• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wizyta u Bartosza :)

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#1
No wiec ludzie na życzenie autora wklejam kilka fotek z jego robótek budowlanych :) Przyznam że jestem pod wrażeniem :!:
Nie będę opisywał zdjątek niech sam Bartek to zrobi jeśli ktoś ma jakieś pytanka :)
 

Załączniki

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#3
juz kiedys z Bartkiem rozmawialem o tej stacyjce i szczerze powiedziawszy wlasnie tak sobie to wyobrazalem. zielen faktycznie trzeba by urozmaicic ale jak widac jest to dopiero poczatkowa faza jej robienia wiec poczekamy zobaczymy :)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#5
Co to za wypalone gwoździem dziury w krawędzi peronu?
Trzeba się było zgłosić do mnie :)

Co do trawy to polecam zmieszać dwa rodzaje, dużo krótszej i trochę mniej zielonej dłuższej,
wtedy nie będzie wyglądać jak z maty.
 
Reakcje
12 0 0
#6
moje specjalnie mają robione takie otwory bo jak beda za małe przed pomalowaniem to farba je zalepi a tak beda chodz deczko widoczne po pomalowaniu .Pozatym prawda ogólnie znana która dzis zauważyłem z Pado po zrobieniu wszystkiego czyli zrobieniu całej stacji mało kto te otworki zauwazy :razz:
PS: płyty naprawde ładne :!:
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#8
Patryk.K napisał(a):
A ten wasz peron i płytki peronowe to z czego robicie?
Z tego co się dowiedziałem, to jest karton 1.5 mm :)

Co do trawy to jest to dopiero podkładzik. Na to pewnie pójdą chaszcze i inne takie pierdołki :)
 
Reakcje
12 0 0
#10
Widze ze wszystkim przypadła do gustu ta trawa ciesze sie ze sie podoba :D a juz myslałem ze cos z nią nie tak ale skoro wszyscy tak naniej "zawieszają oko" znaczy ze ruszyła sumienia :D Prawdopodobnie dlatego zeby było o czym rozmawiac na forum zostawie ten kawałek w niezmienionej postaci (tak na postrach) :D A Pado jak sam zauwazył jest to podklad do dalszej zabawy z trawką,zreszta ci co czesto sa na giełdzie w krakowie wiedza ze z sadzeniem zieleni nie mam problemów ;) (jak to wiekszosc spora stwierdziła wychodzi mi to dosc dobrze) :oops:
PS:Adasiu ty jako "ekspert" w sadzewniu roslinnosci powinienes wiedziec ze ta trawa jest testem elektrosadzarki ........ :LOL: :Dale wkoncu to ja zbudowałem 10m szlaku a ty do dzisiaj nie skleciłes do konca jednego modułu wiec co ja moge wiedziec o sadzeniu trawy :???: Wkazdym razie dziekuje na zwrócenie uwagi ze trawa jest bee i nieładna sam tego niezauwazyłem z Szymkiem :LOL:
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#11
Bartosz, po prostu wszyscy łącznie ze mną zazdroszą takiego tempa prac,
myślałem że jesteś ciągle na etapie gołych torów tak jak ja a tu podsypka, peron, trawa
- trzeba było trochę skrzydełka podciąć ;)
A tak na serio - elektrosadzarką można naprawdę fajnie trawę różnicować i nie trzeba potem łączeń mat maskować siateczką tak jak przy patchworkach - siateczki daje się tak gdzie sie chce a nie tam gdzie trzeba zamaskować.
Tyle że nie mozna precyzyjnie siać np. innego koloru w rowach - ale tu mozna się posiłkować siejąc ręcznie i wstrząsając młotkiem - ale PRZED wysianiem elektrosadzarką.

Co do peronu - ja bym te nierówno wywiercone kratery (myślałem że to plastyk przedziurawiony rozgrzanym gwoździem) spiłował pilnikiem i zaszpachlował -
to naprawdę brzydko wygląda i psuje cały efekt.
Trzeba było hurtem wiercić w kilku kawałkach na raz, to by nie było tak nierówno i bez kraterów.
Ponadto wydaje mi się, że lepiej najpierw pomalować tory, potem zamontować peron, pomalować go a na końcu dać podsypkę - ja tak zamierzam robić.
Ale może są jakieś inne przeciwskazania, to przedyskutujmy, po to jest forum :)

Pozdrawiam,
ciekma ciekma ciekma
 
Reakcje
12 0 0
#12
Z malowaniem torów sytuacja wyglada tak wydaje mi sie ze lepiej najpierw szuterek połozyc potem pomalowac tory gdyz naogu rdza jest tez na szutrze a tak jej niebedzie ,co do dziurek to faktycznie moze i mozna by było mniejsze kraterki zrobic :LOL: ale sa jakie sa i teraz trzeba to bedzie malowac i delikatnie z niwelowac koniec konców i tak bedzie to mało widoczne :razz:
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.474 33 0
#13
Ja też jestem za metodą Bartosza. Najpierw tor, potem szuterek, a na końcu malowanko po wsiem. Niedogodnością taką jest to że pędzle szybko sie rozpadają ;/
 
Reakcje
12 0 0
#14
własnie to był jedyny mankament ,pedzle rozpadały sie bardzo szybko....ale ostatnio kupiłem pedzelki w jednym sklepie i jednym pedzelkiem pomalowałem juz prawie całą stacyjke i ze 2m szlaku i pedzelek dalej jest odziwo cały :D a conajwazniejsze kosztował jedyne 2zł :D pani w sklepie powiedziała ze jest powlekany jakmis klejem co trzyma wszystkie włoski razem hehe i to sie faktycznie sprawdza ;)
PS:Szymon diody działają(zobaczymy jak długo) :D
 
Reakcje
0 0 0
#17
Ja zamontowałem kilka diód w oświetleniu budynków a reszte żarówki (stare z pikowskich wagonów) i tak sie złożyło że żarówki świecą a dwie diody już się spaliły :neutral:
 

kozak

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#20
spokojnie. wlasnie przygotowuje maly artykul do dzialu elektronika o diodach i o mikrozarowkach (szczegolnie uklad sterowania na 1,2V o ktory mnie prosil MarcinL).