• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wnętrze wagonu typu YB Bautzen PKP

D

Docteur

Gość
#1
Witam,

stawiam pytanie, jak w temacie - czy może ktoś ma zdjęcia (najlepiej barwne) wnętrza wagonu YB Bautzen (korytarz, przedziały, itp.), użytkowanego na PKP. Interesuje mnie przełom lat 80 i 90, czyli czas kiedy wagony te jeździły jeszcze w starym oliwkowym malowaniu. Materiały te są mi potrzebne do urealnienia wnętrza modeli Roco.
Z góry dziękuję za odzew.
 
OP
OP
D

Docteur

Gość
#3
Wielkie dzięki! Świetny filmik, widać nie tylko korytarz, przedział ale i umywalnię - a to już jest coś. Szkoda tylko, że materiał jest czarno-biały, niemniej pozwala to już na wyłapanie różnic między wersją dla PKP a ČSD, MAV czy DR.
 

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.306 23 0
#4
Jeśli to rok 1978, to nie Bautzen, a Goerlitz. Poza tym w materiale są wymieszane zdjęcia z wagonów niemieckich i polskich. A o co chodzi z tymi firankami?
 
OP
OP
D

Docteur

Gość
#5
Jeśli to rok 1978, to nie Bautzen, a Goerlitz. Poza tym w materiale są wymieszane zdjęcia z wagonów niemieckich i polskich. A o co chodzi z tymi firankami?
Wnętrza wagonów Y Goerlitz i Bautzen chyba się zbytnio nie różniły (jeśli jestem w błędzie to proszę o skorygowanie). A firanki po prostu stanowią dowód na to, że rzeczony Goerlitz należy do PKP - w komentarzu jest bowiem mowa o tym, że pokazany wagon przyjechał z zagranicy.
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#6
Filmik super, ale... czy ktoś wie jaki to materiał? Skóra ekologiczna jak w wagonach CD czy jakiś welur? I jaki kolor miało obicie?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.373 463 29
#11
No ale to jest wagon polskiej budowy, co widać choćby po narożach okien. Wagony NRD-owskie miały oryginalnie gładkie siedzenia, co widać na starym filmie z YT wyżej. Niestety, koloru nie pamiętam, jak też nie potrafię powiedzieć, czy i kiedy zmieniono obicie kanap. Być może rzeczywiście w latach 1990-tych była to juz typowa, PKP-wska tkanina.
 

jaco

Znany użytkownik
Reakcje
829 14 1
#12
Dokładnie tak jak kolega Andrzej napisał, chodziło mi o "kratkę PKPowską" w siedzeniach wagonu Bautzen/Gorlitz. Naszych rodzimych 111a to fotek jest mnogo, można nawet jeszcze czasami na żywo spotkać (chociaż nie wiem jak na dzień dzisiejszy), rok temu jeszcze miałem okazję.
 

Bart

Użytkownik
Reakcje
121 5 1
#14
W oczekiwaniu na Y-ki od Herisa postanowiłem lekko stuningować swojego Bautzena Roco o klasyczne firanki PKP i lusterka wewnątrz przedziałów :)
 

Załączniki

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#15
Super! Materiał czy papier? Planowałem zrobić takie coś u siebie, ale przymierzam się do tego już 2 lata.
Opracowałem nawet w Corelu wzór firanek, ale po wydrukowaniu na papierze wyglądało to zbyt sztucznie.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#17
W oczekiwaniu na Y-ki od Herisa postanowiłem lekko stuningować swojego Bautzena Roco o klasyczne firanki PKP i lusterka wewnątrz przedziałów :)
A firaneczki to z czego i jak zrobione ,bo lusterka to chyba z foli aluminiowej samoprzylepnej .
Wczesniej odpowiedziales nim ja zadałem Ci pytanie:);)
Dzieki
 

ffox

Administrator
Zespół forum
Reakcje
3.455 12 0
#18
Zmotywowałeś mnie.
W wolnej chwili, a ostatnio ciężko u mnie o taką, też sobie wyposażę :)
Jakby kogoś interesowało, dysponuje takim wzorem:
Zasłony PKP.jpg
Tylko, że kolor muszę zmienić chyba na ciemniejszy.
 

Bart

Użytkownik
Reakcje
121 5 1
#19
...bo lusterka to chyba z foli aluminiowej samoprzylepnej .
Tak, zgadza się, lusterka to folia aluminiowa + taśma obustronna.
Z tą jasnością firanek to rożnie bywalo. Niektóre były bardzo jasne jak ta z projektu kolegi ffox-a, ale były też mocno pomarańczowe, prawie brązowe.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki