• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Woda Woda

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
305 13 0
Panowie ma ktoś doświadczenie z pigmentami do barwienia wody modelarskiej Polak 5512? Jeśli tak to prosiłbym o uwagi na temat tego produktu.
Czym tak w ogóle barwicie wodę na makiecie?
Woda będzie jednoskładnikowa od Fallera
Za wszelkie przydatne informacje z góry dziękuję.
 
Reakcje
4.111 416 99
Ja zostaje przy żywicy dwuskładnikowej Fallera.
Koledzy, a co sądzicie o granulkach Woodland Scenics E-Z Water??? Ma ktoś jakieś doświadczenia z tym? Numer katalogowy to WC1206. Ze strony sklepu piszą, iż jest to:

...łatwy do użycia efekt wody w formie granulek. Wystarczy podgrzać i wylać na właściwe miejsce. Woda zastyga w kilka minut. Możliwa jest późniejsza obróka przy pomocy rozgrzanych narzędzi lub gorącego powietrza.

Ale jak to w rzeczywistości wygląda to nie mam pojęcia. Przykładów nie znalazłem. Nie mam też pojęcia jaka jest wydajność z jednego opakowania.

Info stąd: http://agtom.eu/sztuczna-woda/312989-woodland-scenics-e-z-water-imitacja-wody-graunlat.html
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Używałem E-Z Water na mojej starej makiecie N, działało dość dobrze bez smrodu tyle że to bardzo gorące takze trzeba lać szybko (albo używać opalarkę) i jest możliwość stopienia elementów plastikowych i styropianowych w pobliżu wylania. Po ochłodzeniu staje się jak twardy plastic ale nie jest elastyczne także najmniejsze zgięcie grozi pękaniem.
 
Reakcje
4.111 416 99
Danielu, a mówisz o tej co zalinkowałem wyżej? Pytam, bo nie wiem - może mają kilka podobnych produktów? W sobotę kładę asfalt na mojej dioramie, a potem właśnie kolej na wodę, stąd te moje pytania. Chciałbym wylać coś na lata, a nie żeby mieć zaraz jakieś problemy z pękaniem czy czymś takim - bo trochę zmartwiło mnie to co napisał kolega 4Rings /wyżej/ o tym produkcie.
PS. Świetne te twoje makiety. Telewizor11 jest mistrzem od patynowania taboru, Ty od budowy makiet :) . Wszystkie wasze foty prac robią na mnie wrażenie (pozytywne).
 
Reakcje
1.731 13 0
Jeżeli używamy Woodland'a, to on jest pierwszą bazą . Po utwardzeniu dopiero możemy nakładać Busha, Nocha lub Fallera jedoskładnikowego jako warstwę tworzącą efekty...
Główna baza Woodland , następnie wymienione firmy , ale specjalnie jako woda do efektów.
Na każdym opakowaniu jest napisane czy to główna baza czy woda do efektów...
 
Reakcje
4.111 416 99
Czyli jak woda z "płaską taflą" to sam woodland, a jak efekty, to te do efektów (z innych firm) na woodland'ową "taflę" bazę... jak tak to zrozumiałem. W każdym razie dzięki z info :) .
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.642 133 3
No dobra przejrzałem cały wątek :)

Czy ktoś z was używał żywicy dwuskladnikowej klar e? Polecono mi ją ostatnio, podobno bezproblemowo można wylewać nawet po 5cm warstwy.

Co do Falllera 1 składnikowego mi się średnio sprawdził. Co do zmętnienia. U mnie mętny był prawie 6 miesięcy poczym zrobił się przezroczysty. Jak pisał Daniel makieta musi być w poziomie. Mój stawik ma fale w różnych kierunkach w zależności od tego na którym boku stoi moduł. Ale woda nigdy się nie wylała po za stawik. Postawienie drewnianej łódki o masie hmm 2g powoduje że na tafli powstaje wgłebienie wystarczy kilka godzin. Które po jakimś czasie i zmianie kierunku falowania znika. Ogólnie jest to bardzo plastyczny wyrób. Teraz jak makieta stoi w pomieszczeniu mocno klimatyzowanym to woda zaczyna robić się mętna.

Moim błędem na pewno było złe przygotowanie podłoża. W sumie stawik ma już ze 2-3 lata i zamierzam go poprawić ale już innym produktem i nie koniecznie "modelarskim"
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
Pomocy, help, помогите!
Do małych stawów używam wody Nocha 60873 i zawsze było ok. Wczoraj wylałem pierwszą warstwę i dzisiaj zobaczyłem w dwóch miejscach przy brzegu fatalną "białość". Nie wiem skąd to się wzięło. Podłoże schło kilka dni.
Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić?

woda zła 2-800.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Miałem podobny problem zwłaszcza przy brzegach zbiornika i przypuszczam, ze stało się to z powodu reakcji z zaschniętym wikolem, którym zagruntowane było dno zbiornika. Wszystko jednak zniknęło po kilku dniach i teraz jest Ok. Kiedy wylewałam kolejne warstwy już nic takiego się nie działo. Potem mogę wstawić kilka zdjeć, żebyś był spokojniejszy ;)
 

marek1704

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
H0e
Reakcje
213 0 0
Uff... Dzięki. Trochę mnie pocieszyłeś, bo teraz po kilku kolejnych godzinach jest jeszcze gorzej. Rzeczywiście bieleje przy brzegu. Miałem koncepcję, żeby zrobić przy brzegu dzikie wysypisko śmieci. :confused:
Wcześniej nie miałem takich problemów, ale rzeczywiście użyłem innego wikolu niż zwykle.
Napisz proszę, czy z wylewaniem kolejnej warstwy poczekać kilka dni do ustąpienia "białości" czy mogę lać dzisiaj w 24 godz po pierwszej warstwie. Zwykle odczekuję dobę i wylewam kolejną warstwę na "prawie" twardą poprzednią.
 

FENIX

Znany użytkownik
Reakcje
3.287 247 30
jeśli bu biel nie znikła ,to nasadź roślinki nawodne w postaci siateczki czy innej mikro gąbeczki ,będzie bardziej zbliżone do natury ,teraz bowiem jest za sterylnie
 

Pd5

Znany użytkownik
Reakcje
1.913 24 8
Pońizej kilka zdjeć w dużym powiększeniu, dookoła kamienia widoczne jest jaśniejsze dno, ale z większej perspektywy zupełnie to nie przeszkadza i wyglada Ok. Dojdą jeszcze roślinki na brzegach i jedna warstwa wody.

0B7D1C50-4ADB-4F56-8211-81F670E5BC0A.jpeg 62D45F4C-E88E-421A-9956-CAC7A900EE9B.jpeg E25D4624-67BB-4183-9421-C751287C1A13.jpeg
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 18

Podobne wątki