• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Woda woda .........

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#1
jak robić staw, rzekę, jezioro itp. zbiorniki wodne to było i czytałem posty

Moje pytanie jest takie...... czy ktoś z Was uzywał wody faller 171661 na dużej powierzchni i głębszego zbiornika (około 1-1,5cm) ??????
Mam wątpliwość czy wodę fallera lać warstwami np. po 0,5cm czy wylać od razu zbiornik i czekać aż wyschnie ?????

Jeżeli ktoś z Was miał z tą wodą kontakt to proszę,aby się podzielił jak zrobił zbiornik ???
ja robię jezioro o powierzchni około 30x30cm. o zróźnicowanej linii brzegowej
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#2
Ja używałem żywicy Polaka.
Tak czy inaczej warstwami, bo inaczej będziesz miał "rybki" na dnie (popęka i będą takie obłe "lusterka".
 

zytom

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#3
Mam pytanie jak nakładałeś tą Żywicę polaka. ona jest gęsta i przy próbie nałożenia odpadają mi kamyki i zieleń na dnie. A jak dodałem wody i wylałem tak ok 1 mm to popękała.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#4
Mówisz o żywicy którą się miesza z utwardzaczem, czy o tej drugiej jednoskładnikowej?
Tej jednoskładnikowej nie używałem, dwuskładnikowa nie jest gęsta.
Uważaj na kleje i farby, różnie z nimi bywa, lepiej zrobić próbę czy nie reaguje.
 

zytom

Użytkownik
Reakcje
3 0 0
#5
Nie, kupiłem coś takiego do eksperymentów co się nazywa AQUACRYL gęste to jest straszliwie i do zrobienia kałuży się nada ale do strumyka to raczej nie bardzo. I chyba zakupie płynną żywicę epoksydową.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#6
Tak właśnie myślałem - to co masz jak sam mówisz jest do "niewielkich płytkich zbiorników wodnych bez znaczenia strategicznego", jak każde jednoskładnikowe nie można kłaść grubo bo się kurczy.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#7
Bardzo dobry jest klej dwuskładnikowy transparentny Dragona, skurcz żaden, ładnie się rozlewa i przy warstwie +- 3mm ładnie się odpowietrza nim stężeje. Dwie tubki są stosunkowo wydajne, więc warto się zastanowic, czy inwestowac w wielką puchę żywicy.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#9
Chciałem Ci podlinkowac, ale ich strona jest w przebudowie.
Nie wiem, czy jest w marketach budowlanych, ale w sklepach z chińszczyzną na T. kupisz bez problemu.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#10
W jaki sposób zabezpieczyć powierzchnię wody, np. styrenowej Polaka?
Zauważyłem, że doskonale się nadaje do zdejmowania linii papilarnych :(
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 0
Techniki modelarskie 4
Techniki modelarskie 340

Podobne wątki