym moście w chwili poboru wody
W rzece planuje scenkę z myciem kuchni polowej.
Generalnie budowa od podstaw.
Pierwszy projekt był bardziej rozbudowany o kuźnię.
Jednak ze względów czasowych przyjąłem inną nieco koncepcję dioramy ,co niniejszym uczyniłem .
Obudowa dioramy przybrała formę cembrzyka , zamierzam tak że powalczyć nieco z roślinnością .
Sama koncepcja pozostaje bez zmian , czyli transport wąskotorowy Heeresfeldbahnen.
Klimatycznie nam już bliższe że niemal napisze swojskie ,bo wspomnę ot chociażby o kolei polowa Bełżec -Trawniki , lub inne położone na kresach wschodnich .
Temat jest już gdzieś w czeluściach forumowych ,lecz to stare dzieje i nie chciał bym do tego wracać.
Tym bardziej że zmieniła koncepcja i w takiej formie zostanie skończona ta diorama , zanim zabiorę się za coś większego .;)



Pierwszy raz spróbowałem też z naturalnym tłem , wyszło tak sobie ale będę na pewno próbował ten temat drążyć .
 
Ostatnio edytowane:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
#2
Nad sceną nie ma się co rozpisywać. Jest super i tyle.
Natomiast sama obudowa jest najpiękniejszą obudową skrzynki jaką miałem okazje oglądać. Gratuluje pomysłu.