• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Wodnik - czarne, czerwone i brytyjskie

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Chyba czas i na mnie.
Absolutnie nie jestem modelarzem; wole unikać prac manualnych, jak i zostawiać modele die-cast w stanie opuszczenia fabryki. Do tematu podchodzę w sposób wyraźnie kolekcjonerski, na równi z samym modelem stawiam kompletność opakowania oraz ew. unikalność.

W zależności od humoru i koniunktury skład kolekcji ewoluuje, jednak istnieje "nietykalny" jej rdzeń. To około setka modeli, których pierwowzory są istotnymi elementami historii motoryzacji albo pojazdami z jakiś względów ważnymi dla mnie, bądź po prostu model sam w sobie jest interesujący.

Jak tytuł wskazuje, wyszło tak, że mój statystyczny model jest czarny bądź czerwony lub przedstawia pojazd produkcji brytyjskiej, do których mam szczególną słabość. Chwilowo - żaden nie spełnia wszystkich trzech kryteriów :)

Na co dzień odcięty od większości moich modeli, mam też umiarkowany talent i średnie warunki fotograficzne, jednak postaram się przynajmniej raz w miesiącu coś wrzucić. Zapraszam!
Wodnik[DOUBLEPOST=1401030591,1401029268][/DOUBLEPOST]A żeby zacząć od A - Audi A7. Gdybym miał mieć tylko jedno auto, chciałbym właśnie takie - jeździ przyzwoicie, można pokazać się nim pod filharmonią, a w weekend - wrzucić cały rower do bagażnika i wyskoczyć w głębszy Kampinos. No i "dat ass"...
Herpa dla Quattro, rzekomo Oolonggrau - dla mnie jednak raczej czarny.

GEDC2760.JPG
GEDC2759.JPG
GEDC2758.JPG
GEDC2766.JPG
 

Załączniki

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#2
Bardzo fajnie wykonany ten Audik. Dużo szczegółów, napisy, lusterka chromowane. Świetnie wygląda w takiej wersji. Szkoda, że wszystkie modele nie wychodzą w takiej wersji.
 
OP
OP
WodnikOlszynek

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Bardzo fajnie wykonany ten Audik. Dużo szczegółów, napisy, lusterka chromowane. Świetnie wygląda w takiej wersji. Szkoda, że wszystkie modele nie wychodzą w takiej wersji.
Domyślam się, co Cię boli :)
Za f30 w wersji dealerskiej, bądź jakikolwiek model F06 dałbym wiele. Audi trochę lepiej o nas dba; czy zdarzył się w ostatnich latach model, który nie wyszedł w wersji dealerskiej? Nie mówiąc już o podkręconych zestawów z prezentacji prasowych, o horrendalnych cenach na eBay.
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#4
Witaj na forum ,pokazuj swoje modele i komentuj u innych a na pewno będzie fajnie i miło u których wyrazisz swoją opinię ,a zacząłeś z mocnego buta (y) model piękny jak i trudno dostępny i drogi :( przez to jeszcze nie zagościł w mojej kolekcji ,może kiedyś i tego gdzieś dostanę :)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#5
Miło że zaczynasz z nami zabawę :D
Audi A7 jak dla mnie samochód prawie idealny , wolałbym żeby inżynierowie z Iglostad zrobili wersję A7 allroad, dla mnie by była idealna.:D:D:D
Co do samego modelu , jeden z tych prawie idealnych świetnie zrobionych których tak na prawdę jest na rynku jak na lekarstwo.;)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#6
Ja również witam na forum i od razu muszę pogratulować na początek Twojej prezentacji tak pięknego i wyszukanego modelu
jakim jest niewątpliwe A7 Sportback w wersji oryginalnej i rzecz jasna w miniaturze, wykonanej z precyzją godną Audi ;)
Modelik wygląda super w tym kolorze. Lakier jest starannie dobrany aby osiągnąć efekt oryginału. Ciężko oderwać wzrok od tak
finezyjnej linii jaką posiada Audi A7 Sportback na Twoich zdjęciach. Elegancką wyrazistą linię podkreślają chromowane obwódki
w partii bocznej przeszklenia. Światła perfekcyjnie wykonane i wzorowo komponują się w bogaty chromowany grill, który jest zauważalny
w najbogatszych wersjach Audi. Tył samochodziku w skali 1/87 również został perfekcyjnie odwzorowany z oryginalnej dokumentacji, która
została dostarczona przez Audi głównemu zleceniodawcy do wykonania, a więc herpy. Bardzo ładne tylne światła oraz oznaczenia i podwójny
wydech to elementy, które sprawiają, że godzinami można się też zachwycać nad zgrabnym tyłkiem Audi na półeczce, gdy brakuje tylko trochę do
wersji 1/1 ;) w takim kolorze. Bardzo dobrze, że zacząłeś od takiego rarytasu, miejmy nadzieję, że poziom prezentowanych modeli będzie na takim
poziomie zachowany przez Ciebie. Fajnie, że pokazałeś zdjęcie razem z opakowaniem seryjnym z kolekcji quattro. Zawsze się miło się to ogląda i komentuje ;)
 
