• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

H0e WMD Wejherowo Zachodnie

OP
OP
Maciek Wójcik

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#2
Fajnie, że praca się podoba! :)
Parę godzin nie minęło, a w Henschelu jest dalszy postęp prac. W nocy zająłem się kotłem i jego dodatkami. Cały kocioł pokryłem czarnym matem. Na czerwono pomalowałem uchwyty i zawiasy na drzwiach dymnicy. Dodatkowo w wolnej chwili pojawiły się białe obramowania okien. Jak narazie nie na wszystkich.
Zapraszam do oglądania! :)
received_917164968773483.jpeg
received_641827510072770.jpeg
 
OP
OP
Maciek Wójcik

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#9
WMD powoli wraca do żywych...
Ostatnio wpadł mi w ręce transporter wąskotorowy. Postanowiłem go choć trochę przeobrazić na nasz polski transporter Tw6a ;)
Doszedłem do wniosku, że wspomniane wcześniej działania ograniczą się jedynie do pomalowania dwóch istotnych elementów. Po pierwsze - pomalowanie płozów na żółto, a po drugie - pomalowanie kół hamulcowych na czerwono. Takim właśnie sposobem doszedłem do poniższego efektu.
A0DE70B9-08B8-4E72-AF6B-BF50FF71950D.jpeg

Króciutka lista użytych farb:
- żółty - mieszanka Pactry A47 oraz Hataki A707,
- czerwony - Pactra A26.
Jedyne co pozostaje to polskie oznaczenia, ale jak narazie tego nie potrzebuję.
 
OP
OP
Maciek Wójcik

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#11
Niedawno ukończyłem model wagonu Ch 103. Wycinanka została opracowana przez Tadeusza Dąbrowskiego i została wydana w Pociągu Retro (numer wydania 1/2003) z chyba znanej wszystkim serii „Model z kartonu? Tak!” wydawnictwa Delta-Te.
Ja jedynie pomalowałem dach farbą Hataka A701 (ku mojemu zdziwieniu farba idealnie nadaje się do modeli kartonowych) oraz dodałem metalowe zestawy kołowe. Reszta to sklejenie dzieła Pana Dąbrowskiego :)
Pomimo, że nie jest to model jeżdżący cieszy oko oglądającego :)
5C29B7C9-A6D1-408A-9C87-DD5CDAFDD0B0.jpeg

011B7DBA-8EC5-43B2-98D1-3E26D384218B.jpeg

8537031A-BAD0-4DB8-A08A-C4C64A46949D.jpeg
 
OP
OP
Maciek Wójcik

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#12
Czas wziąć się za coś jeżdżącego...
Po raz kolejny (i mam nadzieję, że ostatni) na warsztat wjeżdża nieszczęsny parowozik Henschel z zestawu startowego Roco 31030.
Po konsultacji z Krzyśkiem @Krzych374 postanowiłem poddać elementy metalowe kąpieli w płynie hamulcowym DOT4. Po prawie godzinnej kąpieli w tym specyfiku efekt jak widać na poniższym zdjęciu.
C24D661A-4D3B-40C9-B579-E751BD92586D.jpeg

Teraz wystarczy papier ścierny i rzecz jasna skalpel, by usunąć trochę pozostałości starych barw :)
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.478 56 5
#13
Lepszy jest DOT3 i zostaw to na noc ,a nie na godzinę samo zejdzie ,żadnego papieru ściernego ,resztki jak zostaną to potraktować szczoteczką do zębów i wykałaczką.
 
OP
OP
Maciek Wójcik

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#14
Znaczy na godzinkę w Docie 4 zostawiłem to 95% farby zeszło przy szczotkowaniu, potem płukanie wodą z mydłem a na koniec dopieszczanie tego co się da.
 
OP
OP
Maciek Wójcik

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#15
Ostatni wpis Luty 2021, czas nieco odkurzyć dość mocno zakurzony wątek...
Teoretycznie nie zajmuję się modelarstwem, praktycznie czasami coś skleję. Jak narazie nie czuję się na siłach, aby bawić się w tą dziedzinę sztuki. Niestety jestem co raz starszy - choć wzrok mam w porządku, to nauka i szkoła pochłaniają ogrom czasu... Modelarstwo oraz „forum” poszło w odstawkę.
No ale mamy w końcu wakacje :cool:
Udało mi się nieco posunąć do przodu pracę nad wąskotorowym „Teigrekiem”. Trochę pomalowałem, spatynowałem i wygląda to tak:
B8CE22FB-A686-4143-BAE2-8B5024B0C4FE.jpeg

Co się pojawi? Znikną pewne okienka, ukończę reflektor, dodam odpowiednie oznaczenia i na koniec poprawię patynę.

Następne w kolejce są kolejno: truki oraz transporter, choć ten drugi już jest na wykończeniu...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Wąskotorówka 36

Podobne wątki