• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Woda Woda

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
U mnie była podobna sytuacja z Fallerem. Niestety w pewnych miejscach muszę przy brzegu zamaskować tą mleczną barwę. U mnie powodem było to, że lejąc kolejne warstwy warstwa która dotykała bezpośrednio podłoża zrobiła się mleczna, lecz po wylaniu kolejnej warstwy owe mleko znikło samo, lecz pojawiło się znowu w miejscu w którym woda zetknęła się bezpośrednio z gruntem. U mnie na szczęście takie mleko zrobiła się przy brzegu, więc trochę prościej będzie mi to zamaskować.
 
Reakcje
292 0 0
A przepraszam bardzo, że zadam takie prostackie pytanie. Czym gruntujecie podłoże przed wylaniem wody?
Szykuję się do zrobienia pierwszej dioramy na półkę i zastanawiam się czego użyć.
Poza tym, że kupiłem testowo zestaw do zrobienia bajora od Woodlands Scenics.
To co mi teraz przychodzi do głowy to szkło wodne. Czy to działa? Czy coś innego będzie lepsze?
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
Szkło wodne już było wałkowane kilka razy i jak chcesz mieć więcej roboty to lej :)
Podstawą do wylewania wszelkich żywic jest dobrze zagruntowane i wysuszone dno .
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
No i tu niestety trzeba przeprowadzać doświadczenia na własnej skórze .
Każdy specyfik ,czegoś nie lubi i potrafi niemile zaskoczyć .
Ze swojego podwórka mogę tylko napisać że pod żywicę poliestrową używałem unigruntu budowlanego .
Mimo że można ją wylać od razu na grubo to i tak zawsze pierwsza warstwa jest warstwą powlekającą .
Sadzę, że to samo można zastosować do innych żywic ,nie zaszkodzi a przynajmniej można się organoleptycznie przekonać o jej własnościach .:)
 
Reakcje
292 0 0
No i tu niestety trzeba przeprowadzać doświadczenia na własnej skórze .
Każdy specyfik ,czegoś nie lubi i potrafi niemile zaskoczyć .
Ze swojego podwórka mogę tylko napisać że pod żywicę poliestrową używałem unigruntu budowlanego .
Mimo że można ją wylać od razu na grubo to i tak zawsze pierwsza warstwa jest warstwą powlekającą .
Sadzę, że to samo można zastosować do innych żywic ,nie zaszkodzi a przynajmniej można się organoleptycznie przekonać o jej własnościach .:)
A, czyli ogólnie rzecz biorąc szukałem na dobrym podwórku, budowlanym. Dzięki, będę testował.
 

zazyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
Konradzie ja bawiłem się ze szkłem wodnym i nie polecam. Pierwsze kilka dni rewelacja, efekt bardzo mi się podobał. Czyściutka woda , idealnie gładka powierzchnia. Ale po kilku czy kilkunastu tygodniach zrobił się biały-matowy osad i ta czysta woda już nie była tak czysta, ja nie polecam.
Co do żywicy, dno gruntowałem w bardzo, można powiedzieć, prosty sposób. Nie wiem co chcesz mieć jako dno, piasek, roślinność czy coś innego?
Ja chciałem uzyskać piaszczyste dno.więc użyłem przesiewanego piasku, tego akra jest pod dostatkiem i to całkiem tanio :) Przygotowany wcześniej otworu (na ten stawek) posmarowałem wiklem potem zasypałem piaskiem. Ten który się nie przykleił wymiotłem i uzyskałem w ten sposób ładny piaszczysty dołek. Następnie zmieszałem wikol z wodą tak aby otrzymać mieszankę którą łatwo za pomocą "psik-psik" do szyb można rozprowadzić. Czekać aż zaschnie i kolejny raz powtórzyłem to samo....i tak kilka razy. I w końcu wyszło to co chciałem. Dno stawku po wylaniu żywicy nie zmieniło kształtów a i żywica nie przeżarła się do styropianu w którym ten stawek powstał:)
...oto mój sposób ale pewnie jest ich więcej a doświadczeni koledzy znają lepsze:)

Pozdrawiam
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Ciąg dalszy pracy nad problemem z postu 138 - czyli zmatowienia (a właściwie "zmlecznienia") po pewnym czasie części wody w stawie wykonanej z jednoskładnikowego Fallera. Ponieważ w stawie zostało trochę miejsca na jeszcze jedną warstwę - to taka została wylana - tym razem jednak lekko została zabarwiona pigmentami - minimalna ilość farb akrylowych (ciemnozielona, granatowa i odrobina "kawy z mlekiem"). Wyszło to tak:

IMG_1739.JPG


IMG_1733.JPG

Co sądzicie ?
 

Adam Okuń

Znany użytkownik
Reakcje
1.095 1 0
Przydałoby się zdjęcie w słońcu bo mam wrażenie, że kolory się przekłamały lampą błyskową albo innym sztucznym światłem. Podoba mi się efekt zwiększającej się głębi.

BTW czy Fallera można podczas zastygania kształtować czy się i tak wypłaszcza po czasie?
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Przydałoby się zdjęcie w słońcu bo mam wrażenie, że kolory się przekłamały lampą błyskową albo innym sztucznym światłem. Podoba mi się efekt zwiększającej się głębi.

BTW czy Fallera można podczas zastygania kształtować czy się i tak wypłaszcza po czasie?
Faller raczej się wyplaszcza i samopoziomuje. Kształtować można napewno produktem Water Effect Valleyo ( pewnei woda podstawowa powinna tez byc tej firmy). Trochę tego jak to działa można zobaczyć u ludzi którzy robią diorama z czołgami.
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
U mnie niestety faller nie zdał egzaminu. Białe mleko się "rozrasta" co niestety wygląda okropnie. Na tą chwilę najprawdopodobniej to zostawię ale za jakiś czas u mnie na module zniknie woda, a w jej miejsce przyjdzie zieleń, bo nie chcę rwać tej wody i wylewać nowej....
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
U mnie faller wygląda tak jak na poniższym zdjęciu. Niestety jak dla mnie Faller odpada. Póki co pozostaje mi tylko "zasypać" wodę tzn zrobić na niej zieleń ....
 

Załączniki

vs125

Aktywny użytkownik
Reakcje
1 0 0
U mnie niestety faller nie zdał egzaminu. Białe mleko się "rozrasta" co niestety wygląda okropnie. Na tą chwilę najprawdopodobniej to zostawię ale za jakiś czas u mnie na module zniknie woda, a w jej miejsce przyjdzie zieleń, bo nie chcę rwać tej wody i wylewać nowej....
To jest dziwne ,że jednym się udaję z wodą Fallera i ją polecają a są osoby którym matowieje i nadaję się do wyrzucenia a najgorsze jest to że nie wiadomo dlaczego tak się stało ?? źle przygotowane dno lub nie do końca suche podłoże itd... produkty użyte wchodzą w reakcję z żywicą a człowiek robił wszystko starał się jak tylko mógł a tu taki klops.
 

Adam

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
82 1 0
Na 95% obstawiam, że żywica zareagowała z klejem. Niestety wody nie udało się uratować, dziś już nie ma śladu po wodzie na module ;]
 
Z

Zv

Gość
Cholera szkoda ze nie przeczytałem wcześniej.. ja tez zerwałem kiedyś taka wodę bo Falller Premium to konfekcjonowany w EU Wooodlan Scenics. Ta woda robi się idelanei przeźroczysta po ok 10 dniach... czasem 14... Wystarczy poczekac...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 18

Podobne wątki