• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolekcja Witam, mój PRLowski misz masz

  • Inicjator wątku Jurek ST44
  • Data rozpoczęcia
J

Jurek ST44

Gość
#1
Witam macie Wy mam i ja . Chciałbym pokazać parę zdjęć z mojej "kolekcji" PRL taboru samochodowego. Nie będę kłamał, że inspiracją do tego poczynania był Irokeż i jego dzieła. Zdjęcia robiłem telefonem. Niestety nie dorobiłem się jeszcze dioramki być może moduły gdzie byłby bardziej estetycznie wyeksponowane.
 

Załączniki

SP9XUR

Znany użytkownik
Reakcje
837 1 0
#2
Niestety przy tak nie ostrych zdjęciach nie ma co oglądać (n).
Zrób porządne zdjęcia, model po modelu,
może grupowe ale dobrze skadrowane to będzie można tu wrócić, oglądnąć i coś napisać :rolleyes:.
 
OP
OP
J

Jurek ST44

Gość
#3
OK wróce jak sobie aparat fotograficzny kupie. Poprosiłbym o wykasowanie tematu.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#4
No tak, najlepiej to się zaraz poddać;) Nic nie kasuj tylko zrób fotki każdego modelu i to najlepiej jeszcze z kilku stron. I pokaż to jeszcze raz. Telefonem taż można dobre foty robić, tylko to zależy też jaki telefon masz. Ja robię Samsungiem S 3 i fotki wychodzą lepsze niż z lustrzanki Sony z kompletem obiektywów, z Macro włącznie. Kupa kasy wydana, a efekt mierny.
 
OP
OP
J

Jurek ST44

Gość
#5
Nie poddaje sie, tylko po co mają takie być. Alcatel One Touch 1, nie umiem robić zdjęcia nim, a pomysł z tymi wpadł mi dziś rano
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.404 108 2
#6
No tak, najlepiej to się zaraz poddać;) Nic nie kasuj tylko zrób fotki każdego modelu i to najlepiej jeszcze z kilku stron. I pokaż to jeszcze raz. Telefonem taż można dobre foty robić, tylko to zależy też jaki telefon masz. Ja robię Samsungiem S 3 i fotki wychodzą lepsze niż z lustrzanki Sony z kompletem obiektywów, z Macro włącznie. Kupa kasy wydana, a efekt mierny.
Do lustrzanki trzeba instrukcję poczytać i poćwiczyć ustawienia a na pewno foty wyjdą.

Co do fotek to wszystkie do poprawki a wtedy będzie co komentować.
 
OP
OP
J

Jurek ST44

Gość
#7
ok ok pokombinuje dioramke porobie foty i wstawie jakieś lepsze, rzeczywiście na złom się nadają. Poprosiłem o wykasowanie bo nie ma sensu zaśmiecać forum.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.813 40 1
#8
Do lustrzanki trzeba instrukcję poczytać i poćwiczyć ustawienia a na pewno foty wyjdą.

Co do fotek to wszystkie do poprawki a wtedy będzie co komentować.
Nie podważam wyższości lustrzanki, bo masz rację, że to kwestia opanowania sprzętu. Ja dałem tylko przykład, że telefonem też można bez wydawania sporej kasy na sprzęt.;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.915 386 20
#9
Modele ciekawe, a fotki... już koledzy napisali. Ja dodam tylko, że każdy aparat, a już szczególnie na ustawieniach automatycznych zrobi dobre zdjęcie pod warunkiem, że da się aparatowi możliwość złapania ostrości i co chyba najważniejsze przy naciskaniu spustu migawki nie można ruszyć aparatem. No i oczywiście trzeba mieć czysty obiektyw, bo jak jest zabrudzony to nic nie pomoże i zdjęcia będą nieostre. Poćwicz trochę, a zobaczysz, że telefonem naprawdę można zrobić bardzo dobre zdjęcia.
 

RaFuS

Znany użytkownik
Reakcje
140 3 0
#11
Ja robię telefonem fotki, bardziej udane lub mnie ale walcze krok po kroku. Ty jak poćwiczysz tez mysle, że bedzie ok! A i z tych fotek zamazanych mozna dostrzec coś ciekawego, niby bez szczegółów ale już człowiek czeka... :)
 

JACEKPOMOC

Znany użytkownik
Reakcje
1.550 5 0
#13
Co wykasować?Niech pozostanie a kiedyś będziesz miał co wspominać.Mnie koledzy z forum też zmobilizowali do poprawy(y)/dzięki Wam za to/.Często to i lenistwo idzie za tym.Fajnie że jesteś i do roboty kolego bo czekamy na kolejne prezentacje
 

Podobne wątki