• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wnętrze Bdhpun

ogest

Użytkownik
Producent
Reakcje
28 0 0
#1
Witam

Poszukuję rysunków wnętrza Bdhpun, lub zdjęcia wnętrza modelu Bramosa. Gdybym tylko mógł to sam bym się wybrał na dworzec i sobie to rozrysował, ale niestety brak czasu. Może ma ktoś to rozrysowane, bo niestety w internecie nie znalazłem.

Pozdrawiam.
 

rocketman

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
więc w czym jest problem? Masz zdjęcia to sobie narysuj z nich układ siedzeń. Przy każdym oknie są fotele twarzą w twarz w rzędach 2+2 czyli z przejściem po środku. Jedynie przy zejściu z górnego pokładu na półpietro są ławeczki bokiem do kierunku jazdy naprzeciw siebie . Wszystko tak jak na zdjęciach! Dodatkowo na półpiętrze przy oknach też są fotele twarzą do siebie identycznie jak na dolnym i górnym pokładzie. To cała filozofia! Nie wiem czy lepsze znajdziesz zdjęcia dopóki sobie nie zrobisz a jak znajdziesz schemat niemieckiego wagonu to niestety trafisz na zły.

Na wagonach z PKP jest oznaczenie, że mają 132 miejsca więc sobie sprawdź ile narysowałeś.
 

Gryf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Jako, że na tym forum jest to mój pierwszy wpis (nie licząc działu "giełda") to chciałbym się przywitać ;) . Zanim zdecydowałem się cokolwiek napisać, poczytałem trochę wpisy starszych doświadczeniem kolegów. Wiele spraw dalej pozostaje dla mnie czarną magią toteż proszę o odrobinę wyrozumiałości, jeżeli zdarzy mi się spytać o coś bardzo oczywistego ;) .

Kończąc krótki wstęp, chciałbym nieco odgrzać temat, bo niestety podana wyżej strona ze schematami wagonów już przestała funkcjonować. W związku z tym mam pytanie: czy ktoś zna inną stronę, bądź posiada zdjęcia lub schematy wnętrza wagonów piętrowych Gorlitz?
 

Gryf

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#5
Dziękuję bardzo, powyższe schematy będą z pewnością bardzo pomocne.

Mam jeszcze jedno pytanie związane z tymi wagonami. Może ktoś z Użytkowników pamięta, w jakiej kolorystyce były utrzymane wnętrza tych wagonów w latach dziewięćdziesiątych? Czy obicia siedzeń były z brudnoczerwonego skaju, a ściany ze sklejki? W jakim kolorze były podłogi?