• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Witam mam pytanie co do DCC

Rafcio

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam!
Mam zestaw kolejowy, analogowy
W tenże zestaw wchodzi :
-Taurus Piko
-Wagon PKP IC Piko
- Wagon bipa starej produkcji Schnicht
-wagon sypialny CD Schicht
-kuszetka PKP Schicht
-Lokomotywa BR??(stara produkcja, troszke podobna do ludmiły)
-Zasilacz FZ1
-1 i 3/4 koła, prawie 2 dość duże koła
Tory Piko A gleis
Posiadam Też stare 30 letnie tory U, jest ich prawie całe pudełko.
Problem w tym że chciałbym ten zestaw ucyfrowić a tory U podłączyć do "T"
Jaki dekoder,i "ucyfrawiacz" musze kupić, aby zestaw był cyfrowy, mógł operować 1 lokomotywą,albo 2 i sterować światłami w wagonach.
Tak na marginesie co potrzebuje do podłączenia światła do wagonu IC i bipy, ale to już po zamianie w cyfrę.
 

Załączniki

Ice42

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#2
Witam.
Musisz poszukać na Allegro, bądź w innych sklepach "netowych" złączki-redukcje do tychże torowisk, bądź sprzedać stare Piko, i pozostać przy Gleisach.
Co do cyfry, to albo kup Piko zestaw cyfrowy za 100-170zeta, bądź Roco za 200-310zł.
Np . u Pani Wiktorii, co akurat sprzedaje te zestawy za kup teraz po 310zł.
Pozdrawiam. 8)
 
D

Docteur

Gość
#4
Jeśli mam być szczery, to sterowanie cyfrowe Roco daje większe możliwości (m.in. sterowanie rozjazdami po zainstalowaniu napędów oraz dekoderów), ale niestety kosztuje też więcej od zestawu PIKO. Tu jest link do takiego zestawu w cenie 360 zł. Co do dekodera - myślę, że wystarczy ESU LokPilot 3.0 DCC lub Lenz Standard (cena waha się w okolicach 100 złotych) - do dostania w większości internetowych sklepów modelarskich. Zwróć tylko uwagę, żeby dekoder miał 8-pinową wtyczkę (wg. normy NEM 652). Jeśli chodzi o tory to na Twoim miejscu sprzedałbym U-rurki i pozostał przy A-Gleisach.
 
D

Docteur

Gość
#6
Dekoder podłącza się do gniazda zabudowanego w modelu lokomotywy, po uprzednim zdjęciu zaślepki. Dokładne informacje dotyczące sposobu zdjęcia obudowy, umieszczenia gniazda oraz oznaczenia pina nr 1 w gnieździe znajdziesz w instrukcji obsługi modelu lokomotywy.
 

Podobne wątki