• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Wiedźmie dłubanie

PiotrK

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
302 0 0
Przydałoby się zwiększenie ilości adresów. Bo w tej wersji jest trochę za mało. ;)
Obsługa 52 adresów rozjazdów (adresy 1-52; każdy z dwoma pozycjami) to mało? Przecież dodatkowo można podłączyć drugi taki sam moduł i mieć dodatkowe adresy w zakresach 51-102 (tylko dwa się tu dublują).
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
Dzisiaj trochę technicznie - wymieniłam tory w gotowych kawałkach na odpowiednio docięte flexy na torze 3 i 5, przy okazji chce pokazać 2 przydatne narzędzia:

1. szablon odstępu - odpowiednio wycięta płytka drukowana którą można przy klejeniu błyskawicznie ustawić tor we właściwej odległości w stosunku do innego który już leży.

2. sposobik na kable - dłuto "dla artystów" w kształcie litery U - jest na tyle ostre ze da się nim wyciąć rowki na kable właściwie tylko silą nacisku reki, u mnie jest to konieczność bo płyta z torami leży na płask we wnęce w szafce i nie ma czegoś takiego jak miejsce pod makieta na tym i sąsiednim segmencie.

A tak wyglada wynik dzisiejszej pracy:

Tor 1 - ten przy peronie zrobiłam kilka miesięcy temu, tory 3 i 5 pokleiłam dzisiaj, jutro szuter. Tor 7 jest polozony tymczasowo żeby było gdzie odstawiać wagony.

A i uwaga dla elektroników - ULN2003 nie wytrzymuje więcej jak jednego elektromagnesu na kanał, przekonałam się o tym "the hard way" dzisiaj jak próbowałam zrobić automatykę zwrotnicy 3-kierunkowej na zasadzie matrycy diod prostowniczych.
Efekt - istniejący dekoder do przelutowania, a projekt tego dekodera do przekonstruowania.
 

Załączniki

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
makieta domowa 042.JPG makieta domowa 043.JPG byk.JPG
Dzisiaj przejazd z nadmiaru cekolu jaki zostal mi po zapychaniu dziur w scianie, i ten sam fragment makiety zaszutrowany i zazieleniony.
Nawet byk przyszedl sie paść na tej nowej trawce, niestety tylko w goscine na naprawe elektryki.
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
Kolega prosil o przerobienie mu w ET22 oswietlenia tak zeby zamiast reflektora gornego dzialalo drugie swiatlo manewrowe. Wrzucam fotki z widokiem przerobki na wypadek gdyby ktos chcial sobie zrobic.
Prostokatne elementy z bialym paskiem wlutowane przezemnie to diody 1N4148 w obudowie SMD, pasek wskazuje na katode.
 

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Reakcje
1.341 33 1
Alano! Przepraszam za wpis nie na temat ale musisz wiedzieć, że jako Asgard przyglądać się będę Tobie (Goauldowi) uważnie. I jeśli tego symbionta co to trzymasz w ręce komuś implantujesz będę musiał - jako obrońca ludzkiej rasy - potraktować Cię tak jak potraktowałem bodaj... Ozyrysa? ;)
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
Alana was zapyta o mozliwosc puszczenia lini kolejowej z planety na planete za pomoca Gwiezdnych Wrót i parametry techniczne tej lini.
Trzeba by wąskotorówke czy tor + tabor normalny da rade?
 
OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
PA130064.JPG
Hmm... no wiec przeliczylam se to 6.5metra [srednica Needle Thredera wedlug wikipedi] na skale H0, zrobilam przymiar i jak widac skrajnik dla lini niezelektryfikowanej sie slicznie miesci. No to co, robimy linie na Abydos?
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 9
Buduję makietę 170

Podobne wątki