• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wizyta w Muzeum Drogownictwa

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#1
DSCF7962.JPG
DSCF7926.JPG
DSCF7926.JPG
DSCF7927.JPG
DSCF7928.JPG
DSCF7930.JPG
DSCF7931.JPG
DSCF7932.JPG
DSCF7933.JPG
DSCF7959.JPG
DSCF7961.JPG
W miejscowości Szczucin pod Tarnowem znajduje się Muzeum Drogownictwa. Przedstawię parę zdjęć, najpierw plan ogólny,póżniej pojedyńcze eksponaty. Zachęcam do obejrzenia tych eksponatów na żywo.
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#5
Ale może mieć ponad 30 lat. Produkcję tego typu rozpoczęto w 1967 roku. Stał na placu czyli był pełnoprawnym eksponatem.
 

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
#6
Ził super (y) ! Tylko strasznie paliwożerny , jeździ na żółtą ,a przynajmniej mój tak jeździł ,(w woju takie dwa na stanie miałem ,jedan codzienny a drugi to ZN ):)
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.027 108 2
#8
Świetna kolekcja i interesujące miejsce , martwi mnie tylko że sprzęty stoją bezpośrednio pod chmurką bez jakiegokolwiek zadaszenia, szkoda ich po prostu.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#10
Świetna kolekcja i interesujące miejsce , martwi mnie tylko że sprzęty stoją bezpośrednio pod chmurką bez jakiegokolwiek zadaszenia, szkoda ich po prostu.
Racja odnośnie braku zadaszenia. Wydaje mi się, że to nie jedyny problem tego muzeum ale i innych w kraju. A Ził rzeczywiście świetny, dzięki za wstawienie fotek(y) Chyba będzie trzeba inwidualnie się tam wybrać:)[DOUBLEPOST=1393707020,1393706528][/DOUBLEPOST]Bardzo fajne sprzęty, a jak się dobrze przyjżycie to na drugim planie w oddali za siatką stoi grupka panów możliwe, że grubo po 40tce. Wydaje mi się, że ci panowie to smakosze czegoś tańszego z białym kubkiem plastikowym...:D
 

Pt47-106

Znany użytkownik
Reakcje
564 11 5
#13
super foty czekam na więcej masz fotki tych ciągników gąsienicowych co widać na fotkach zbiorowych i czy był jakieś pojazdy kolejowe co wiem w drogownictwie używali wąskotorówek
 
OP
OP
Jan Bednarczyk

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#14
Zdjęcia lokomotywki i wagoników jest w temacie wąskotorowym. , Nie wszystkie zdjęcia mi wchodzą. Poproszę kolegę o pomoc.Weszły tylko zdjęcia z jednym ciągnikiem gąsięnnicowym, pozostałe po poprawkach.
DSCF7861.JPG
DSCF7868.JPG
DSCF7874.JPG
DSCF7875.JPG
DSCF7876.JPG
DSCF7879.JPG
DSCF7880.JPG
DSCF7881.JPG
DSCF7882.JPG
DSCF7883.JPG
DSCF7884.JPG
 

leenny

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#16
Prawdopodobnie może mieć słaby naciąg gąsienic. To mazurek. Mam takiego na oku w ciągłym użyciu jako spycharka. Paradoksalnie niektóre z tych maszyn gdzieniegdzie są do dziś wykorzystywane. Np; te ziły 157 pługi wirnikowe były w lutym medialnymi bohaterami walk z zimą na Lubelszczyźnie. W moich stronach też takiego mają.
 

Railways

Znany użytkownik
Reakcje
931 15 0
#20
Szkoda że to muzeum jest tak daleko ode mnie.:(
Jak tam wogóle dojechać z Poznania, jest jakiś pociąg? czy mękolem trzeba się tłuc?[DOUBLEPOST=1393864524][/DOUBLEPOST]Fajnie by było wsiąść tam i pokręcić tymi wajchami w prawo i w lewo ;) Ciekawe czy dali by zasiąść za kółkiem tego żółtego Ziła:D
 

Podobne wątki