OP
OP
WodnikOlszynek

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Miło że zaczynasz z nami zabawę :D
Otóż Marcinie, postanowiłem wyjść z szuwarów i nie tylko oglądać. Może tylnej części ciała nie urywa, ale też mam co pokazać :)

Audi A7 jak dla mnie samochód prawie idealny , wolałbym żeby inżynierowie z Iglostad zrobili wersję A7 allroad, dla mnie by była idealna.:D:D:D
Musi wystarczyć quattro :) A model w istocie udany.

michal80, ale potok :)
godzinami można się też zachwycać nad zgrabnym tyłkiem Audi na półeczce
tym właśnie zajmuję się wieczorami. Poziom hormonów już nie ten, teraz takie tyłeczki zajmują moją głowę :)
 
OP
OP
WodnikOlszynek

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
To jak już jesteśmy przy urywaniu zawieszenia...
Samochód groteskowy i moim zdaniem mało udany. Za to model - przedni. Nie widziałem jeszcze Sparka z tak małą ilością niedoróbek - tutaj tylko krzywe rury wydechowe. A należy zauważyć, że cały dach jest "oszklony", bez najmniejszego śladu kleju. Chyba do klejenia Zondy oddelegowali jakiegoś Nadchińczyka:)

Czarny i czerwony zarazem:)

GEDC2776.JPG
GEDC2777.JPG
GEDC2778.JPG
GEDC2779.JPG
GEDC2780.JPG
GEDC2781.JPG
GEDC2783.JPG
GEDC2784.JPG
GEDC2785.JPG
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
25.901 108 2
#12
Model świetny a sam samochód no cóż nie będę się wypowiadał na temat pojazdu który jest poza zasięgiem normalnych ludzi.;)
 

lotus102

Znany użytkownik
Reakcje
2.247 7 3
#13
Popieram wypowiedz Marcina ,model mi się podoba ,jakby nie było jakaś odmiana ale w 1:1 to nie byłbym nim zainteresowany ,:);)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#14
Model wykonany perfekcyjnie, super się prezentuje na Twoich zdjęciach jak z katalogu Pagani ;) Czerń pasuje takiemu potworowi
na 4 kółkach. Czerwono-szare fotele bardzo ładnie współgrają z ciemnym designem zewnętrznym. Rzeczywiście dach wygląda rewelacyjnie
i jest wklejony z chirurgiczną czystością. Każda strona modelu jest szczególna ze względu na dbałość szczegółów. Przód i widok z lotu ptaka
najładniejszy. Bardzo fajnie się prezentuje na podstawce Pagani. Osobiście oryginał nie przypadł mi do gustu. Model jest natomiast super.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.423 384 20
#15
Model bardzo fajny i szczegółowo wykonany. Spark niestety robi modele nie zawsze idealnie wykonane, ale to nie są wtryski z plastiku, tylko klejone modele z elementów. Uważam, że nie ma co narzekać na Chińczyków, bo potrafią zrobić dokładne modele, a przykładem jest Starmada. A i Spark robi świetne modele. Popatrz na szczegółowość wykonania np wycieraczek. Takich u Herpy nie uświadczysz. Czasem tylko niektóre elementy są lekko krzywo wklejone, dlatego powinno się je wybierać w sklepie. A ponieważ u nas takowych sklepów nie ma to trzeba zdać się na łut szczęścia przy zakupach na aukcjach.
 
OP
OP
WodnikOlszynek

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Broda, z dedykacją dla Ciebie, żeby umilić stanowczo za długie oczekiwanie na paczkę ode mnie. Taki absurd jak El Camino mógł powstać tylko w Stanach :)
Pomysł na model świetny, ale oczywiście "Harley" nie mieści się na pakę Chevy :)
cholera, chyba aparat nie łapie już ostrości. Cza wygrzebać jakiś z manualnym fokusem.

GEDC2767.JPG
GEDC2768.JPG
GEDC2771.JPG
GEDC2775.JPG
 
OP
OP
WodnikOlszynek

WodnikOlszynek

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#20
Trochę monotematycznie; wbrew tytułowi - najbliższych kilkanaście modeli to Audi. Głównie te mam teraz przy sobie, przejeżdżałem przez Niemcy ;)

To już pojawiało się na forum, ale mój numer też ładny:)

GEDC2753.JPG
GEDC2754.JPG
GEDC2755.JPG
GEDC2756.JPG
GEDC2757.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Samochody osobowe 9
C
Samochody osobowe 39

Podobne wątki