• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Witam serdecznie, zaczynam kolekcje ;)

orzes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Dzien dobry Panstwu :D

Mam na imie Lukasz, jestem ze Swinoujscia pomijajac fakt iz chcialem sie przywitac z Wami , chcialbym popytac o pewne porady otoz jestem fanem marki Mercedes-benz i tej marki chcialbym kolekcjonowac auta , ale tylko wersje dealerskie. Przegladalem rozne strony m.in mercedesowska i zwrocilem uwage ze dealerskimi modelami zajmuje sie producent Norev ? Czy to dobra marka ? Prosze o porady, wskazowki itp ;) interesuje mnie skala 1;18 bo jest chyba najbardziej efektowna?

Dziekuje.
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#2
Witaj :)

Jeśli bardzo Tobie zależy na skali 1/18 to jak najbardziej Norev teraz wydaje miniatury Mercedesa. Moim zdaniem najlepszą firmą w tej skali jest Minichamps, ale jak sam zauważyłeś
większość nowych modeli dealerskich Mercedes-Benz zlecił francuskiemu Norev. Jest to średnia firma jeśli chodzi o jakość, ale całkiem przyzwoicie. Minichamps wypuścił Mercedesa SLK
dla Mercedesa (jest na oficjalnej niemieckiej stronie Mercedesa). Kosztuje 10 euro więcej,ale jakość jest ciut lepsza. Niestety i tak będziesz zmuszony na Noreva jeśli jesteś prawdziwym
fanem Mercedesa ;) Mnie też ostatnio się spodobały nowe Mercedesy, ale zawsze skupiam się na skali 1/87. Zerknij sobie na stronkę Mercedesa polską bądź niemiecką. Tam są dostępne
Mercedesy w skali 1/87. Ostatnie wersje C-Klasy wydała herpa i są świetne. Ze względu na to, że karoseria jest z tworzywa sztucznego, to z tego względu obrys odpowiada dokładnie
takiej jaką ma oryginalny Mercedes. Jeśli masz 78 zł to są takie nowe C-Klasse dostępne są od ręki. Możesz na próbę sobie kupić i będziesz miał pogląd na tę skalę. Zapewniam Cię, że ten
model herpy jest tak samo efektowny jak w skali 1/18, a nawet lepszy. Tu w tej skali jest ta magia, że skala 1/18 nie może się równać z trzymaniem proporcji i załamań karoserii.
Zachęcam, abyś wszedł na forum na skalę 1/18. Tam są dokładnie przedstawione Mercedesy przez Naszych Kolegów z forum.
Polecam ten dział, w szczególności tego Kolegę przed zakupem konkretnych modeli Mercedesa w skali 1/18:

http://forum.modelarstwo.info/threads/moje-samochody-osobowe-i-suv-y-w-skali-1-18.21333/page-3

Właściwie od trzeciej strony do końca można zobaczyć same nowości Mercedesa w skali 1/18 dealerskie.
Zawsze możesz wysłać do niego prywatną wiadomość i spytać o szczegóły konkretnych modeli Mercedesa. Po to jest to forum aby zapytać, jeśli ma się wątpliwości przed zakupem :)

Do niczego nie zachęcam, ale tutaj masz namiary na ten model:
http://e-sklep.warszawa.mercedes-benz.pl/p,645,model-c-205.html

Oba dealerskie modele C-Klasy 2014 w skali 1/87 prezentują się tak:





 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
O

orzes

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#3
Fajne autka! , natomiast ja sie zastanawialem nad skala 1:18 lub 1;43.

Producentow jest wiele i modeli tych aut tak samo, natomiast moja kolekcja chcialbym aby skladala sie od najstarszego mercedesa po najnowszego, ale tylko wersje dealerskie , takie ktore dostaniemy w salonach mercedesa ;)
 

michal80

Znany użytkownik
Reakcje
82 0 0
#4
Musisz więc popytać kogoś z forum w skali 1/43 i 1/18 o dobre produkty Mercedesa. Ja natomiast mogę dodać, że Minichamps wypuszcza świetne modele zarówno w 1/18 i mniejszej 1/43.
Jeśli jesteś również pasjonatem sportów motorowych i wkładu Mercedesa w F1, to tutaj masz przykład możliwości firmy Minichamps w skali 1/43:
Model Mercedesa W05 jest w skali 1/43 (koszt 60 euro) i jest w wersji dealerskiej. To są jedyne modele Mercedesa w skali 1/43, które nabywam zawsze co roku z Mercedesa po sezonie F1 ;)