• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Chemia Wikol

mrozek20

Aktywny użytkownik
Reakcje
66 1 1
#1
Witam.
Od kilku lat używam wikolu z wodą do sadzenia trawy i szutrowania. Klej był biały a po wyschnięciu prawie przezroczysty.
Słowem był dokładnie taki jaki miał być.
Na etykiecie "KLEJ WIKOL", zresztą na allegro 90% jest właśnie od tego producenta.
Pare dniu temu kupiłem u tego samego sprzedawcy co zawsze nową butelkę i jakże się zdziwiłem gdy okazało się że wikol jest kremowy.
Po wyschnięciu wygląda jak zaschnięta kawa. Barwi, brudzi, nie nadaje się do klejenia modeli, a tym bardzie do szutrowania.
Teraz moje pytanie. Czy ktoś ma jakąś alternatywę? Jakiś sprawdzony klej którym można szutrować ( po rozcieńczeniu z wodą)
 

Qmaty

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
5.828 235 3
#2
Kupuj w miejscowym sklepie, przed zapłaceniem otwieraj wieczko i patrz na kolor oraz konsystencję. Ja ostatnio kupowałem w Le...M.
 

womo

Aktywny użytkownik
Reakcje
1.130 33 1
#4
Od dawna używam Pattex wood- też jest jak wikol ale bardzo dobrej jakości. Po wyschnięciu przezroczysty.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Techniki modelarskie 26
Techniki modelarskie 12

Podobne wątki