• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Wiedźmie dłubanie

PiotrK

Aktywny użytkownik
Przydałoby się zwiększenie ilości adresów. Bo w tej wersji jest trochę za mało. ;)
Obsługa 52 adresów rozjazdów (adresy 1-52; każdy z dwoma pozycjami) to mało? Przecież dodatkowo można podłączyć drugi taki sam moduł i mieć dodatkowe adresy w zakresach 51-102 (tylko dwa się tu dublują).

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Dzisiaj trochę technicznie - wymieniłam tory w gotowych kawałkach na odpowiednio docięte flexy na torze 3 i 5, przy okazji chce pokazać 2 przydatne narzędzia:

1. szablon odstępu - odpowiednio wycięta płytka drukowana którą można przy klejeniu błyskawicznie ustawić tor we właściwej odległości w stosunku do innego który już leży.

2. sposobik na kable - dłuto "dla artystów" w kształcie litery U - jest na tyle ostre ze da się nim wyciąć rowki na kable właściwie tylko silą nacisku reki, u mnie jest to konieczność bo płyta z torami leży na płask we wnęce w szafce i nie ma czegoś takiego jak miejsce pod makieta na tym i sąsiednim segmencie.

A tak wyglada wynik dzisiejszej pracy:

Tor 1 - ten przy peronie zrobiłam kilka miesięcy temu, tory 3 i 5 pokleiłam dzisiaj, jutro szuter. Tor 7 jest polozony tymczasowo żeby było gdzie odstawiać wagony.

A i uwaga dla elektroników - ULN2003 nie wytrzymuje więcej jak jednego elektromagnesu na kanał, przekonałam się o tym "the hard way" dzisiaj jak próbowałam zrobić automatykę zwrotnicy 3-kierunkowej na zasadzie matrycy diod prostowniczych.
Efekt - istniejący dekoder do przelutowania, a projekt tego dekodera do przekonstruowania.

Załączniki

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
makieta domowa 042.JPG makieta domowa 043.JPG byk.JPG
Dzisiaj przejazd z nadmiaru cekolu jaki zostal mi po zapychaniu dziur w scianie, i ten sam fragment makiety zaszutrowany i zazieleniony.
Nawet byk przyszedl sie paść na tej nowej trawce, niestety tylko w goscine na naprawe elektryki.

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Kolega prosil o przerobienie mu w ET22 oswietlenia tak zeby zamiast reflektora gornego dzialalo drugie swiatlo manewrowe. Wrzucam fotki z widokiem przerobki na wypadek gdyby ktos chcial sobie zrobic.
Prostokatne elementy z bialym paskiem wlutowane przezemnie to diody 1N4148 w obudowie SMD, pasek wskazuje na katode.

Załączniki

bstok70

Znany użytkownik
MSMK
PGM
Alano! Przepraszam za wpis nie na temat ale musisz wiedzieć, że jako Asgard przyglądać się będę Tobie (Goauldowi) uważnie. I jeśli tego symbionta co to trzymasz w ręce komuś implantujesz będę musiał - jako obrońca ludzkiej rasy - potraktować Cię tak jak potraktowałem bodaj... Ozyrysa? ;)

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
Alana was zapyta o mozliwosc puszczenia lini kolejowej z planety na planete za pomoca Gwiezdnych Wrót i parametry techniczne tej lini.
Trzeba by wąskotorówke czy tor + tabor normalny da rade?

OP
OP
Alana

Alana

Aktywny użytkownik
PA130064.JPG
Hmm... no wiec przeliczylam se to 6.5metra [srednica Needle Thredera wedlug wikipedi] na skale H0, zrobilam przymiar i jak widac skrajnik dla lini niezelektryfikowanej sie slicznie miesci. No to co, robimy linie na Abydos?

Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 9
Relacje H0/H0m/H0e/H0f 170