• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wklejanie zdjęć na forum

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#1
Od dziś zostały wprowadzone nowe zasady umieszczania zdjęc na forum.Dotychczasowe umieszczanie fotek w pełnym rozmiarze już nie obowiązuje.Zdjęcia należy wklejać w postaci załącznika lub miniatury.Dotyczy to całego forum a nie tylko naszego działu samochodowego.
 

Michał Type_r7

Moderator działu Modelarstwo Samochodowe
Zespół forum
Reakcje
13.454 158 2
#2
Od dziś zostały wprowadzone nowe zasady umieszczania zdjęc na forum.Dotychczasowe umieszczanie fotek w pełnym rozmiarze już nie obowiązuje.Zdjęcia należy wklejać w postaci załącznika lub miniatury.Dotyczy to całego forum a nie tylko naszego działu samochodowego.
Przepraszam, ale nie rozumiem tego pomysłu. Może mi ktoś to wyjaśnic? Skąd te zmiany?
Bo jeśli ma to tak wyglądac to ja zawieszam moją działalnosc.
 

kubamich1

Znany użytkownik
Reakcje
5 0 0
#3
To co same miniaturki tylko ?, przecież tego się nie da oglądać. Jaka przyczyna tego pomysłu jest?
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#4
Panowie nie wiem, tylko przekazałem tą informację bo cześć z Was nie patrzy na działy kolejkowe.Ja mam swoje zdanie na temat formatu zdjęć.Proszę tylko o jedno żeby obyło się bez kłótni w tym temacie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#5
Nie wiem komu to przeszkadza, że fotki są większe niż w kolejowej części. Przecież i tak muszą wczytać się w pełnym rozmiarze i zajmują na serwerze tyle samo miejsca, a wklejanie miniaturek i potem klikanie w nie, aby oglądać w pełnej rozdzielczości jest niestety niewygodne. Nie podoba mi się to.
p293.gif
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#6
Niestety też mi się to nie podoba i wolałbym by wróciły stare zasady, bo tak się fatalnie ogląda foty, to chyba jest forum komputerowe a nie telefoniczne i wydaje mi się że, serwery dają radę, przynajmniej dawały radę do tej pory.:mad:
Nie chce wojny ani zawieszania działalności ale coś z tym trzeba zrobić.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#7
Wklejanie pełnej rozdzielczości spowalnia wczytywanie się strony i nic więcej. Jak wkleisz miniatury, to strona wczyta się szybko, ale przy kliknięciu na miniaturę, żeby oglądać ją w pełnej rozdzielczości też trzeba czekać.
Jeśli przyczyną jest szybkość wczytywania się strony, to trzeba zmniejszyć ilość postów na stronie np do dziesięciu i ograniczyć ilość wklejanych zdjęć w jednym poście też np do dziesięciu.
 

pj-pauli

Znany użytkownik
Reakcje
142 8 0
#8
Wydaje mi się, że to przez to że niektórzy wrzucali fotki 1:1 tak jak im wyszły z aparatu i dlatego zwalniało to oglądanie... Osobiście uważam, że miniaturki to badziew... chyba, że bedą działać w ten sposób, że po najechaniu na miniaturę podświetla się duże zdjęcie, wtedy to ma sens.
 

RYSA13

Znany użytkownik
Reakcje
37 4 0
#9
:confused: Uważam to za zły pomysł i faktycznie może moje zdjęcia nie powalają ale zawsze to jakoś widać ...:( kurcze czy nie można zrobić ograniczenie foto np do 800x600 ??
 

prezes58

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#13
Może i nie za często się udzielam ale też uważam że miniatury to porażka. Zdjęcia powinny być w rozmiarze który umożliwi obejrzenie modelu a nie w miniaturce. (n)
 
OP
OP
Irokez46

Irokez46

Znany użytkownik
Reakcje
10.344 47 0
#14
Spokojnie będzie można wklejać też zdjęcia w normalnym rozmiarze, tylko mniejszą ich ilość w jednym poście.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
#15
Spokojnie będzie można wklejać też zdjęcia w normalnym rozmiarze, tylko mniejszą ich ilość w jednym poście.
Pomysł popieram. Zróbcie jeszcze dziesięć postów na stronie i strona będzie się szybko otwierała, i koledzy z forum kolejowego nie będą musieli długo czekać aż wszystkie fotki się wczytają.
A podobno modelarstwo uczy cierpliwości.;)
 

sgo

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
To bzdurny pomysł. Przeglądanie miniatur utrudnia życie. Nie potrzebnie. Opcja miniatur odpada. Jedyna opcja wchodząca w grę to zdjęcia w określonym rozmiarze np. 800 lub 900x600. I problemu nie ma. Do tej pory nie było problemów, ale komuś nagle coś zaczęło przeszkadzać. Po co to zmieniać. To tak jakby singiel jeździł dużym Vanem, a gdy założył rodzinę kupił Smarta. Bezsensowny pomysł. Było dobrze i niech tak zostanie. A w jakim celu stosować ograniczenie ilości? Ci co popierają ten pomysł są po prostu głupi.
 

herbi

Znany użytkownik
Reakcje
2.072 2 0
#17
Ale dlaczego??? Czy nie można wklejać zdjęć o określonej wielkości?? Przecież zniechęci to do oglądania fotek modeli. Przecież nawet w głupim paincie możne zmniejszyć fotki.
 

Lec Go (Bartek)

Znany użytkownik
Reakcje
10.671 67 1
#19
Ja swoje zdjęcia wklejam w rozmiarze 640x480 i nie mam żadnych problemów z tematem . Fakt że niektóre tematy się zbyt wolno otwierają bo zdjęcia są za duże , ale to wystarczy je przepuścić przez jakiś program , ja korzystam z VSO image reziser który zmniejsza wage zdjęcia o 95% .
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Archiwum 1

Podobne wątki